Chůvička vysílá signál DECT, který by mohl být škodlivý

raduz31
18. kvě 2015

Ahoj vsem maminkam,
po 5 mesicich pouzivani chuvicky Avent jsem zjistila, ze vysila signal DECT, ktery by mohl byt skodlivy. Detskou zakladnu jsme meli celou dobu v postylce, max. 50 cm od hlavicky a ke vsemu neustale zapnutou. Ted jsem hruzou bez sebe
, ze to male mohlo nejak ublizit. Mela jste to nejake z vas umistene taky takhle blizko? V navodu sice psali o 1 m, ale vyplynulo z toho, ze to je kvuli tomu, aby na to dite nedosahlo.

mandala
18. kvě 2015

Tak pokud já vím, říká se, že jsou škodlivé ty vlny, které chůvičky vysílají, je to něco jako mobil, mikrovlnka apd., že by jí to mělo nějak přímo ohrozit, to určitě ne, ale upřímně, skoro jsem si oddychla, když se nám chůvičky rozbily, protože jsem z toho taky neměla dobrý pocit. Nemělo by se dávat přímo k hlavě, např. v kočárku.

princikovi
18. kvě 2015

Místo chůvičky chci použít kameru přes wifi. Na aliexpress.com se dá se slušným rozlišením 1Mpix pořídit něco málo přes 1.000,- Kč. Nemáte někdo zkušenost?

http://www.aliexpress.com/snapshot/6662930236.h...

raduz31
autor
18. kvě 2015

Tak koukam, ze budu asi jedina, kdo nevedel o nejakem zareni a dal chuvicku primo k diteti do postylky😢.

teenyel
19. kvě 2015

V dnešní době si myslím, že se děti různým zářením nevyhnou. Ono i wifi je prý škodlivé. Dnes je škodlivé úplně vše a přesto to spousta lidí používá a nevidím, že by to mělo na jejich děti nějaký vliv. A hlavně to aby se člověk odstěhoval někam k lesu, nepořídil si domů ani TV, pěstoval si svou zeleninu a ovoce atd. Možná je to jen můj názor, ale čím víc se budeme snažit děti přede vším kolem přehnaně ochraňovat, tím náchylnější ke všemu budou.
My co se týče chůvičky, tak máme připravený Anger Care AC1200. Chůvička, kamera, monitor dechu komplet. A dětskou stanici budeme mít přímo na postýlce, aby dosáhla k deskám monitoru a kameru na polici nad postýlkou, aby bylo do postýlky vidět.

lucie11111
19. kvě 2015

manžel je IT a wifi nám doma nezavedl, raději se připojujem přes kabel. Tím, že tomu rozumí, vidí i ty rizika. Chůvičku dovolil na druhou stranu místosti a i na mobil je opatrný. Samozřejmě se v dnešní době záření nevyhneme, ale je lepší používat techniku s rozumem. 😉

mandala
19. kvě 2015

@teenyel Tak ono se to nemusí projevit hned, ale třeba až v dospělosti. ☹ A obecně si myslím, že chránit děti před vším není rozumné, ale zrovna to záření, z kterého vzniká rakovina, je pro mě docela srašák.

raduz31
autor
19. kvě 2015

Nejhorsi je, ze se clovek snazi delat pro sve dite to nejlepsi a pak mu unikne takova vec. Nastudovala jsem spravnou manipulaci a dalsi veci. Ze ale neco vyzaruje chuvicka a nejaka rizika me vubec nenapadly.

teenyel
19. kvě 2015

@mandala no....podle mne nejde děti chránit před něčím, co je všude kolem. Třeba lidé co bydlí v paneláku to už tuplem neovlivní, když do jejich bytů dosáhne wi-fi od 10 sousedů a mohou se proti tomu stavět sebevic. A třeba mikrovlnku má dnes doma také skoro každý. A zdaleka to není vše, co je skodlive. 🙂 takže zrovna toto moc neresim.

kaatulka
19. kvě 2015

Tak mě teda nikdy nenapadlo dávat dítěti chůvičku přímo do postýlky...Používala jsem jí, když jsme někam jeli, třeba na chatu nebo tak, a když šli děti spát, tak jsme chtěli posedět třeba u ohně, tj. párkrát do roka, a vždycky jsem to dávala na noční stolek u postýlky...Mikrovlnku používám akorát na popcorn a doma máme wifinu...

kaatulka
19. kvě 2015

@teenyel: taky si říkám, že kdybych měla řešit co my všichni občas dáme do úst, co dýcháme, kde jsou jaké vlny, jak strašná je ozónová díra atd., tak se můžeme jít rovnou zakopat pod zem...

rozzaarka
19. kvě 2015

@lucie11111 vis co je nejhorsi? ze i kdyz bychom wifi nemeli, mame tu signal ze dalsich x bytu okolo ☹

gepe
19. kvě 2015

@rozzaarka jde o to, ze prenos dat pres wifi pokud neni dostatecne zabezpeceni, je mozne hacknout a zneuzit. Tzn., pokud ma nekdo wifi chuvu, nenmusi vedet, ze jejich dite sleduje krome nich - rodicu, I nekdo jiny. A to, ze maji lide/soused okolo vas wifi, to nicemu nevadi, natoz zdravi. Nebo myslis, ze vas budou skrz jejich wifi nejak smirovat? :D
@lucie11111 manzel taktez, wifi jedeme nejen doma, ale je to o x vrstvem zabezpeceni. Rozhodne chuvu bychom tak nezapojili, vcetne vyuziti mobile, tabletu atd.
@raduz31 tak ja nevim, chuvu jsme nikdy v postylce ani na postylce nemeli. 🙂 resp. mame video chuvu.

