Jiné než zlaté prsteny. Máte někdo?

5. srp 2024

Dobrý den, hned na začátek se omlouvám za anonym, svatba bude tajná a vzhledem k tomu, že tu mám i kolegyně z práce, tak jdu s dotazem raději jako anonym.
Vybíráme prstýnky a rádi bychom cenu do max 8000,- za oba, což se v bílém zlatě nechytáme. Koukám tedy po oceli, titanu a wolframu. Máte někdo takový prstýnek? Jaký je třeba po 5, 10 letech nošení? U stříbra hodně čtu, že se jedná o měkký kov, který se snadno poškrábe, takže to raději rovnou vynecháváme.
Případně máte typ, kde v Plzni vybrat prsteny z titanu, wolframu, ...?
Děkuji za odpovědi 🌞

dashyyy
5. srp 2024

Mám 11let snubák z chirurgické, je pořád krásný, kamínky drží.. vybrali jsme je kvůli pevnosti, aby si ho manžel nezničil v práci, ale pozor je tak pevný, že se manžel zachytil na žebříku a přišel o prst.. kdyby to byl kov jako třeba stříbro, ten by prasknul a neutrhnul, ta chirurgická je fakt pevná, že to na pohotovosti řezali hasiči flexou

apacheee
AMBASADORKA
5. srp 2024

My máme z chirurgické oceli a po 11 letech vypadají super, mnohem lépe než co mají třeba kamarádky u bílého zlata

hezz17
5. srp 2024

Mame chir ocel, ja se tremi diamantiky a muj i manzeluv porad krasny.

sigyn
5. srp 2024

Kamarádka švagrové měla prsten z chirurgické oceli a také málem přišla o prst, když se ji zachytil o plot. Původně jsme tedy zvažovali wolfram, ale ty prstýnky na fotkách ve skutečnosti nevypadaly tak pěkně, navíc je nejde kvůli pevnosti nijak upravovat (zvětšit, rýt..). Takže jsme se raději rozhodli pro stříbro. Levné a krásné, sice měkké a škrábance na něm jsou, ale to jde vidět jen hodně zblízka, a co si budeme povídat, po letech je to úplně jedno.

emillyhk
5. srp 2024

Máme z chirurgické ocel, já s kamínky po celém obvodu. Samozřejmě je poznat, že to není zlato, párkrát jsem se setkala s tím, že to někdo negativně komentoval. 🙄 Ale mě se líbil, nosila jsem ho pět let a byl v pohodě. Teď je bohužel v krabičce, po porodu už ho nenatáhnu a narozdíl od zlata nejde zvětšit. To je za mě asi jediné mínus. Teď mám z bílého zlata, koupil mi ho manžel, když se syn narodil. Tady zase často narážím na to, že není klasický snubní, takže spoustu lidí zaráží, že jsem vdaná (přitom ho nosím na prsteníku) 🙈😆
Bývalá kolegyně má wolfram, ten kov je hodně tmavý. Manželovi slušel, mě ne, proto jsme nakonec volili ocel 😊

kelerub
5. srp 2024

Z chirurgické oceli ne. Už jsem viděla utrhnutý prst. Manžel ho bude nosit? Protože jinak by mu stačil stříbrný a vám z bílého zlata.

krisstina93
5. srp 2024

My mame wolfram a je to děsný tvrdý a těžký kov, takže prstýnky jsou těžké a navíc mi upadl na dlažbě a kousek se z nej odseknul. Znova bych si radši priplatila a vzala zlato.

veruuu_kubesovic
5. srp 2024

Máme z chirurgické oceli již 8let a jsou stále krasne, ale my bílé zlato nechtěli...

autor
5. srp 2024

@kelerub děkuji, holky to výše (o utrhnutém prstu) také psaly. Přítel si myslím ho bude nosit sporadicky, do práce asi ne. Jinak manuálně nepracuje a oba ho určitě nebudeme ani nosit na zahradu. Já ho budu nosit určitě denně, tak trochu nad tou kombinací já bílé zlato a muž stříbro uvažuji, možná zkusím někam zajít a poptat se, zda bychom se vešli do té ceny.

autor
5. srp 2024

@krisstina93 jo, tohle jsem včera také četla, asi rovnou ten wolfram vyřadím, díky za info 🙂

miryp
5. srp 2024

Svatba 2016, prsteny z chirurgické oceli asi za 1500 Kč oba, nosíme je oba od té doby denně a vypadají stále pěkně. Žádné zranění se mi díky němu nikdy nepřihodilo (ani manželovi), naopak mi prstem prošel prsten ze stříbra, když jsem o něco zavadila při úklidu a pak nešel dostat z prstu, protože se celý zkroutil.

dandaa
5. srp 2024

Chirurgická ocel je ošklivá a není bezpečné mít z ní prstýnky pozor na to. Stříbra bych se nebála, mám některé prstýnky přes dvacet let a nic jim není. I zlato se dá sehnat za lepší cenu .

