7. nemoc. Můžou být ještě infekční?

kure1986
28. črc 2022

Ahoj maminky, naše děti mají 7. Nemoc. Mají to už asi týden. Dr. mi říkala, že jsou infekční týden po vysetí. Mají ještě dost pupínků, ale už jsou suché. Můžou být ještě infekční nebo už je to v pohodě? Jde mi o to, že máme jet na návštěvu kde jsou děti. Díky za reakce

9radka9
28. črc 2022

@kure1986 ach jo.... samozřejmě nejet!!!!! Infekční je sedmá nemoc hodně dlouho, přesně jak říká doktorka, ze stolice ještě déle, klidně měsíc, zažila jsem i nákazu, když se dítěti už loupali ruce a stejně nakazil v téhle fázi další děti... sedmá nemoc je hodně nepříjemná, a to i pro dospělé, neříkám ani o těhotných a návštěva není nic, co by nutně muselo být, omlouvám se, ale já bych takovou návštěvu otočila ve dveřích

petramana
28. črc 2022

@9radka9 asi tak, minuly tyden jsem tak vypakovala deti svagrove, kdyz se holcicka prorekla, ze maminka s tatinkem ten prujem jeste maji a oni s braskou jeste taky 🤦

jjasmina
28. črc 2022

určitě nejet!

9radka9
28. črc 2022

@petramana já tohle prostě nikdy nepochopím, jak někdo může být tak sobecký, vždy je mi z toho smutno ( tohle vůbec není míněno vůči autorce, ta se jen normálně zeptala 😊 )

kure1986
autor
28. črc 2022

@9radka9 No proto jsem se ptala, jelikož tohle mají děti poprvé. Chytli to od kamarádky, která tady byla na návštěvě na zahradě a její maminka mi řekla, že měla včera horečku, ale že už je v pohodě. A další den jsme se potkali na jedné vesnické akci a tam už jsem měla jen dceru a tam měla ta její holka osypané kolena. Takže nejspíš nakazila dalších 50 děti 🤦

9radka9
28. črc 2022

@kure1986 chápu, mrzí mě, že tě to taky potkalo, té mamince bych asi od srdce poděkovala

petramana
28. črc 2022

@9radka9 a to mame doma jeste 3-mesicni mimino...

kure1986
autor
28. črc 2022

@9radka9 návštěva odložena. Vidím se s bráchou asi 3x do roka, ale tohle bych si vyčítala, jelikož mají doma 3 měsíční miminko.

krisstina93
28. črc 2022

Tohle je infekční dlouho, i potom co už nemají pupínky se to může chytit třeba ze stolice (kdyby se utirali a blbě si umyli ruce), urcite bych mezi děti hned nejezdila a i pak do konce prázdnin dodržovat přísněji hygienu.

kure1986
autor
28. črc 2022

@krisstina93 naštěstí si sami zadek ještě neutřou. Takže to hlídám já, po každé stolici, stříkám nočníky i záchod desinfekcí.

9radka9
29. črc 2022

@kure1986 myslím, že dobre rozhodnutí, uvidíte se radši později 😊