Žádost o pomoc

mama4zlaticek
5. únor 2024

Dobrý Den chtěla bych poprosit o potravinovou pomoc dostali jsme se do těžké situace a doma už nám vše došlo jsem maminka 4deti na které jsem momentálně sama. Všechny příspěvky si tento týden budu vyřizovat ,charitu v nedalekém městě jsem již kontaktovala a čekám na odpověď. Pěšky tam bohužel s dětmi nedojdu je to 8km odnas jsme z Nové Teliby. Žádám pouze o potravinovou pomoc a o jeden balík plen pro nejmenšího já rodicak budu mít až v pátek. Rodina mi nepomůže již jsem se ptala nemám bohužel ani na poštovné. Děkuji za pomoc

irmamala
5. únor 2024

@mama4zlaticek a to ti balik s jidlem, ktery pujde dva dny, vyresi, ze ted doma nic nemate? 🙄 Kdyz mas internet, zaregistruj se na Kosiku nebo Rohliku a za objednavku muzes zaplatit az za mesic.

mama4zlaticek
autor
5. únor 2024

@irmamala mám internet platbu twisto jsem zkoušela jenže mi to bylo zamítnuto

michaela666
5. únor 2024

Zkus o pomoc požádat spíš na nějaké fb skupině z blízkého okolí. Tam je větší pravděpodobnost, že se k tobě potraviny dostanou rychle.

irmamala
5. únor 2024

@mama4zlaticek Tak to musite byt dluznici a nemate problem poprve. Vsadim se, ze tohle je take tvoje diskuze, protoze je temer totozna:
https://www.modrykonik.cz/forum/darujeme/pomoc-s-potravinami-mlada-boleslav/

mama4zlaticek
autor
5. únor 2024

@irmamala Není jsem tu nová. Omlouvám se jestli tě moje žádost obtěžuje

mama4zlaticek
autor
5. únor 2024

@michaela666 Děkuji zkusím

xleni
5. únor 2024

Jste z malé obce, to nikdo ze sousedství nepomůže? Taky bydlíme na menší vesnici a vím, ze kdybych potřebovala, tak se mohu na sousedy kdykoliv obrátit.

michaela666
5. únor 2024

@mama4zlaticek Mladá Boleslav a Nová Telib jsou od sebe vzdálené 17 km + stejný styl psaní. 🤔
Asi jsi v začarovaném kruhu, což je mi líto hlavně kvůli dětem.

mama4zlaticek
autor
5. únor 2024

@xleni sousedy jsem zkoušela ale všichni se obrátili zády jsme tu teprve krátce

xleni
5. únor 2024

Jinak tedy by vam mohli pomoci z potravinové banky, píšete, ze je to 8 km. Co autobus? Deti mate jak velké, nemají listek zdarma? Pokud jsou vetsi, tak je nechejte doma a jeďte jen na otočku pro jidlo do banky. To nemáte ani peníze na autobus pro sebe? Chápu, ze se čtyřmi dětmi ty výdaje musí byt veliké. Kdybych vas znala a věděla, že jste se opravdu dostala do nouze, tak nemám problem s pomocí. Píšete, ze budete tento tyden vyřizovat příspěvky, to prece taky musite někam dojet - na pracak. Ne vše lze online,nebo se pletu? A co táta/tátové? Nepomohou? Platí alimenty? Pokud ne, tak to se taky již da resit na ÚP.

mama4zlaticek
autor
5. únor 2024

@michaela666 pěšky 8km pouze

irmamala
5. únor 2024

@michaela666 A nebo je pani proste vycuranda, ktera si chce prilepsit na ukor solidarnich matek. V te predchozi diskuzi se do tech svych ekonomickych pomeru dost zamotala. A dnes nemaji co jist, ale zada poslani baliku. Nez ho nekdo odesle a prijde, tak budou jist co?

xleni
5. únor 2024

@irmamala tohoto se právě bojím, že je to tak, jak říkáte 😔😔 Ja bych treba i ráda pomohla,ale prostě mi na tom neco nehraje.

