Problémy s hubnutím po porodu

monikabans
10. dub 2017

Holky prosim Vas, poradte mi - jsem 2 roky po porodu, a potrebuju dat dolu minimalne 15kg (nejlepe 20kg).Merim 173cm a vazim 75kg, chci zpatky svoji predporodni vahu ☹ Po porodu jsem behem kojeni zhubla na 70kg, ale misto toho aby to dal slo dolu, mi to vylezlo zas nahoru, coz je v podstate moje porodni vaha.
Neprejidam se, jim relativne normalne, nevyhledavam sladke ani smazene, veci typu chipsy atd nejim vubec. Cilene tedy necvicim(to me proste nebavi a bavit nikdy nebude) jen tedy chodim na jogu, ale pohybu mam dost, temer cely den jsem venku s malym... mela jste to taky nektera? Co vam kdyztak pomohlo? Uz uvazuji, ze zajdu k dr at me objedna na obezitologii... zadne hubnouci firmy nechci, aby do me cpali ty jejich pripravky... prosim o vase zkusenosti. Dekuji! 🙂

35_a_budu_mamka
10. dub 2017

Me zabira vysadit uplne bile pecivo a idealne i testoviny a rano pulkilovy bily jogurt 3,5 procentní nebo řecký se skořicí a občas s trochou domácího nepřeslazeného dzemu, oběd normální, odpol třeba šunka s celozrn. nebo žitným chlebem, zeleninka a k večeru maso se zeleninou. Nejíst min. 4 hod před spaním. Jde mi to dolů samo při tomto režimu.

monikabans
autor
10. dub 2017

@35_a_budu_mamka to uz jsem zkousela vsechno. Prave, ze uz me nic nenapada co s tim. Jsem uz docela nastvana, ach jo

tery_s
10. dub 2017

@monikabans byla jste od porodu u obvodního na odberech? Nechcete si nejdřív nechat vyšetřit hladiny hormonu SZ? Často se po porodu rozhodí a při hypofunkci muže člověk dělat vše a nezhubne. Jsou teda i další příznaky, ale zkuste se u Dr. domluvit 😉

monikabans
autor
10. dub 2017

@tery_s ano byla, sz mam pry v pohode. Jen krevni obraz byl tenkrat spatnej, ale to s tim nesouvisi a dal jsem to neresila 😀 ach jo, ja jsem snad jedina co zkousi vsechno a furt nezhubne 😀 😀

milius
10. dub 2017

Co to znamená jíst relativně normálně?? Pro někoho je normální jíst párky s hořčicí a rohlíkem 🙂
Taky může být problém v tom, že jíš málo a když ti někdy večer ujede ruka (resp. pusa) tak jde všechno na kila. Jestli tě nebaví cvičit, tak choď s prckem na dlouhé procházky, pěkně do kopečka, rychlým tempem.
Pokud nemáš zdravotní problém, jak už někdo psal se štítnou žlázou, tak je to jen o přísunu a výdeji kalorií.nic víc

pet359
10. dub 2017

taky jsem to teď chtěla napsat....jestli náhodou nejíš málo....hodně si holky chválí taky dělenou stravu....já jsem jí kdysi chvilku taky držela a na mě to fungovala a někdo může říct, že když se začne jíst normálně, tak se to nabere zpátky a je jojo efekt....ano může asi....když se začne cpát brambůrkama a buchtama, atd...já to nenabrala a najela jsem si na stravu normální....ale je třeba brát v potaz to, že to není dieta, ale životní styl...

monikabans
autor
10. dub 2017

No, je pravda, ze jim jen kdyz na me prijde hlad, nijak pravidelne. Ale vetsinou mam k snidani jogurt s cornflakama, k obedu kdyz je omacka tak 2knedliky s omackou, jinak delam kureci s rejzi, kuskus, karbanatky peceny v troube, spenat, bolonsky spagety, tohle vetsinou tocim dokola. K veceri vetsinou delam bud polivku z vyvarenych domacich kosti, nebo salat s balkanskym syrem. Parky u nas mame tak 1 za rok 😂 nastesti nam nejak moc nechutnaji. Na prochazky chodime, trebas dnes jsem byla na cely den na vylete s malym, je pravda, ze kdyz byl v kocarku, tak jsem chodila na celodenni prochazky a to jsem si chodila svizne, svym tempem, ted uz s kocarkem vubec nechodime, takze taky tak rychle nejdeme...

pet359
10. dub 2017

@monikabans nevim no...me to prijde malo...🙂 jednou jsem si pro zajimavost nechala udelat jidelnicek na telo...a to jsem cumela, co vsechno jsem mela jist 😂 ale zdaleka nejsem zadny vyzivovy poradce...

