Dcera (2 roky) odmítá jíst i pít kvůli průjmu a nemoci

nikousek1
29. bře 2017

Ahoj všichni, má dcera, (2 roky) je už týden nemocná. Ze začátku to byl jen kašel silný a rýma ale pak po třech dnech se přidal i průjem a zvracení. Dneska už nezvrací, ale má stále průjem. Snažím se jí dávat dost tekutin, ale moc se jí do toho nechce. Navíc už asi 4 dny pořádně nic nesnědla. Dneska dokonce NIC. Prosím poraďte. NEvím už co dělat :(. Je stále jen na mě přilepená a chce odpočívat Bojím se o ni...

lv
29. bře 2017

Jíst nemusí, ale pít ano, i třeba po lžičkách, po malých locích..
Co na to doktor? Co dáváš na průjem (u nás pomáhá Hylak forte, Enterol - probiotika, Smecta/Tasectan/Hidrasec jedno z toho na zastavení průjmu, pokud ráda mrkev tak Hipp ORS ).

lv
29. bře 2017

Hlídej dehydrataci, po 4dnech už je to dost (kožní řasu, oschlou pusu, sliznice v ústech), pokud je takto vysílená.

nikousek1
autor
29. bře 2017

@lv doktorka říkala, že je dost odvodněná. Ale snažím se a pije i když trošku, ale jsem ráda, že alespon něco. Říkala, že pokud nebude čůrat, mám sní jet do nemocnice na infuze. Ale jako čůrá po troškách. Jen je už dost vyslabená.

nikousek1
autor
29. bře 2017

@lv No pusu má vysušenou ale to je taky z toho, že má rýmu a dýchá pusou. Má rty strašně popraskané, od krve. Nevím vůbec, bojím se, že mi někde odpadne když vůbec nejí.

krystalka
29. bře 2017

Možná by nebylo od věci s ní do té nemocnice zajet, aby ji trochu zavodnili....možná už taky nemá sílu už jenom proto....a nebo se snažit doma do ní co nejvíc dostat, po lžičkách, každou chvilku, pořád.... Jinak náš 9 letý skončil takhle před 2 měsíci na kapačkách taky, začal v družině šíleně zvracet, pak ještě i doma, do toho průjem, neudržel v sobě ani lžičku tekutiny....tak jsme s ním jeli do Motola, tam mu na urgentním příjmu dali vykapat postupně dvě infuze, strávili jsme tam asi 8 hodin a když přestal zvracet, tak nás pustili domů s tím, že mu máme dávat ledově studené tekutiny po lžičkách....druhý den skoro celý prospal, jen s přestávkami na pití a pak už byl ok, jen byl ještě pár dní unavený.... A ta vaše je ještě malá, tu dehydrataci bych nepodceňovala....

lilulilu
29. bře 2017

My byli s 3letym synem takto na infekcnim 2x za posledních par mesicu. Prujem, zvraceni, neudrzel v sobe ledove piti ani po lzickach. Dostal infuze, hospitalizace 1-2 dny a pustili ho domu.Zacinal byt dehydrovany uz po 1 dnu :( Asi s malou na ty kapacky jela. Hodne zdaru!

petrasipkova1
29. bře 2017

Četla jsem si 2 x popsaný zdravotní stav dcerky a nečekala bych, jedte do nemocnice, dají jí kapačky, zavodní jí, výživu, a bude mít sílu bojovat s nemocí, tohle čekání je zbytečné.

krystalka
29. bře 2017

@petrasipkova1 - přesně, myslím si, že takhle ji to vysiluje čím dál víc, synovi ty kapačky udělaly fakt dobře, neumím si představit, jak dlouho bychom se v tom plácali sami doma bez nich....a u tak malého dítěte bych už nečekala....

nikousek1
autor
30. bře 2017

Děkuju všem moc za rady.... V noci jsem do té nemocnice nejela, půjdu teď ráno k její doktorce ať jí ještě zkontroluje a když tak pojedeme... ona jako pije, ale spíš je horší ten průjem. Je strašně vodnatý a nic nejí, tak se bojím, aby měla sílu. A ty infuze dělají i na tak malých dětech? NEumím si vůbec představit, že by dcera někde v klidu ležela a čekala až jí dokapou :(

hermelinah
30. bře 2017

Pokud máš glukopur (hroznový cukr) neboj se tím vodu trochu osladit, pokud nechce jíst je to fajn zdroj alespoň nějaké energie 😉

kachnicky
30. bře 2017

Ja jsem s malou (16m) musela byt v nemocnici 6 dnu, mela Rotaviry a nejedla a ani nepila, to byl duvod hospitalizace, jinak by jsme to vzladli doma... Dehydratace je velmi nebezpecna, do toho kdyz jsme prijeli, delali ji cukr a vysledek byl hranicni a po dvou dnech hranicni i mineraly... Ja bych rozhodne do nemocnice jela hned, je to nebezpecne...

lv
30. bře 2017

Jak jsi dopadla? Napiš pak co doktorka.

krystalka
30. bře 2017

@nikousek1 - vždyť tam budeš s ní, tak když se teď tulí k tobě a chce odpočívat, tak tam bude dělat to samé....já jsem tam celou tu dobu taky byla se synem, on pospával, občas jsem mu něco povídala, hladila ho....je pravda už větší, ale dá se to určitě zvládnout i s menšími dětmi.....jinak pokud má pořád průjem, tak i když trochu pije, tak to nemusí stačit, tím průjmem se odvodní raz dva....zvlášť takhle malé dítě....

nikousek1
autor
30. bře 2017

Tak jsem teda byly u její doktorky, ta mi řekla, že není dehydratovaná, má vlhkou sliznici a vypadá to tak, že to ustupuje. Tak jsem moc ráda. Ale že potřebuje prostě ty probiotika užívat. Ale to mi dělá problém, jakýmkoliv způsobem probiotika vyzvrací. Ale aspon jsem ráda že to ustupuje. Jinak vám všem děkuju.

andariel25
11. led 2019

@kachnicky ahoj. Jsme prave s rotaviry na jip. Syn 12m. Odmita tekutiny, takze vzdy vecer kapacka. Jsme tu 2 den.. Kdy se to tak zlomilo a zacalo ti detatko pit? Je to sileny stres, kdyz vidim jak jen poleha a nic nechce

kachnicky
28. led 2019

@andariel25 Ahoj čtu to až teď😕 Jak jste dopadli?

andariel25
28. led 2019

@kachnicky ahoj. Rotaviry probehly ve 2 vlnach... Doktori chteli at zacne pit sam.. A zacala 2 vlna prujem, zvraceni. Takze pres noc kapacky. Byli jsme tam 5 dni. Rozpil se az doma..

kachnicky
30. led 2019

@andariel25 no ty jo tak to jste si taky pěkně 'užili' 😢