Předmanželská smlouva - snoubenec už automaticky předpokládá rozpad manželství

sfet
7. zář 2018

Nazdar holky, v rijnu chystáme se snoubencem svatbu, cekame zároveň i mimco. A drahy strašne chtel mit uzavrenou PS. Jde o barak, ktery koupil jeste za svobodna, ktery sme ale vybirali spolu, nastesti jeste unikdy nerekl, že moje nebo muj, ale vždy naše nebo nás. Ale má vetsi časť na hypotéku, kterou bude splácať tak odhadem 15 let, muze se to i zkratit mimoradne splátky nebo tak. Tak kdyz ja pritahnu hejska at nedá nič. Venku jsem se po podpisu rozbulela. Jeste ani nebyla svatba a už si delíme majetky. Hruza to je. To mi až tak neverí? A on si nemuze pritahnu nejakou mladou za 15 let? Rika, že to se nestane, ale vieme? Je mi z toho smutno, ale bez toho tu svatbu nechce. Kdyby necekane Mimi tak je mi to jedno, ale vždy jsem chtela ať dite vyrastali v kompletní rodine, takže asi tak. Jaký máte názor?

verinka88hb
7. zář 2018

Tohle je strašně těžké.... Ono si to představ zase obráceně, kdyby ty jsi měla nemovitost, do které jsi dala větší obnos peněz a při rozvodu by tvůj manžel dostal půlku, ikdyž do toho nedal ani korunu. My jsme měli podobný "problém" s dnes už také manželem, ale sedli jsme si, vyříkali si to a jasně se dohodli - chtěli jsme stavět barák, ošetřili jsme to smlouvou (protože jsme ještě nebyli manželé), ale u nás to bylo jiné, my jsme každý financovali půlku, jen jsme chtěli si pojistit, kdybychom se během stavby rozešli, že se nebudeme někde soudit.... Takže teď už se asi nedá nic dělat, když jsi to podepsala, ale měli jste si to vyjasnit předem.

j.a.n.i
7. zář 2018

Ja tedy nechapu, proc by mel byt barak jen jeho, kdyz vetsi cast je na hypoteku a tedy bude splacen z vasich spolecnych penez...

byra
7. zář 2018

Ale když to koupil ještě před vznikem manželství, pak to nespadá do SJM ne?

leilinka1234
7. zář 2018

Nemovitost koupená před vstupem do manželství nespadá do SJM. Do SJM budou spadat splátky, které bude platit pp uzavření sňatku. Tzn, že kdybyste se rozešli po roce manželství a on za ten rok splatil 100k - 50k by mělo patřit tobě. Co jste podepsali, to netuším, ale přijde mi to dost nesmyslné :/

priefi
7. zář 2018

@sfet tyto formality byly v podstate zbytecne. Barak byl jeho pred svatbou, byl by jeho i pri pripadnem rozvodu, totez ohledne hypoteky. Jedine, co by musel Ti vyplatit by byla pomerna cast splaceneho dluhu, u ktereho bys prokazala, ze jsi ho hradila i Ty jako manzelka

miba10
7. zář 2018

Chápu tvé obavy a smutek. Nicméně, dnes jsou PS běžné. Není to osobní, je to jen ochrana. V dnešní době si myslím, že je to celkem normální. Jinak vaše malé nemá s PS nic společného. Jeho podíl by se řešil až závěti.
My chystáme také predmanzelskou smlouvu. A já s tím souhlasím. A to čekáme druhého prcka. Dům zůstane jemu a já půjdu. Ale podíl tam budou mít pak děti. Já mám svůj byt. (to je zase druhá věc). Když jsem byla jeden čas s tehdejším přítelem tak jsem na predmanzelske smlouvě trvala, protože tam měl on dítě z prvního manželství a vztahy byly velmi komplikované (jeho rodina mi dělala hrozný zle) takže tam bylo zahrnuto, že on ani jeho dítě nemá na nic nárok.
Je to v podstatě obchod. Není to o nedůvěře. Je to o dnešní době. A když jsem viděla jak lidi dokáží se svými blízkými manipulovat.... Samozřejmě nerikam že je to váš případ.
Zkuste to probrat. Řekni mu jaké máš obavy a jak se cítíš a jaký na to máš názor. Třeba se to vyjasni. Hlavu vzhůru a držím palce 🌹

