Očkovat proti klíšťatům?

4. dub 2024

Ahoj maminky ,chtěla jsem poprosit o názory na očkování u 2,5 letého dítěte. V létě budeme u rodičů na chatě,takže mi je jasné ,že můžeme chytit klíště pravděpodobnost bude vysoká . Manžel má v práci kolegu a ty mají klucinu 5 let před dvěma lety dostal klíště a přes půl roku to léčili to je taky jeden z důvodu ,že bych radši očkovala,ale když jsem zase četla ty nežádoucí reakce,tak mě to vyděsilo. Syna máme naočkovaneho na povinné i nepovinné stihli jsme to vše do roka a půl a teď měl konečně klid. No budu moc ráda za každou Vaši zkušenost.

konidana
4. dub 2024

Ockuje se jen proti encefalitide. Proti borelioze ne. A ta umi nadelat uplne stejnou paseku. Za mne ideal ockovat v mladsim skolnim veku, kdy dite uz treba jezdi na tabory a neni moznost dohlednout na pouziti repelentu a kazdy vecer nebo po kazdem navratu z prirody hned prohlednout a pripadne kliste odstranit.

gruyerre
4. dub 2024

A neměl kolegův syn spíš boreliózu? Proti té se neočkuje. Jinak já děti proti klíšťovce dávám očkovat kolem šesti sedmi let. Naše doktorka radí tak od cca pěti let.

michaela666
4. dub 2024

Taky jsem nad tím uvažovala protože trávíme velkou část roku venku pod stanem a nakonec zatím neočkujeme. Na radu místních holek se víc zaměřím na prevenci a dětská mi řekla, že takto malé děti na encefalitidu většinou neočkuje.

luhana
4. dub 2024

Já mám z očkování velký respekt po špatné reakci na jednu nepovinou vakcínu. Nicméně jsme letos dali syna naočkovat proti klíšťovce, neboť velkou část roku trávíme na chatě, kde se to klíšťatama jenom hemží. První dávku dostal v únoru, druhou v březnu a obě naprosto bez reakce. Před týdnem mu byli tři roky.

tereza0111
4. dub 2024

Mam vsechny deti naockovane od 2 let, zadne nezadouci reakce nebyli (ani doktorka nerikala, ze by se s nimi nejak vic setkavala). Takove Bexsero bylo horsi..

V prirode jsme hodne, v oblasti kde je hodne nakazenych klistat a uz i letos jsem jich nekolik vyndavala - to bylo u me hlavni rozhodujici arguement, neni leto, kdy bychom byli uplne bez klistat
J

dyechampion
4. dub 2024

mame chatu v klistove oblasti, takze ja dala syna ockovat ve 3 letech a taky bych mela sebe a manzela...

konidana
4. dub 2024

@dyechampion hlavne sebe a manzela. Dite nemoc vetsinou zvladne velmi dobre, a navic se o nej postarate. Dospeli mohou skoncit s encefalitidou fakt blbe....

merope
4. dub 2024

Nevím, od jakého věku se očkování proti encelafitidě doporučuje, ale 2,5 je tuším ještě dost brzy.

konidana
4. dub 2024

@merope lze pry uz i od roka, ale ideal je 5 az 10 let

dyechampion
4. dub 2024

@konidana jojo, kolega se lecil asi 2 mesice, nastesti je ok...ale teda jako spat na sumave pod sirakem..no si o to rikal :D

konidana
4. dub 2024

@dyechampion 2 mesice? Encefalitidu? To se mi zda fakt hodne malo. S rekonvalescenci to byva spis minimalne pulrok.
Tatovi to nepoznali a tak kdyz pro nej prijela rychla ze ma uz pres tyden 40.horecky, tak se lecil rok, znova se ucil mluvit i chodit, to zvladl, ale rozjela se mu pak psychicka nemoc, ze ktere se uz nikdy nevyhrabal.

dyechampion
4. dub 2024

@konidana netusim, ale takle blby to nemel no :(

konidana
4. dub 2024

@dyechampion googlim a fakt to jde takle rychle, kdyz je nekomplikovany prubeh.