Chodítka a skákadla, jsou nebezpečná? Máte je?

klarushka23
2. lis 2015

Ahoj holky, mame pul rocniho chlapecka a uz si zacina sedat ale ne sam jen s pritahovanim nebo kdyz je v polosedu tak si sam sedne a taky kdyz se ma zaco chytit tak to sedi a drzi se az se celej klepe jak je to namahave ale chtela jsem se zeptat jak je to ted s tema choditkama... nejdriv jsem jako prvorodicka hrozne vsechno resila a cetla ale pak jsem si rikala co se atravy tyce ze nase mamky taky nemely zadne tabulky co kdy a kolik tak to nejak zavazne nedodrzujeme... ale ted mi svagrova rikala ze ji doktorka varovala pred choditkama a tema skakadlama jak vypadaji jako houpacka... ze je to pry nebezpecne pro kycle pater a kosti vubec. Jenze ted prisli prarodice Mateje s tim ze by ho chteli koupit a pritel zacal s tim ze my ho taky meli a problemy nemame tak ze nevidi duvod proc by ho Mates nemohl mit ze by nam ho koupili k Vanocum coz by mu bylo uz 8 mesicu tak nevim a vaham ... co si o tom myslite?? Mate nebo jste meli choditka?? Diky za Vas nazor🙂

jamia
2. lis 2015

Pročti si článek na blogu od @eficenka a uvidíš, jak vypadají záda puberťáků, kteří mají v anamnéze zhusta tyto "pomůcky". Prarodiče ať raději koupí dřevěné kostky 🙂

no_title
2. lis 2015

Lepší jsou odrážedla nebo tahací hračky. Chodítko dítě zbrzdí v tom, že udržuje rovnováhu tím, že se o něj opírá. Ideálně by měl tu rovnováhu najít sám bez chodítka a bez dlouhodobého vodění za obě ruce.

eficenka
2. lis 2015

@klarushka23
ahoj, jsem dětská fyzioterapeutka a kdyžtak pozvi přítele i jeho rodiče k nám na léčebnu.
najdeš tu děti od novorozenců po 18ti leté a mezi nimi i třeba 2-3 leté děti po operaci kyčlí, zad díky používání chodítek...
pokud chtějí něco koupit, za chvíli budeš potřebovat třeba jídelní židličku a za cca 3-4 měsíce aktivní chodítko ( to , které tlačí dítě před sebou) a nebo nějaké odrážedlo,
protčti toto a nebo se jen koukni na fotky...
a ještě jedna malá poznámka, nenechávej ho sedět, sednout si musí z lehu na boku do šikmého sedu a nebo z lezení po 4
https://www.modrykonik.cz/blog/eficenka/article/pohled-fyzioterapeuta-choditka-hopsad-gblmer/

klarushka23
autor
2. lis 2015

Je holky diky moc a eficenka tobe dekuji nejvic. Sedet ho nenechavam to v zadnem pripade jen ma to kresilko vybracni a jak je tam ta striska tak minule jsem prisla ze zachodu a on sedel a drzel se zuby nehty za tu strisku tak jsem se tomu zasmala ale jinak ho sedet nenechavam jen posilujem ruce tim pritahovanim ale ze bych ho vzala a posadila to ne. Ale jsem rada ze se potvrdila ma obava... pritel prave byl dost neustupny tim ze to nemame az tak tesit ze my to meli taky a zijem a jsme v pohode a ja prave cetla jeden clanek diky kteremu jsem o choditkach zacla pochybovat. Urcite mu to dam precist a prarodicum reknu at koupi to aktivni choditko🙂

lennus
2. lis 2015

Krom toho, že je to nezdravé, mi to přijde i zbytečné, k čemu?

http://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastejs...

klarushka23
autor
2. lis 2015

No tak oni byli na to zvykli tak to chteli koupit ... ja to nepotrebuji ale tak musim tu otazku resit tak se radeji zeptam🙂 nemuzu jim pouze rici ze je to zbytecne to by to koupili tuplem... a hlavne jeste dotaz pro eficenku procitala jsem si ten blog... ono je i nezdrave nechat prcka aby se pritahoval za ruce do sedu? Ted jsem se na to ptala doktora pres kycle jestli mi nemuze poradit a on rikal ze je dobre ze se pritahuje a ze ma snahu si sedat ale hlavne at ho v tom sedu nenechavam...