misakri
7. zář 2018

Já myslím,že od data svatby budou splátky společné.. tudíž při rozvodu ji bude muset vrátit peníze nebo bude mít nárok na poměrnou část domu..
Po svatbě jsou jeho peníze její a opačně.. něco jiného je firemní atd,bavíme se čistě o soukromých finančních prostředcích.. a jak i zde na mk vidíme,dost chlapům to vadí 😉

sfet
autor
7. zář 2018

@misakri prave o to jde, že kdyby nám to jaksi nevyšlo, tak nemám nárok vubec na nic, takže pujdu s holou zadnici, rekl že po smrti bude dum automaticky deti. Jen jemu jde o to, že si najdu hejska, nevim proc vi, že k tomu sklony nemám a on by mi pak musel vyplatit pulku z hypotéky čo se splatila v dobe manzelstvi a tohle si včera pojistil, že to jako ne. Ja vim, že do toho baraku jsem zatim investovala minimum, ale tak uklizim mu tam, varím, kupuji stravu a veci do domácnosti, to kupujeme tak nejak napul, pak se budu starat o deti a to taky stojí čas a energii a nervy a pak on si muze pritahnout mladou milenku a ja co? To asi taky ne. A Když mu to reknu, tak jeho odpoveď, že klidne muze na nej spadnout meteroit nebo vypukne vojna. Nepripousti moje obavy.

sfet
autor
7. zář 2018

@priefi práve to včera zasichroval, že nemám nárok na nic, kvuli te hypotéce.

leilinka1234
7. zář 2018

@sfet hmm, tak to si to slušně pojistil :( ženská mu bude vychovává doma děti a pak případně odejde s holým zadkem? Žádná zmínka o jiném vypořádání? Třeba barák bude můj a tobě koupím byt? Nebo tak nějak? Mno, tak to bych asi měla problém podepsat takovou smlouvu. I když chápu, že z rozjetého vlaku se už špatně vystupuje... :(

daisymaminka
7. zář 2018

@sfet Hlava mi nebere, co to máte za vztah. Toto kdyby mi řekl můj muž, něco o nějakým hejskovi, tak by se se zlou potácel.

motlinda
7. zář 2018

Tohle je na dost dlouhé uvážení. Myslím si, že na jednu stranu je PS dobrá, ale druhou stranu to mě vždycky vyvolává pocit slabé nedůvěry, nebo nevím jak jinak to popsat. Chápu že jedna strana chce mít vše jištěné ale podle mě se má jít do všeho společně a myslet na budoucnost ve stylu což když spolu jednou nebudeme by se nemělo...

raschwa
7. zář 2018

@sfet Předmanželská smlouva určitě není nic špatného, ale pokud ji máte nastavenou tak, jak píšeš, přijde mi vůči tobě nespravedlivá. To se nad tím notář nepozastavil? U nás např. notářka sama navrhla určité změny, aby smlouva byla vyvážená pro obě strany. Ale co by mi asi nejvíc vadilo je ten důvod ze strany přítele. Najdeš si hejska?!!! Pokud k tomu nemá nějaký zvláštní důvod (nevím, čím jste si ve vztahu prošli), mě osobně by se to hodně dotklo. Ale jsi v těžké situaci, s dítětem na cestě se tohle špatně řeší. Asi bych si s nastávajícím promluvila o svých pocitech a došla ještě smlouvu změnit tak, aby ses necítila využívaná.

sfet
autor
7. zář 2018

@leilinka1234 zadné že ja zustanu v tom dome a tobe nejakej byt nepadlo. Pritom u ženy je situace horší protoze má deti a nema vetsinou kam jit. Snad jen k rodicum, ale to bude taky na palici bydli 300 km odsud. A jeste spomenul, že kdybych náhodou bydlela v nejakem mini pidi podnájmu, že by se pak soudili o deti, aby je mohl mit on a ja platila výživné. Že tady je barak jako krava a aby se tlačili v nejaké kutici na to je bude mit moc rád. To jsem jako fakt nechápala. On porad všechno prepočítava jen na penize a nevidí to kolem. Jenom kolik co kdo dal a jeste rekl, že takhle to bude uplne spravedlive. A rekl mi ať netruchlim, že za 20 let muzeme tu smlouvu rovnou zrusit, to už bude jasné, že spolu budeme až do smrti. Ale zatim. No je mi spatne to jen čist. Navic pred notárem, kde vyslovene si haji sve majetky a tve a me. Opravdu me to vzalo a on opakoval, že jsem to vedela, jenze zažit to bylo horší. Ja mu pak rekla, že hypotéka me nezajima, se splacenim mu pomahat nebudu, budu platit jen polovici energií, stravu, veci do domácnosti a pro dite a ostatní ať se panacek stará. Hlavne, že se zajima kolik naši daji na svatbu, zdali neco kapne. Normálne me prešla chuť na svatbu.

