Angína? Jet se synem na pohotovost?

aurelie34
3. říj 2020

Hezký večer, synovi 3 roky je od pátku špatně, má rýmu, stěžuje si na bolest krku, občas ho prý bolí uši, nechce skoro jist, jen pije. Teplotu má v rozmezí 37 až 38,3. Myslela jsem si že je to běžné nastydnutí, ale dnes začalo bolet v krku i mě, nejvíc při polknutí, řeže mě to a pálí. Bojím se tedy že to bude angína. Přikládám fotku mého krku. Nevím zda mám jed se synem zítra na pohotovost...

tasimia
3. říj 2020

Těžko říct, já když mám angínu mám na mandlích bílé čepy. U tebe nic nevidím, ale nejsem lékař. Takže může být i nemusí. Jinak ja bych jela podle toho jak by mu bylo.
Kdyby hůře, jela bych okamžitě na ORL.

merope
4. říj 2020

@aurelie34 Než bych jela na pohotovost, ověřila bych si, že tam o víkendu dělají testy (CRP, výtěr z krku). Já takhle nachcípaného chlapa vyhnala na pohotovost (měla jsem doma minimimino) a on se vrátil s tím, že stejně v pondělí k doktorce (a to je to prosím stejná poliklinika jako je praktická doktorka, o víkendu vždy někdo slouží pohotovost, ale prostě CRP se dělá na sesterně a tak o víkendu ne).

te_reza
4. říj 2020

Holka má tohle v krku přes týden a prý to je z rýmy.

amazonkajanik
4. říj 2020

@aurelie34 mě minulý pátek začalo bolet v krku,druhý den se spustila rýma a třetí den začal kašel. Byla jsem totálně zeslabla,nejedla,teplota 37. Syn začal v neděli. A je to nachlazení. Mě vypeklo rychlé noční venčení,jen v sortkach a triku a ono ejhle,mlha a 6℃. U syna jeho nešvar,má tendence když pije,schválně plive pití,takže je na hrudi durch 😟