jannym
5. srp 2024

Mame z chirurgicke ocely, chteli jsme puvodne wolframovy, ale jel sem lodi z USA a byla nejaky problem s dopravou, tak nestihl prijit na svatbu, a prodejce nam vzhledem k manzelove praci poradil ocel. A jelikoz jsme se rozhodly 3 mesice pred terminem svatby ze se vemem, tak nebyl moc cas na nejake preplanovani, tak jsme si vybraly z ocely a jsme s nimi spokojeni

dashyyy
5. srp 2024

@kelerub bohužel utržení nebo skalpace prstu prstenem je celkem běžná má to i svůj název - prstýnková skalapace a stává se to daleko častěji, než by člověk řekl ☹ ale on i ten stříbrný se umí pěkně šeredně zaříznout, ale aspoň praskne, když je nejhůř
@dandaa ošklivá, to je asi dle osobních preferencí, mne se ten můj líbí moc.. nosím u něj zásnubní bílý zlato a na první pohled to až takový rozdíl není, nikdy se mě na to za ty roky ani neptal, jestli jsou každý z jiného kovu

petrufa86
5. srp 2024

Máme prstýnky z chirurgické oceli z Brilasu. Po 5 letech intenzivního nošení vypadá takto 😉

autor
5. srp 2024

@jannym my se právě teď rozhodujeme o podzimní svatbě, termín bychom poladili až po dovolené, což bude koncem srpna a vzali bychom se v říjnu. Takže na zařizování také moc času nebude, ale chceme malou svatbu, šaty a boty neřeším (vezmu si hezké ze šatníku 😀). Ale po těch prstýnkách tedy pokukuji už teď, sháním si info, ať můžeme potom na jistotu vzít nějaký kov 😀
Děkuji za doporučení 🙂 asi to ta ocel stejně vyhraje

autor
5. srp 2024

@petrufa86 moc pěkný, chtěla bych něco podobného 🙂 a opravdu nevypadá na každodenní nošení po dobu 5 let 🙂 kamarádka má zlatý a už v něm má po 2 letech dost rýhy.

sedouana
5. srp 2024

Tisten. Zatím nejlepsi co jsem kdy zažila. Snoubí vlastnosti wolframu, titanu a chir oceli. Ale není křehký jako wolfram, není skrabatelny jako ocel a drží si narozdíl od titanu barvu. Dělám s ním vše i zednicim, hrabu se v hlíně, škrábu beton. Ani škrábance již 8 let. Vyzkoušela jsem na prsteny různé materiály, zlato mám ráda, ale jednoduše se poškrábe, což v mém případě, která se nevyhýbá i těžké fyzické práci moc nelze.

dashyyy
5. srp 2024

@petrufa86 mám hodně podobný, jen trošku jinak zasazené kameny, letos 11 let a pořád stejně krásný ❤

kackabis
5. srp 2024

My máme ocelové od Rýdla 6let a pořád hezké. Máme uprostřed se zlatým pruhem, já tam mám navíc kamínky. Nikdy se mě na to nikdo neptal z čeho jsou. Manželovi se teda ošoupal ten zlatý pruh, ale já ho mám pořád hezký. Nosíme ho denně oba. Cenově i s rytím vyšly 3.500,- kdyby byl zlatý, už je ošoupaný na polovinu a pokroucený 🙂

aneta15
5. srp 2024

Manžel pracuje manuálně takže prstýnek nenosí. Vyřešili jsme to tak, že já mám dražší z bílého zlata, víceméně ho vůbec nesundavam a on měl jen obyčejný slabší kroužek, který leží v krabičce . Jediný kdo s tím měl problém, byla tchyně 😁

urtica
5. srp 2024

My máme stříbro, a pokud se nechá jednou za rok vyčistit a porhodidovat (otázka pár korun), vypadá stále dobře. Mmch. - zlato je taky měkký kov.

kelerub
5. srp 2024

@kackabis teda já jsem vdaná přes 20 let, prstýnek nosíme oba denně, nijak ho nešetříme a nijak pokroucený ani ošoupaný na polovinu není.

zanett
5. srp 2024

@kelerub Taky nechapu to haneni zluteho zlata v poslednich letech...zlute zlato je tradicni material, ze ktereho se sperky vyrabeji stovky a tisice let....na rozdil od chirurgicke oceli a podobnych novotin (ano, jsem obrovsky fanousek zluteho zlata - oba nosime nase snubaky ze zluteho zlata denne, manzel jej nesundava ani na spani, a vypadaji stale velmi dobre...nejsme tedy manzele 20 let, jen skoro 4 roky, ale zato je vubec nesetrime a stale jsou jako nove).

kakba
5. srp 2024

Mame taky chir.ocel. Oba jsou krasny a to je nesundavame na zadnou praci. Nebyla jsem ochotna dat za bile zlato 20K. Kamaradka se vdavala mesic po me, ma bile zlato a teda musim rict, ze vypada fakt hrozne.

rosalindamelinda
5. srp 2024

Každopádně chirurgická ocel, nejlepší materiál v dnešní době! 😉 Je to odolný a pevný materiál. Navíc cenově jsou takové prstýnky také velmi přijatelné. My jsme s nimi moc spokojení 😍

lenkalubina
5. srp 2024

Máme stříbro a super..já tam mám teda ještě zirkony,ale manžel má čistý. Jsme spokojeni

veruuu_kubesovic
5. srp 2024

@zanett a představ si, že žluté zlato se nemusí líbit všem a na trhu je toho výběru více, já osobně nechtěla žádné zlato, prostě něco obyčejného, ne nosit prstýnek za 20tisic ať jsem IN....

hasara33
5. srp 2024

Ahoj, máme z Plzně z Brilasu prsteny z chirurgické oceli. Mám ho na ruce téměř nepřetržitě skoro 7 let a je pořád jako nový, i kamínky drží. 😁 A to ho tedy opravdu nešetřím. 😁 Kdybych si vybírala znovu, šla bych zase do chirurgické oceli. 😉

queenp
5. srp 2024

My máme už 9 let prsteny z Palladia od Rýdla a super materiál. Nemění to barvu jako bílé zlato, v té době to bylo levnější než bílé zlato a každý 2 roky si to u nich můžeme nechat vyleštit, případně změnit velikost. Akorát ty ceny dost vyskočily, dali jsme za oba prsteny cca 13 tisíc s jedním briliantem a teď co jsem koukala na jejich stránky, tak se to pohybuje cca okolo 17-30 tisíc za oba prsteny 😳