Alergie na kravské mléko, z čeho vzít vápník?

monsou
15. únor 2017

Ahoj holky,
prosim o radu,memu synovi bude 11 mesicu,stale ho jeste kojim,ma ale alergii na kravske mleko.Postupne kojeni snizuji,nevim vsak,co mu davat za potraviny,kde by ziskal dostatek vapniku,kdyz nemuze zadne mlecne vyrobky.Nemohu ho kojit vecne a ta hypoalergenni mleka jsou pry velmi horka a rovnou me upozornila doktorka,ze by si na nej uz asi nezvykl.Nechci zatim s kojenim koncit,ale verim,ze ode me uz tolik toho vapniku nedostava.Moc dekuji za jakykoliv tip!😉

anetadr
15. únor 2017

Zda by si zvykl na NAC či ne, to bych rozhodně nehodnotila před vyzkoušením - můj syn na něj přešel v roce a čtvrt a nebyl sebemenší problém. Nicméně lze podávat i rostlinné alternativy - třeba takové makové mléko má vápníku mnohonásobně víc, než mléko kravské. A příprava? Namočíte mák, pak ho rozemelete, přecedíte přes plátno a je to🙂 Jinak co se týče toho vápníku - v běžné stravě je ho leckde víc, než v mléce a o mléku jsem četla už několik článků, že spíš odvápňuje, než že by vápník dodávalo... zkuste pohledat obsah vápníku v jednotlivých potravinách a uvidíte.

teerka
15. únor 2017

@anetadr Přesně tuto radu jsme chtěla napsat 🙂) Makové mléko je top. Vápníku má na rozdávání, jen by to možná chtělo prokonzultovat s dr. kvůli množství, alergiím a tak.

monsou
autor
15. únor 2017

Tak o tom makovém mléce slyším poprvé, děkuji za radu. Ráda bych mu vůbec umělé mléko nedávala a rovnou z kojení přešla právě na nějaké rostlinné.

jajinalili
16. únor 2017

Na sezam nezapomenout....
Malé jsem ho uz nejak po prvnim roce lehce pridavala do zeleninovych jidel 😉

luj89
16. únor 2017

Ahoj, v mleku zase tolik toho vapniku neni. Koukni na google na nejaky seznam, kde je obsazen vapnik, mozna budes prekvapena 😉. Za me teda mak a cervene maso. A co kozi mleko, nezkouseli jste?

lv
16. únor 2017

Mák, maso, brokolice..

filija
16. únor 2017

Pri alergii na mleko kravské, kozi ani ovci nedavat, je to podobná bílkovina, ale urcite mandlové, makové, ovesné, bio ryové z dm, ryzové dezerty

lucizal
16. únor 2017

@filija muj syn mel ABKM a v roce jsme mu davali kozi jogurty a cerstve kozi syry (misto luciny) a vubec na to nereagoval 😉 Takze za zkousku to stoji,ac je to podobna bilkovina,ne kazde dite musi mit skrizenou reakci 😉
Jinak co se tyce tech zdroju vapniku,tak oprabdu top je makove mleko 😉 Navic je jednoduche na pripravu a nam moc chutna doted 🙂 Syn byl od 8 mesicu na ryzovem mleku-me mleko doslo a um mi nevypil

monsou
autor
16. únor 2017

@luj89 kozi mleko jsme prave nezkouseli,chci zkusit az po prvnim roce.Hodne jsem ale cetla,ze je taky alergenni.

luj89
16. únor 2017

@monsou praveze se slozeni od kravskeho lisi, takze casto na kozi reakce neni . Chce to opatrne zkusit. Ale alergie muze byt snad na cokoliv, takze samozrejme reakci mit muze..

odula
16. únor 2017

ahojky, malej se odstavil kvůli dalšímu těhotenství sám v téměř 10 mesících a zvykl si na hypoalergenní mléko tak, že hned. Jako okamžitě. ;) takže určitě bych to vyzkoušela a tím pádem, kdyby ho přijal, máš na nějaký ten pátek vystaráno. A pak - s mákem bych byla opatrná. může to být silný alergen. Kozí mléko a výrobky z něj sice taky,a le mají jiné bílkoviny než kravské, které alergií způsobují v menší míře. My teď používáme ovesné mléko obohacené o vápník a výrobky z kozího mléka - hlavně sýry mazací a tvrdé - a uplně bez problému. Navíc kozí mléko je výživnější než kraví. z rostlinných zdrojů je mimo máku dobrej květák a brokolice . tož zdar. 🙂

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajula123
16. únor 2017

@dzungala a jak se ten sirup jmenuje,prosim? Ja doufam,ze syn ma vapnik pokryty kojenim,ale do budoucna.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
monsou
autor
16. únor 2017

S tim kalciovym sirupem to je super,dik za vsechny rady.Jsem rada,ze i s tim hypoalergennim mlikem to neni tak hrozny,jak doktorka rikala.Ty kozi vyrobky urcite zkusim,diky moc holky!

pajula123
17. únor 2017

@dzungala moc dekuji,dokud kojim,bere si vapnik ze me a ja teda doplnuji mimo mak a dalsi zdroje i tabletkami-musim mit bezmlecnou kvuli synovi. Ale protoze reagoval i na ghi,asi to u nas bude na delsi dobu,tak az se odstavi,taky budeme radeji sirupovat,at mam jistotu,ze ma dostatek vapniku.

lovely_creature
17. únor 2017

Mák je super, ale za mě musím říct, že makový mlíko má prostě hořkej ocas.Raději čerstvě namletej mák + nastrouhaný jablko, nebo hruška