pajushak
10. dub 2017

@monikabans a kolikrát denně jíš? Jen snídaně, oběd a večeře?

yerry
10. dub 2017

@monikabans zašla jsem si k výživovému poradci. Žádné medikamenty mi nedošlo. Zvážil mne na spešl váze, pokecali jsme co jím a mám ráda a co jíst nikdy nebudu, pak si prošel seznam toho co jsem snědla za poslední tuším 3 dny a pak mi poslal jídelníček ... ( Jídlo min. 5x denně,hodně zeleniny,žádné bílé pečivo, sladkosti,smažené, atd. Docházela jsem na kontroly a převážení a vždy jsem musela ukázat seznam co jsem jedla a pila a kolik jsem měla pohybu a probrali jsme co dělám dobře a co ne.... Za 2 město. Jsem zhubla 10 kg... 2 kila jsem ale nabrala hned zpět, zbytek až za dva roky ale to je tím že jsem nedůsledný a nám prostě ráda čokoládu 😄

my3vtom
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dokument
10. dub 2017

@monikabans tak na obezitologii jsem se taky chtela nechat poslat a doktor se mi vysmal, tam se posilaji vahy jako treba pres 100 kg.
Pomohlo mi kontrolovat si stravu v kalorickych tabulkach. Kaloricketabulky.cz

dokument
10. dub 2017

@monikabans co ctu ta jidla, tak malo mi to neprijde, ale prijde mi to nespravne. Knedliky (jsou aspon bramborove?), testoviny, omacka, mlete maso... ryze, kuskus... ryzi teda jim, ale davam si na ni pozor, spis mene nez vice. Nebo nejakou jinou nez bilou dlouhozrnnou. A treba 130 g ryze na obed /varene uz) neni moc, to je troska. Takze vic bych si ani nedavala,ale klidne si dam chleba, brambory, pohanku, i ty bramborovy knedle snad... Omacku nezahustuji, ja je teda nedelam, nesnasim je vetsinou /krome krenove a koprovky), nesladim, nedavam smetanu, ani zakysanou. Jen mixuji nebo nic. Necham to tak, takovou tu vydusenou vodu s korenim a troskou tuku na zatazeni masa. Zkus si vse zapst do tech tabulek a uvidis. A ty cornflakes jestli jsou uz z obchodu nejak slazeny, tak ty bych taky nezaradila. A jeste zalezi jakej jogurt, Chocensky 10% taky neni to prave, jestli chces zhubnout. I kdyz je moc dobrej 🙂 Vyvar z kosti taky ne. To je samy tuk.

milius
11. dub 2017

@monikabans podlo toho co jsi napsal, bych řekla, že jíš málo a ještě špatně, jak už psala dokument přede mnou. Já jsem si stáhla do mobilu aplikaci kalorické tabulky a dávala jsem tam vše co jsem jedla. Byla jsem překvapená, že jím málo všeho, jen tuků vždycky přebytek. Když vidíš, co ti ještě chybí - třeba bílkoviny nebo sacharidy, tak si přizpůsobíš večeři.. A jíst až už máš hlad je hodně špatné..
Jinak ten pohyb je složitý, taky jsem to měla jak píšeš, když malá spala v kočáře, jezdila jsem s ní hodiny a hodiny, bydleli jsme na kopci, takže kila šla snadno dolů.Jak začala spát doma, tak šla kila nahoru 🙂 Takové to pocházení na hřiště a domů je nejhorší, člověk stráví dvě hodiny venku, ale ujde vlastně jen kilometr :D
Přeji hodně zdaru, ať to vyjde 🙂

letadlo13
11. dub 2017

Ráda se přidám, ale jsem z těch, co mají svoji postavu už za 3 měsíce po porodu. Takže špatně to nedělám 😉 dřív jsem dělala plno sportu, bojové, posilovna, lezla po skalách, běhala. S dětmi je to nemožné, nemám hlídání. Starší má 2 roky, mladší půl roku. Mám 176 cm a asi 60 kilo. Kojím.

U nás se jí hodně a dobře (správně).
Základ je vycházet chemii a umělotinu.. zbavit se všeho v čem je ztužený a palmový tuk, glukózo-fruktózový sirup, ten co se týče hubnutí je nejhorší (totéž co glukózový sirup, invertní cukry, umělé sladidla). Sójové omáčky (fermentovaná je v pořádku, hydrogenovaná ne), bujóny, glutamany ( totéž co kvasničný extrakt). Polotovary a obecné potraviny, co mají v sobé hodně ingrediencí (i to blbé musli může být pěkný ekrazit).