evaviki
2. lis 2015

@klarushka23 i to pritahovani do sedu je nezdrave.. Spousta doktoru to doporucuje, ale je to skodlive.. Drzim palecky, at si obhajis svuj nazor v rodine 🙂

klarushka23
autor
2. lis 2015

No tyjo tak jsem si precetla cely ten blog a jsem cela spatna z toho co delam spatne☹ a nejspis se mi to i projevuje v tom ze mladas je lenoch a nechce se pretacet radeji se celej vykrouti na boku hlavu uplne zakloni aby na tu hracku dosahnul ale ne a ne se prekulit no to budem mit teda jeste dlouhou debatu s pritelem to zas bude ze to vsechno moc resim... ale snad se mu taky rozsviti az si to precte... jenze dalsi problem jsou dedeckove a babicky jsou palicate a tvrdohlave a hlavne vi vsechno nejlepe a at je to ze nechceme houpat nebo ze v zadnem pripade nepusinkovat na pusu nekourit u kocaru neposazovat nebo cokoliv jineho stejne si budou tvrdit sve ze oni taky houpali pusinkovali na pusu kourili pred detma i posazovali a jsme zivi a zdravi a my se pak s nima akorat hadame ze si to proste neprejeme!!! Hruza:D

lennus
2. lis 2015

@klarushka23 Někdy je to těžké si to prosadit, ale jde to a chce to být rázný a dát najevo, že já jsem rodič. 😉

klarushka23
autor
2. lis 2015

Ano to my neustupujem a nastesti s pritele drzime ve vsem spolu... ale rodice se urazi a citi se dotcene ze jsme si dovolili neco rict a jim v evychove jinym smerem nez chteji oni...

dannyblakely
2. lis 2015

Malá má 16 měsíců, ještě ani neobchází nábytek, ale chodítko bych jí také nepořídila. Raději budu těch jejích 12 kilo tahat v náručí a nechám ji dle libosti lézt, ale za mě není nikdy kam spěchat 🙂 Chodítka jsou blbost. I ty aktivní. Dítě se naučí všechno samo, až k tomu dospěje 🙂

dannyblakely
2. lis 2015

@klarushka23 na to bych se jich zeptala, zda se jim líbilo, když jim někdo kecal do výchovy vlastních dětí. Mně moje mamka taky pořád cpala, že mám dát malé píchnout uši a mám ji mít v ohrádce a ne na zemi, mám ji nechat ostříhat.. Jenže já si servítky fakt neberu a jsem drzá jako prase, ale pomáhá to. Je to moje dítě a když budu chtít radu, zeptám se. Sám od sebe si už nikdo radit nedovolí 😀 Musíte si je umět vychovat. 😉

sara84
3. lis 2015

@eficenka dekuji za podnetny clanek. Rada bych se vas zeptal, co si jako odbornik mysliteo noseni deti od narozeni ve svisle poloze v satku- manduce? Stale se vsude omila, hak super je to na kycle, ale co to dela s krcni a bederni pateri? A taky ve vztahu k nosici? Co to dela a moji bederni pateri? Dekuji moc!

jamia
3. lis 2015

@klarushka23 Nevím, jak často se stýkáte s rodiči, ale předpokládám, že 90 % času je dítě s tebou, ve tvé péči, podle tvých pravidel. Tak to ber tak, že je nejdůležitější, aby sis tohle všechno nastudovala ty a na návštěvách u rodičů budeš jen korigovat ty největší hrůzy 🙂 Moji rodiče jsou fajn, ale v některých věcech jsem musela být hodně asertivní - prostě si sama nesedne, tak ji neposazujte, nebo vás s ní nebudu nechávat. A bylo mi fuk, co říkají o líné dceři po líné matce.

klarushka23
autor
3. lis 2015

Ano ano to je presne ono jenze jedny rodice chapou tohle a druhy zas tamto a kdyz jim neco reknem ze si to vyslovne neprejeme a rrknen jim to stokrat tak pak uz cyjedem a oni se jeste urazi ze nic nemuzou a zacnou reci o tom jak nas vychovali a ze oni to museji znat lepe a nase reci o tom ze my jsme rodice a tim padem je to nase vychova a oni ji museji respektovat neslysi a mysli si sve nastesti uz jedna vetsi gadka probehla tak ted je par dni klid a dodrzovani toho co chceme:D a holky dala jsem precist pritelovi ten clanek od @eficenky a rovnou choditka zavrhnul a uz ho ani nepritahuje za ruce nic🙂 takze diky moc!!!!!s

elu
3. lis 2015

@sara84 to by mě taky zajímalo 🙂

jbzirafa
3. lis 2015

jsem také zastánce toho, že chodítka, lehátka apod. ne, dékaři mi to také nedoporučili. pokud není s rodiči rozumná domluva s tím, že pro vaše dítě si přejete něco jiného, tak holt chodítko koupí, vy ho uložíte na půdu a max. vytáhlete až bude děťátko chodit🙂 to ho ale brzo chodítko přestane bavit, alespoň podle toho, co jsem slyšela, chodící dítě chce chodit samo a kam chce, ne být zavřené v chodítku. naši rodiče sice vychovávali podle toho, co se zrovna propagovalo, ale nebylo to vždy dobré, to si uvědomí většina až postupen času.