mama4zlaticek
autor
5. únor 2024

@xleni do potravinové banky jsem psala vyřizovat si budu vše tento týden protože jsme od sebe od minulého týdne děti mám 2roky 6let 8let a 9let bohužel nemám ani na autobus

irmamala
5. únor 2024

@mama4zlaticek vskutku? Stejny problem, stejna lokalita, stejny pocet deti, take nemate ani stovku na postovne ale vydrzite x dni, nez Vam nekdo posle jidlo postou? Ta Bolka musi byt hrozne drsny kraj….

mama4zlaticek
autor
5. únor 2024

@irmamala Nebydlíme v Boleslavi ale od Boleslavi

xleni
5. únor 2024

@irmamala nakoukla jsem na tu diskuzi,jen tak rychle, teda je to hodně podobné. 😔

konidana
5. únor 2024

@mama4zlaticek deti uz jsou velke. Dvouletaka na zada a ti 3 vetsi uz muzou pesky. A navic minimalne 2 nejstarsi chodi do skoly, a sestiletak do skolky nebo do skoly. S jednim ditetem se da ve vsedni den v pohode obehat uplne vsechno.

mama4zlaticek
autor
5. únor 2024

@konidana ano dvě starší chodí do školy 6lety jde do školky v září je listopadovi. A co se týče toho jít pěšky tak děti neujdou cestu tam a cestu zpátky

xleni
5. únor 2024

@mama4zlaticek tak si tak zajdete dopoledne, kdyz jsou deti ve skole a mladší ve školce, je predskolak, takze do skolky prece chodí. Malé date do kočáru, oblecete se teple. Je to celkem 16 km, bezne chodim na prochazky kolem 15 km. A když jde o jídlo tak bych šla co to jde, kdybych věděla, ze to pomůže mym detem, aby nehladoveli. Chapu, ze je to dálka. Ale jedna se o jídlo pro děti 😔

xleni
5. únor 2024

@mama4zlaticek v potravinové bance vám toho dají celkem dost, teda aspon ,co mi říká kolegyně, co tam pracuje. Vše si dáte do batohu, nebo pod kočár.

mama4zlaticek
autor
5. únor 2024

@xleni momentálně mám všechny děti doma jelikož jsou nemocné a samotné je nechat doma nemůžu, a navíc jídlo vyjednané z charity ještě nemám stále čekám na jejich odpověď

leilinka1234
5. únor 2024

To je zas případ 🤦 za a) teda tomu moc nevěřím... Nějak záhadně nic nejde vyřešit. A za b) kdo je opravdu v pr*eli, řešení si najde. Děti ve škole, ve školce, hoď dvouleté do kočárku a jste tam hned. Ono to bývá dost často o lenosti. Ono nasekat si 4 děti a pak kňourat na netu, že nic nejde, a bus nejede, a pěšky daleko, a tohle a tamto... Chápu, někdo se může během chvíle dostat do potíží, ale obávám se, že tohle nebude ten případ, nespíš už jsi v těch potížích dýl a nějak extra to neřešíš.

xleni
5. únor 2024

@mama4zlaticek bohužel jsem cekala, ze napíšete,ze jsou nemocné. Do charity si můžete klidne zavolat, ne čekat na odpověď. Asi tady s diskuzí končím.

xleni
5. únor 2024

@leilinka1234 přesně tak. Máte pravdu. 😔😔 stve mě to, protože je hodně maminek, ktere tu pomoc opravdu potřebují a udělaly by první poslední.

mama4zlaticek
autor
5. únor 2024

@xleni jak mám zavolat když nemám kredit a ano děti jsou opravdu nemocné

mama4zlaticek
autor
5. únor 2024

@leilinka1234 pardon ale pěšky je to daleko a když říkám že moje děti to neujdou tak neujdou navíc kočárek nemáme už asi měsíc jelikož syn vnem nechce být je to živé dítě a autobusem ani vlakem na černo nepojedu

leilinka1234
5. únor 2024

@mama4zlaticek dej mi číslo, já ti tam zavolám. Klidně napiš do zprávy... Ráda ti pomůžu zavolat a vyřídit to.

mama4zlaticek
autor
5. únor 2024

@leilinka1234 ano napíšu Děkuji

xleni
5. únor 2024

@leilinka1234 výborný nápad, dejte vědět, jak to dopadlo.