gepe
19. kvě 2015

@lucie11111 dodatek: tabletu, mobile atd, k hlidani ditete na dalku. 🙂

sariky
19. kvě 2015

Jezisi. To je zas tema. Skodlivy je uplne vsechno. Navic vsude kolem nas je nejaka WiFi, takze i kdyz o tom nevime, tak jsme vystaveni neustale nejakemu zareni. Myslim, ze umreme driv na otravu vzduchem nebo vodou nez na chuvicky...

gepe
19. kvě 2015

@sariky thumbs up 😀

linee
19. kvě 2015

@princikovi ono jsou i ruzne programy pro androidy zdarma, dokonce, ze ti i vytoci tel. číslo, pokud není něco v poradku. Je k tomu ale potřeba telefon se SIMkou...

linee
19. kvě 2015

@sariky a 3G site a LTE a elektrozareni a smog. Divim se, ze jsme dozili svého veku 🙄

gepe
19. kvě 2015

@linee a Ty se domnivas, ze free apps jsou v poradku a bezpecne? 🙂 to je dost naivni 😉 btw> napr v CR lte neni zase tak dlouho jako jinde 😅
No nic, tuhle diskusi nedavam 🙂

linee
19. kvě 2015

@gepe ne, jen jsem navazovala na sariky, ze je toho vice. Ne, nedomnivam. Jen mne ta diskuze prekvapila (zjisteni zakladatelky je podobne jako když někdo zjistil, ze mobily jsou skodlive a vysilaji vlneni do hlavy...)

gepe
19. kvě 2015

@linee jo taaaaak 🙂 tak at si daji alobalovy cepicky na hlavu, zabrani to signalum, vlneni, aj. 😉

lucie11111
19. kvě 2015

@rozzaarka no to je blbý. Pokud by byly wifi z okolních bytů správně nastavené a zabezpečené,tak byste je chytat neměli

gepe
19. kvě 2015

@lucie11111 ale ona neresi to ze by chytali jejich signal, ji jde o samotne wifi "Zareni" 😅
mj. pokud je wifi zabezpecena/pass tak se zobrazovat sousedum muze a vsak bez pass se clovek nenaloguje, nezobrazuje se pouze pokud je hide. ci pokud neexistuje 😉 btw> nejen manzel IT.

sariky
19. kvě 2015

No, beru to z te lepsi stranky. Lepsi resit chuvicky nez ockovani nebo prirozeny porody. Jen to slysim a mam osypky. Nekdy si rikam, ze jsem stastna, ze ziju svuj spokojenej nezdravej pohodlnej konzumni život 😝 Takze zeny zdar a silu!

rozzaarka
19. kvě 2015

@gepe nevim, proc mas potrebu snazit se zesmesnovat. my chuvicky nemame, v panelaku mi to prijde zbytecne , ale nemyslim si, ze signaly z mobilu, wifin atd jsou dobre pro telo celkove. asi jako vzduch voda atd. tot vse

gepe
19. kvě 2015

@rozzaarka nesnazim se zesmesnovat, pouze uvadim na pravou miru alespon zaklady, jak je to z technickeho hlediska s wifi, viz nize dalsi koment.
Ono pokud Ti vadi tyhle veci, tak bys mela i eliminovat zakladni problem a to bydleni v panelaku. A bohuzel v dnesni dobe ani nikde na samote v CR se neobejdes bez jakykoliv vln, protoze nevis co je v zemi, kde jake jsou prijimace ci vysilace, atd.

rozzaarka
19. kvě 2015

@gepe ale to ja vim, to dojde kazdemu, kdo aspon trochu premysli 🙂 to bylo pouze konstatovani... v byte je tohohle mnohem vic, to je jasne. stehovani je v planu, ale ne teda primarne kvuli signalu🙂

gepe
19. kvě 2015

@rozzaarka bohuzel ne kazdy vi, ci zna uskali prenosu dat pres wifi a jejich bezpecnost 🙂 ok a hodne stesti at vam plan vyjde v brzske dobe 😉

rozzaarka
19. kvě 2015

@gepe ja ty wifi nejak obecne nemusim... na mobil se vubec nikde nepripojuju mam chytry telefon na to samy, co kdysi 3310 🙂 teda dobre, foti 😀 a doma nam UPC dalo modem s wifi, na tom mam akorat tablet a akorat doma. tim s wifi koncim. staci co vsechno schvaluje stazenim blby aplikace. no, v brzke dobe asi uplne ne, rodicak neni moc perspektivni co se penez tyce 🙂 ale dik, do budoucn to urcite klapne 🙂

amazonka.k
19. kvě 2015

@princikovi Já mám něco na ten způsob také z Číny a jsem moc spokojená.

kaatulka
19. kvě 2015

ježiši, wifi chůva, video chůva 😀...já jsem fakt neandrtálec 😀...měla jsem obyč aventku na baterky nebo do zásuvky, že bych jako měla ještě video chůvu s nočním viděním? A co tam třeba rovnou posadit nějakou paní chůvu? 😀
Že já se vlastně vůbec divím, když jsme šli předloni na lampionový průvod, tak jsem s sebou měla lampion a svíčku, a čuměla jsem jak puk, protože jsem byla jediná, všichni přišli s LED žárovičkama 😀....A na dušičky jsem koukala taky koukala jak po deseti letech v kómatu, co na těch hrobech svítilo...ale to jsem odbočila od tématu, pardon 😉..