Maminka samoživitelka. Daroval by někdo oblečení?

fifinek36
2. bře 2022

Krásný den maminky, chtěla bych vás moc poprosit jestli by se nenašel někdo kdo by prosím daroval pro holku oblečení vel 164 a pro. Kluka vel 170 , také bych chtěla moc poprosit jestli by někdo nenašel doma nějaké panenky pro dceru, utekli sme od manžela tirana a začala jsem s dětmi od začátku, nejsem na tom finančně dobře, hodně by mě prosím oblečení pro ně pomohlo, děkuji za případnou pomoc, děkuji moc.

nazka
2. bře 2022

@fifinek36 holka, je to smutné a zároveň statečné. Pošli mi do IZ číslo účtu, pošlu Ti něco málo, ať si koupíte, co potřebujete. Jsem na mateřské a teď jsem posílala peníze na Ukrajinu, tak taky to není žádná sláva. Ale jestli to pomůže aspoň trocha, budu ráda.

levandule_k
2. bře 2022

Panenku pro dceru, která má velikost 164?

Máš vyřízené nějaké příspěvky?

fifinek36
autor
2. bře 2022

@levandule_k moje dcera je větší a pevná má 8 let proto ta velikost, když byla menší nezajímaly ji panenky ale poslední dobou ji začali zajímat proto, vše jsem si vyřídila čekám na vyjádření mají na to třicet dnů 😢 jde mi jen o oblečení aby měli pořádně v čem chodit

levandule_k
2. bře 2022

@fifinek36 To je dobře, že jsi podala žádost. V pohodě, mě jen zarazilo, že je to nový profil, požadavek na oblečení a panenku a trochu velká velikost. Věk 8 let je ok. Já v té velikosti nic nemám.

konidana
2. bře 2022

@fifinek36 mám pár triček a možná ještě nějaké drobnosti jako ponožky. UNI manžestráky vel. 164, ale mému synovi jsou úzké přes stehna. Dvoje tepláky vel 164. Nějakou mikinu podobné velikosti. Kdyžtak vyfotím, změřím a pošlu.

konidana
2. bře 2022

@fifinek36 mohu přibalit i perka vel 40 (jestli byste je užili, nosí se i běžně) a pár knížek pro holku. Koukni do mých inzerátů (platit to nechci)

fifinek36
autor
2. bře 2022

@konidana měla bych určitě prosím zájem nemusíš nic fotit já budu rada za cokoli, a moc děkuji ❤

konidana
2. bře 2022

@fifinek36 tak aby to aspoň nějak velikostně sedělo... co ty boty vel. 40. Unosíte někdo? Které z knížek by se vám líbily?

fifinek36
autor
2. bře 2022

@konidana boty vel 40 budou veliké ale moc děkuji vybrala jsem zvířecí nemocnici, a zoo jestli mohu poprosit

anita003
3. bře 2022

Promiň, ale už zakládáš za poslední rok a půl 3. žádost o věci - to opravdu nefunguje charita v místě tvého bydliště? Já u nás tam dávám několikrát do roka oblečení, ale i povlečení, nádobí, prostě všechno, co už doma úplně nepotřebuju a celkem mě mrzí, jestli se k tomu ti potřební pak nedostanou, nebo byla ses tam vůbec podívat?

fifinek36
autor
4. bře 2022

@anita003 Ahoj, abych uvedla věc na pravou míru, byla jsem na charitě kde jsem dostala pár kousku oblečení, neměli jsme nic když jsem odešla jen dvě igelitky a to bylo vše, když jsem odešla poprvé tak manžel mě ukecal ať se vrátím že se zlepši, že už bude jinej vrátila jsem se kvůli dětem chtěla jsem věřila že vše bude jinak, jenže nebylo tak jsem. Musela v noci kdy byl na noční vzít děti a utect, na Vánoce jsem s nimi byla na azylovém domě, a neměla vůbec nic, dostaly jsme nějaké oblečení ale děti rostou, jsou docela první takže oblečení jim nevydrželo, našla jsem si bydlení chodím na brigády ale poplatky a vše kolem jídlo, drogerie, škola a mě moc peněz nezbývá já osobně si nemohu dovolit si pro sebe ani pořádné boty, na oblečení mě nezbývá, proto jsem poprosila o oblečení, a ještě ktomu i když jsem sem psala nikdo mi nepomohl tak proto jsem si říkala že to zkusím a poprosím 😟 nežádám nic jen oblečení pro děti aby měli pořádně v čem chodit , požádala jsem úřady o pomoc ale mají na to třicet dnů tak čekám jestli mě něco schválí,

loylii
4. bře 2022

@fifinek36 promiň, ale mě tohle anonymní škemráni na internetu a sociálních sítích strašně odpuzuje. Kort když tady někdo píše, ze to děláš opakovaně. Ani nemas fotku, žádné informace, jak máme vědět, ze nejsi podvodník? Mas Facebook, Instagram? Pokud to myslis vážně s pomoci od veřejnosti, pozadej o pomoc tam. Lidi uvidi fotku, můžou to sdílet dal, je to real proste. Navíc na jakémkoliv úřadě můžeš žádat o příspěvek a doplatek na bydlení. Hmotnou nouzi, příspěvek na deti. Charity taky fungují. Tahle doba pomoci nahrává. Sama přispívám dost.

elesse
4. bře 2022

Presne. Zrovna pokud jde o obleceni, spousta azylovych domu ho ma tolik, ze nevi co s tim…

anita003
Autor odpověď smazal
Zobraz
anita003
4. bře 2022

Ženský, já bych to neviděla zas tak dramaticky, dělat z ní hned podvodnici, však chce jenom triviální oblečení pro děti! Neřeknu, kdyby požadovala třeba kompletní vybavení domácnosti, které by mohla snadno zpeněžit, ale použité oblečení? Jestli jí toho na charitě nedají moc, tak to potom chápu...

zelenaesmolda
4. bře 2022

@fifinek36
proc nejdes na HPP do prace kdyz mas deti uz velke?

