Saxenda užívání inj. Máte zkušenost?

13. únor 2024

Dobrý den, užíval jste někdo injekce saxenda na hubnutí na předpis Dr ?
Zajímalo by mě zda opravdu pomohlo a jak probíhalo přestávání užívání. + Jaka je cena měsíčně .
Děkuji

zrzinda
13. únor 2024

Hele, sorry, jsem fakt v tomhle hodně drsná. Ale doporucuju se vysrat na všechny “kouzelný pilulky,” nezrat picoviny, zvednout prdel z gauce a půjde to. 🤷‍♀️

nilieh
13. únor 2024

Zkušenost mam, na me bez efektu (jak na zacatku, v prubehu tak na konci uzivani a bez efektu i po vysazeni) , mela jsem ji cca 2 roky, mesicne vysla na cca 3000,-

marge_s
13. únor 2024

@zrzinda uz se cejtis krasnejsi a chytrejsi? Pomohlo?

merope
14. únor 2024

@zrzinda Možná doporučím nejdřív si o těchto věcech něco zjistit. Komentář naznačuje, že o tom moc nevíš.

autor
14. únor 2024

@zrzinda asi takhle taky budu drsná jak vy pište ale píčoviny nerezu na gauči se nevalim ,vaše doporučení je super ale když nic nevíte nedoporučujte , když neznáte okolnosti . Ne každý člověk s nadváhou nutně ji tuny čokolády a nezdravých věci a nehýbe se. A nijak to neřeší . Například pro mě vždy byli medikamenty na hubnutí až poslední možnost ... A než začnete s tím že to chce dohled někoho . Mám ho již přes 3,5 roku. A bez posunu je to prostě frustrující.

autor
14. únor 2024

@nilieh děkuji

martulka6188
14. únor 2024

Moje maminka ho uziva nejak od lonskeho jara/leta. Upravila jidelnicek, ale je temer bez pohybu, protoze ma problemy se zady. Zhubla 20 kg, ted nejak snizuje davky a vahu drzi, resp. jde jeste velmi pomalu dolu.

zrzinda
15. únor 2024

@merope No, v tomhle si dovolím odporovat. Protože o tomhle opravdu něco vím. Lidi hledají kouzelnou pilulku, která za ne všechno vyřeší. Jenže tak to proste nefunguje.
Ta rovnice je jednoduchá - větší vydej než příjem. 🤷‍♀️
Ja jsem fakt alergicka na kecy, ze to nejde. Pokud paní nemá nějaké vážně onemocnění, tak je možné všechno. Prosté a jednoduché.
Ale chápu, ze je to tezky.

marge_s
15. únor 2024

@zrzinda mylis se, vis o tom houbelec

marge_s
15. únor 2024

Tak trochu vic casu, rozvedu, at to ma nejakou uroven 🤣 tech faktoru je tam samozrejme vic a nikdy nevis, kdo proti tobe u toho PC sedi. Muze taˇm byt Barbiena, ktera chce byt nejhubenejsi fiflena na svet, ale stejne tak tam muze byt nekdo s depresi, horsim genetickym nastavenim, zdravotnimi limity. Za sebe bych do toho nesla, protoze mam rozsahlou medikaco a fakt dalsi syntetiku nechci, ale urcite jsou lide, u kterych benefity prevazi rizika. A to laskave nech na nich a jejich lekarich, o tom otazka nebyla. (Ver, ze tyhle debilni pindy o gauci a prdeli si kazdy nenapravitelne obezni vyslechnul uz 100x . A ba ne, ty to vis, ale proc si poradne nekopnout, kdyz je to anonymni)

merope
15. únor 2024

@zrzinda Skoro by mě zajímalo, zda jsi lékař - internista, obezitolog nebo nějaká podobná specializace, co se již se saxendou potkala, zda jsi výživový poradce, který o saxendě zatím jenom četl, nebo zda jsi psycholog řešící lidi s nadváhou z té psychické stránky - případně jakou jinou máš specializaci a s kolika různými typy lidí jsi již hubnutí řešila a s jakými výsledky. Protože mi pořád beztak přijde, že buď vůbec netušíš, co je saxenda (a proč pak tady reaguješ) nebo opravdu s lidmi s nadváhou nepracuješ a v podstatě je ani neznáš.

merope
15. únor 2024

Jinak mně saxendu doporučovala internistka. Ale přečetla jsem si příbalák a je tam velké riziko zhoršení psychiky a nechtěla jsem to riskovat. Tak jsem do ní nešla.

autor
15. únor 2024

@marge_s souhlasím s vámi , barbie teda nejsem , nadváhu mám . Ale jim jen to co mi napsali do jídelníčku už 3,5 roku . 4x týdně chodím cvičit a mě zaměstnání taky není o sezení na zadku. Takže jsem pak ráda když si po celém dni Sednu na 10 minut. Když celý den někde chodím .nebo něco dělám v pohybu. Máme tohle v rodině. Já sem se do toho dala protože jsem se chtěla cítit líp a být i zdravotně více v pořádku ( před těmi 3,5 lety) kdy mi lékaři rovnou chtěli dát léky ale to jsem zatrhla. Jenže teď když vidím že se ta váha ani cm. Nehýbou tak je mi občas dost doplače.
I když mi to hodně dalo , že jsem si zvykla na zdravější jídlo. Na pohyb sem byla zvyklá vždy.
Spíš mě nějak jen nebaví u Mudr poslouchat že bych měla zhubnout když to kruci prostě nejde.

petramana
15. únor 2024

myslim tento nebo minuly tyden byl na novinkach clanek o techto lecich... pozitiva prevysovala negativa a vlastne to tam rozebrali jak se ktery lek aplikuje (injekce/prasek), cena, dostupnost, ucinnost