7. nemoc. Kdy už není dítě infekční?

marry94
15. zář 2022

Ahoj holky ještě k 7.nemoci kdy už není dite infekční? Už se mu pupinky ztrácejí na rukách už nemá žádný nality tekutinou ale jsou tam ještě vědět pozůstatky tak nevím zda je ještě infekční nebo už ne🤷‍♀️

krisstina93
15. zář 2022

Počkala bych až pupínky zmizí úplně, plus třeba stolice je infekční klidně i několik týdnů po odeznění nemoci.

zuzita15
15. zář 2022

@marry94 mne rekla doktorka do zaschnuti puchyrku 🤷‍♀️

marry94
autor
15. zář 2022

@krisstina93 o stolici jsem četla a právě se mu už loupou a je pod tím nová kůže 💁‍♀️ uvažuji zda ještě na příští týden odhlásit ze školky nerada abych ohrozil další děti jsem na rodicaku s druhým tak.me nic netlačí

marry94
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
petulkadodo
15. zář 2022

@marry94 Nám řekla doktorka než zaschnou puchýřky. Kdybych čekala na kompletní sloupnutí a vyhojení, musel by být syn doma 2 měsíce. Tak dlouho se to loupalo, na závěr i slezlo pár nehtů. Ze školky byl doma týden.

marry94
autor
15. zář 2022

@petulkadodo dekuji

jjasmina
16. zář 2022

@marry94 takhle těžko radit, pro klid všech bych se poradila s pesiatrem, kdy může jít do školky

krisstina93
16. zář 2022

@marry94 když tě netlačí čas, tak bych dítě nechala ještě pár dní doma. Budeš mít jistotu a hlavně se trochu srovná a nechytne zas první nemoc co se kolem mihne.

lucinka_16
16. zář 2022

@marry94 Syn měl sedmou o prázdninách. V sobotu první puchýře,v pátek se přestaly dělat. V úterý jsme šli na hřiště s kamoskama, byly s tím obeznameny. Puchýřky mizely rychlostí blesku. Kdybych ale měla čekat,až zmizí všechny,tak jsme doma tak 3 týdny....Všude se píše 7-10 dní bez kolektivu. Dr říkal,že ve stolici hodně dlouho. Pak se díky tomu synovi olopala kůže na rukách a nohách a aktuálně mu slézá několik nehtů 😟

marry94
autor
16. zář 2022

@lucinka_16 no to jsou vyhlídky 🙈 už jsem ho odhlasila pro jistotu