2hanah
4. bře 2022

@fifinek36 odkud jste? - napište třeba do interní pošty adresu, já se pokusím, minimálně ty panenky máme. A Vy máte jakou velikost?

somalicats
4. bře 2022

@anita003 I to oblečení ti podvodníci zpeněžují. Navíc teda sorry, ale píše, že má dceru 8 let a velikost 164 - to nosím já jako dospělá...

veroniquecz
4. bře 2022

@somalicats přesně, moje 7 letá je největší ze třídy a má velikost 140. 164 mám já 🤐

anita003
4. bře 2022

@somalicats no dobře, ale desítky tisíc si na tom asi netrhnou... Navíc, když jí dá něco jednotlivec, který by to stejně dal do kontejneru nebo charitu, tak by mi třeba bylo už jedno, jestli to oblečení někdo dál prodá nebo si ho nechá... Jasně, pokud někdo kupuje značkové trička za 500Kč kus, tak to asi nebude darovat kdekomu, ale ty levné značky se stejně nedají prodat za víc, než pár korun... Za mě, chce to mít odvahu říct si o pomoc, neb i tady jde vidět, že i tak si lidi radši ještě kopnou, než pomohou...

somalicats
4. bře 2022

@anita003 Víš co, nejde o to, že na tom netrhne desítky tisíc, ale že to oblečení neposlouží zdarma skutečně potřebným. Teď je doba, kdy se bude hodit tuplem, a takovéto anonymní žádosti, ještě navíc dost nevěrohodné, se mi prostě nelíbí. To není o kopání, ale o racionalitě.

somalicats
4. bře 2022

@anita003 P.S. A pokud si tím prodejem oblečení chce pár korun přivydělat, tak ty dárkyně by o tom ale měly vědět.

anita003
4. bře 2022

@somalicats tak jasně, podvodníků je všude hromada, ale pokud fakt někdo chce oblečení nebo jídlo a ne rovnou peníze, tak bych prostě v dobré víře pomohla... Třeba mojí mamku naštvalo, když si pěkné kusy oblečení rozebraly pracovnice charity - na jednu stranu jasně, mohli to dostat potřebnější, na druhou stranu, asi i ty pracovnice to potřebovaly víc než já, tak holt co už...

somalicats
4. bře 2022

@anita003 Problém je, že dost lidí se takhle spálí a pak už radši nepomůžou vůbec. Já taky pomůžu radši konkrétnímu člověku v okolí, než takhle někomu no-name, protože když někomu chci pomoct, tak chci, aby ta pomoc byla využitá - těch potřebných je pořád hodně. Mně by třeba ani nevadilo, kdyby to ten dotyčný zpeněžil (já sama nemám čas prodávat cokoli na bazárku), ale chci to vědět dopředu.

anita003
4. bře 2022

@somalicats to jo, to souhlasím, taky jsem teď nabídla kolíbku, matrace, deky a jiné na vybavení údajné ubytovny pro Ukrajince... Poptávala to soukromá osoba, tak taky doufám, že se nenapálím a nevybaví si z toho třeba hotel, neb to už nejsou korunové položky a fakt by mě sra**, kdyby to neužili potřební...

anita003
4. bře 2022

@somalicats
@veroniquecz k té velikosti, přece kdyby to byla lhářka a podvodnice, tak si vymyslí lež která je snadno uvěřitelná, jako třeba že má dcera 14 a panenka je pro menší dítě. A nikdo by se nad tím ani nepozastavil...

anita003
4. bře 2022

(sorry za chybějící čárky, diktuju za chůze a slovo "čárka" mi někdy nechytne... Ale jak to teď vidím, tak mě to štve 😀 )

somalicats
4. bře 2022

@anita003 Jo, to je mi jasný. Já právě radši poskytla přímo ubytko ukrajinské mamině s dětmi, plus rovnou jsem ji i s maminkami dceřiných spolužáků vybavila oblečením a hračkami, takže aspoň vím, že to šlo opravdu tam, kam mělo. Naše městská část taky organizuje pomoc sama, tam se taky tolik nebojím, že by se to zneužilo.

zuzineckah
4. bře 2022

Buď chci pomoct a pomůžu, nebo nechci pomoct a nepomůžu. Nevím proč má pořád někdo potřebu si hrát na Sherlocka a hned házet nejrůznější teorie, hnípat se ve velikostech atd…🙄a ještě u tak triviálních věcí jako je nošené oblečení🤦‍♀️

zelenaesmolda
4. bře 2022

@somalicats
ja to nenosim ani jako dospela,mam mensi obleceni.