sfet
autor
7. zář 2018

@raschwa on si myslí, že je to na 100% spravedlive a výhodné pro nás oba. Notár jen psal co mu rekl, on s ním totiž predtim párkrát mluvil takže už to mel predpripravené, už jen doplnil údaje z dokladu, overil si dulezite fakty a bylo to. Jeste mi pritel cestou tam rikal, že zadné scény a problémy, že o tom vim už dlouho. Situace na palici. Nechapu o tom hejskovi. Nikdy jsem mu nezahnula, nemam sklony k nevere, po zkusenosti s jednim nenapravitelnym kure.nikem úplnej odpor, takže nechápu co. Je cti mu slouzi, že ani on ne ale stat se muze cokoli. Nedávno jsem se dozvedela, že spoluzacky rodice, ktere jsem dobre znala a moc milý pár, tak se rozvedli tatinek 60 lety si nasel milenku 39 letnou a to bych nikdy do nej nerekla, ja v tu chvili zkamemela. Nikdy jsme nic také jako nevera neresili, nebylo treba, no obavy má on jako i ja, ale on zajisten bude ja nikoliv.

vineta
7. zář 2018

@sfet No škoda, žes to už podepsala, ale brát si ho nemusíš, že. Škoda, že ses nad jeho chováním nezamyslela předtím, než sis s ním vyrobila dítě, protože působí jako dost velkej vůl, pardon. Spravedlivé to není ani smykem, ty budeš upozaďovat svou kariéru, starat se o rodinu a sypat peníze do cizího majetku, s tak malou důvěrou, s člověkem, kterej tě považuje za něco vcelku nepěkného, člověkem, kterej tě už teď plánuje připravit o děti a ještě chtít výživné, no potěš koště, to sis docela zavařila. Kopla bych ho do zadku rovnou, dokud tvoje investice a jeho nadvláda nad tvým životem nejsou tak velký. Aspoň by z toho děcko nemělo maglajz, když ještě neni na světě.

gruyerre
7. zář 2018

@sfet No nevím... po tom, cos tu napsala, bych tu svatbu zrušila. Vypadá to, že k tobě nemá špetku úcty...je mi líto. Peníze, které bys nasypala do svatby si radši uspoř, kdybyste se rozešli, ať něco máš.
Svatba má být podle mě z lásky a má být jen tehdy, pokud si ti dva myslí, že je to na celý život (jasně, že nikdo neví, co bude za pár let, ale v tu chvíli by měli tu jistotu mít), což u vás bohužel moc nevypadá...
Držím palce, ať se rozhodneš dobře.

dendinka
7. zář 2018

Upřímně divím se, že po těch kecech cestou v autě, jak nemáš dělat scény, že o tom víš dlouho a kdesi cosi bych to nepodepsala. Smlouvy se mají podepisovat dobrovolně a ne pod psychickým nátlakem. No a po těch dalších řečech, jak tě připraví o děti, pokud by měly bydlet v malém bytě a jeho vypočítavosti ohledně peněz a kdo co dá na svatbu bych si ho rozhodně nebrala. To jako si chce dopředu propočítat, jestli na té svatbě vydělá? Lidé se mají brát z lásky, s tím že si důvěřují, chtějí spolu být celý život, starat se jeden o druhého a ne aby už dopředu kalkuloval, jak tě co nejvíce odrbat.

