3letou dceru bolí nohy od kolen dolů, je to normální?

1nadenka1
4. zář 2014

má téměř tříletá dcera si v poslední době celkem často stěžuje na bolest nohou, od kolen dolů.. lítka a chodidla.. většinou večer, i v noci jak se vzbudí na wc tak si postěžuje.. je to normální? je to růstem ne bo mám raději k dr na nějaké vyšetření.. jinak přes den všechno v pořádku.. děkuji

lv
4. zář 2014

Růstové bolesti, právě na lytkach bývají časté.. Dcera je taky má, natiram koňskou masti, případně Voltarenem

ined77
4. zář 2014

@1nadenka1 ...Ahoj, moje děti občas přesně tohle také trápí, podle Dr. jde o růstové bolesti 😉 .
Zkus mrknout sem 😉 https://www.modrykonik.cz/rustove-bolesti/.

1nadenka1
autor
8. zář 2014

děkuju

1nadenka1
autor
8. zář 2014

@ined77 děkuji moc za informace...Už jsem taky byla u dr říkala že to můžou být ty růstové bolesti a že to oznám podle toho že když si malá začne stěžovat tak ji mám nožičky zabalit do deky, at je má hodne v teple a když to do půl hodiny přejde tak je to prý ono... jinak že je lepší udělat nějakou tu kontrolu...

nocinoci
8. zář 2014

ahoj má dcerka to má také, je jí už 6 a začalo to nedávno. Ale syn kterému je 9 to má už od tří let také. Řešili jsme to s dr i jednou došlo na rozbory jestli to není leukemie, ale není. 😉 Bolí ho to často. Kolikrát se i v noci probudil takovou bolestí že jsem mu musela dát dětský sirup na bolest protože i když jsme půl hodiny mazali mastičkama stejně nemohl bolestí spát. A musím podotknout, že bolesti hlavně kolen má jeho tatínek už od malička takže u nás si myslím, jestli se nebude jednat o nějakou lehčí formu revma .. 😨 rozhodně je to ale růstového. Nepomáhá nic, aspon u nás. Ani ne masírovat, to ho prý bolí ještě víc takže namazat, zabalit do tepla a přečkat ...

1kacaba1
10. zář 2014

@1nadenka1 Mě bolely taky nohy od malinka a taky jsem neustále slýchala o růstových bolestech, ale bolívají mě pro nic za nic dodnes, takže o růstových bolestech pochybuji. Tedy u mě. Brala jsem si jako dítě acylpyrin a balila nohy do zábalů: mokrý studený, přes to igelit a navrch suchý...nohy se zapařily a přestaly bolet. Mohly by to být ale i revmatické obtíže, není to jen nemoc starců.

martiina_k
10. zář 2014

Já bych si malou nechala vyšetřit. Od malička mě bolely nohy, jak píše 1kacaba1, bolí mě dodnes. Už spoustu let nerostu, takže tím to asi nebylo. Pomáhaly mi studené obklady, dneska když už to nejde vydržet, vezmu si paralen a do půl hodiny je po bolesti. Nicméně proč to píšu - nechci, aby tady teď propukla nějaká histerie nebo jste se na mě nesesypaly, tvoje dcerka bude určitě zdravá, ale v patnácti mi byla v lýtkové kosti diagnostikována rakovina, prodělala jsem si klasické léčení chemoterapiemi, naštěstí to všechno dopadlo dobře. Myslím ale, že ten nádor byl zjištěn poměrně dlouho, protože jsem od malička říkala "bolí mě nohy", tak už to nikdo ani nebral vážně a na rentgen jsem šla až když jsem si při tělocviky "natáhla sval" a on to nebyl sval, ale tlačil tam ten nádor. Jak píšu - u vás to bude určitě dobré, ale nech si malou vyšetřit, ať máš klid.

renca_hanych
10. zář 2014

@1nadenka1 nedávno jsem akutní bolest dolních končetin řešila u syna, prosinci mu budou 4 roky, taky jsem si říkala že to má z růstu, pamatuju si na svoje dětství jak jsem trpěla a fakt to bolelo horzně, mamka mě to natírala tuším alpou, ale z bolesti nohou se vyklubala angína...ale k těm růstovým bolestem, ptala jsem sena to naší pediatry a bylo mě řečeno že takto malý by to mít neměl, že ani nijak rapidně nenarostl do délky aby to vnímal, doslova to vyloučila, prý je to "normální" u dětí školního věku....vím, že jsem neporadila ale asi by to chtělo poradu s vaší dětskou a jít na nějaké vyšetření, pokud to trvá déle! přeju hodně štěstí

1nadenka1
autor
12. zář 2014

@martiina_k to je dobré vědět, moc děkuju..
v rodině rakovinu máme tak raději zajde děkuju

1nadenka1
autor
12. zář 2014

@renca_hanych no já se právě ptala naši pediatričk y a ta poradila zábaly do tepla jak bolest do půl hodinky přejde tak je to růstového, ale jak mi malé dítě necelé 3 roky, může říc pravdu? věřím že jí bolí jak říká , ale tzeptám se ji třikrát a pak asi raději.. nene maminko nebolí a za chvili maminko mě bolí nožičky, ale jen lýtka a většinou kolem kotníku..