raschwa
7. zář 2018

@sfet Narovinu, pokud to postavil tak, jak jsi psala, nevdávala bych se a už vůbec bych mu neplatila polovinu nákladů a nehradila vše na dítě ze svého (pokud ano, tak ať on taky platí tobě "služby" - praní, žehlení, péči o jeho děti - ale to už by byl těžký absurdistán!!!) . Těhle diskusí o matkách, jimž manžel striktně odměřuje moje a tvoje, je tu fůra, pročti si je, ať víš, do čeho jdeš. Pro mě je to cesta do pekel

sfet
autor
7. zář 2018

@vineta ja mu včera rekla, že po dnešku nad svatbou váham a vis co rekl? Že taky jsem to mohla rict driv a ne až po funuse kdy vysolil u notare 5000 za smlouvu. Že kdyz svatbu zrusim tak pak mu tech 5000 krásne vrátim. Jeste včera ráno nadával, že tolik penez, za to mohlo byt tolik veci tak jsem mu rekla, že je jak blbej ja tu smlouvu mit nemusím takáto to zruší a nikam se nejde a on ne to musíme, mela jsem tehdy prinest nejaké penize, jakoze jake kdyz nemám, nepochazim z bohate rodiny, rodice jsou duchodci tak odkud netuším, kdybych mela tak dám ale ja opravdu nemela. Jak budeme hospodarit tak to nevim, asi každý pojedem na svuj účet a budeme si skudlit pro sebe. Ucelove manželstvi jak vyšité.

gruyerre
7. zář 2018

@sfet Děláš si legraci? Buď k sobě milosrdná a neber si ho.

leilinka1234
7. zář 2018

@sfet mno, to je drsný, co tu čtu :( já bych si ho nevzala :(

raschwa
7. zář 2018

@sfet Nebýt dítěte, napíšu, uteč, takhle aspoň píšu, v žádném případě se nevdávej a žijte jen "na hromádce", dokud si nevyjasníte, jak finančně dál!!! Opravdu nepočítej s tím, že z rodičáku bude na to vše táhnout na půl bez finanční angažovanosti ze strany muže!!! Strašná situace, já ty chlapy nechápu!!! Držím palce.

suzief
7. zář 2018

Láska,jak vysita. .nic proti. Moji rodiče taky něco podobného řešili, mámka musela podepsat, že ji nic nepatří, na nic nemá nárok po nátlaku tchýně.
Celý život to taťkovi vyčítá, ovšem pořád jsou spolu. Tak nevím, těžko soudit a ty sis to měla pořádně předtím promyslet

monculais
7. zář 2018

@sfet Ať žije důvěra... Do tohoto bych nešla. Dala bych mu 5000 a nevzala si ho. Co je moc to je moc. A vyhrožování skrz děti, které jsou teprve na cestě. Já bych na to neměla. Jen by mě zajímalo, jak je to ošetřené, kdyby si našel někoho on?

gruyerre
7. zář 2018

Já bych mu teda rozhodně žádných 5000 nedala, to on měl potřebu sepisovat předmanželskou smlouvu.

sfet
autor
7. zář 2018

@monculais no kdyz si pritahne milenku on tak proste bude mit milenku a ja utru nos. Tak budu mit smulu. A reči že on si nikoho nenajde, že už ted je starej, že kdo by ho chtel, reči pro starou babicku Mary.

darinka84
7. zář 2018

@sfet toho bych si určitě vzala, když už teď před svatbou má tendenci ze mě udělat lůzu, vyhodit mě na ulici a sebrat mě dítě, které se ještě ani nenarodilo ☹ bože co si lidi nechají někdy líbit...no je to tvoje lekce jak se mít více ráda, mít hrdost a kopnout takového do zadku...ani si nedovedu představit v tomhle vychovávat děcko, které by s největší pravděpodobností ještě poštval proti mě...ale je mě jasné, že být v této situaci těhotná není tak jednoduché kopnout do vrtule...ale zatím bych určitě alespoň zrušila svatbu.

sfet
autor
7. zář 2018

@gruyerre presne, ja byla okamžite proti. A neco jineho bylo o tom jen doma mluvit a neco jineho to pak reálne podepisovat. Znate to, ceka vás nejaká zkouska, doma jste jeste relativne v pohode a na miste už máte strach, už je to zase jine. Ja pak cestou v aute zpatky bulela a on opakoval, že o nic nejde, že to není konečne, ze za 20 let tu smlouvu pozmení, nebo rovnou zruší a on verí, že to tak bude.

terez07
7. zář 2018

Po tom všetkom čo si napisala sa ti divím,že si ho chces zobrať...ešte nemáte deti,nieste ani manželia a už sa rozvádza a berie ti deti....zamysli sa dievča ,aby potom nebolo neskoro. A zmluvu by som ukázala inému právnikovi.