Jez základní potraviny. Vajíčka, bílý jogurt 3%, luštěniny, sýr a pečivo (s tím nemám vůbec problém), brambory, pohanku, rýži... než kupovaný knedlík, to radši udělám halušky.
Do všeho sypou aspoň část pohankové mouky, takové palačinky - 4 vejce, litr mléka a pohanková mouka podle oka a trošku hladké bílé, aby se netrhaly, trochu kurkumy ale ta nemusí být. Domácí marmeláda, špenát, ideálně umíchat poloTučný tvaroh s troškou cukru a letním ovocem. Mňamka, výživné a dietní. Takhle se vaří u nás 😉 tipů na dobré jídlo mám plno 😉 a jím tak 4-5x denně.

Musli udělám tak, že koupím sypané a neslazené, jakékoli obyčejné, prostě zrní, nasypu do dózy a přidám slunečnicové semena, sušené brusinky, dýňové semena, ořechy, lněné semínka, sušené ovoce apod. To zasytí a je to dobré, ne jako kornfleky, které jsou slané/sladké a v podstatě holá kukuřičná mouka.

Nedávám se na jídlo jako na hubnutí, vždycky zhubnu sama (při té stravě 😉) a jím sezónně, jahody v červnu, meloun v červenci, cuketa v srpnu a v lednu hlavně luštěniny a jabka, to co přirozeně je. Klidně napište, pokud chcete nějaký tip, jak bude čas, ráda poradím dobré a rychlé jídla ze základních surovin, na co jsou recepty plné kokosových olejů a bambusových klíčků, když to doma člověk nemá 😉

letadlo13
11. dub 2017

Já jsem praktik, pokud máte rádi svíčkovou, tak kuskus se zelenými fazolkami budete vždycky brát jako dietu, ne jako jídlo k pochutnání. Taky jsem požitkář a když si nepochutnám, tak je to špatně. Co bych nedala svému dvouletému synovi, to prakticky nejím. Teda krom kafe, zeleného čaje atd. Proti čokoládě (bez umělých tuků a zbytečných éček) nic nemám, lepší než ovesné sušenky plné palmového tuku a emulgátorů. Paradoxně to vyjde líp i na kalorie, pokud se v nich někdo vyžívá.

monikabans
autor
12. dub 2017

@yerry a k jakemu poradci a kolik te to stalo? Jsem chemicka, takze do sebe zadne sajrajty(s prominutim) cpat nechci, vim co to je zac a nechci prave aby mi to vnucovali.. a takoveho poradce jsem snad jeste nenasla

monikabans
autor
12. dub 2017

@letadlo13
Tak to ja bych prosila nejaky napad na jidlo z tveho jidelnicku, hlavne aby mi to jedl i ten nas malej (2roky). Odmitam varit pro kazdeho z rodiny zvlast 😀

monikabans
autor
12. dub 2017

@letadlo13 ja mela vahu a tedy asi i postavu pred tehotenstvim jako ty, na 173cm jsem temer vzdy vazila 59kg, max jsem mela 60kg, nikdy jsem to resit nemusela a to jsem jedla vse(nikdy jsem teda moc nejedla sladke ani slane myslim chipsy, tycky atd to mi proste nechutna) a nikdy moc extra nesportovala. Obcas jsem jela na brusle, na kolo, joga, plavani, ale jak se mi chtelo, nikdy ne pravidelne a cilene a ted? Silenost 😀 i sama na sobe citim, ze by to chtelo zmenu, jsem unavena, nedokazu se k nicemu dokopat, nafoukla.... ale sama si stravu nedokazu upravit. Jednak nevim jak a jednak jsem na to i lina, tim jak jsem to nikdy neresila. Hlavne jsem z domova zvykla prave na ty omacky a takova sama hutna jidla, protoze deda je velkostatkar, takze mame vse domaci od masa pres vajicka atd atd 🙂 takze luteniny se u nas doma nikdy moc neprosazovaly.
kdybyste vedely o nejakem poradci co me nebude stat celej rodicak, nebude mi cpat ty podpurny prostredky a fakt pomuze, tak dejte vedet prosim 🙂

kulistice
12. dub 2017

@monikabans Také nejsem výživový poradce, ale co tak čtu, tak opravdu jíš málo a sice si na začátku psala, že jíš docela dobře, ale sama sis odpověděla, že jídelníček bys upravit potřebovala 🙂 měla bys jíst pravidelně 2-3 hodiny a ne až když máš hlad...pokud začneš mít hlad, tak už si tělo začne ukládat zásoby a proto nehubneš...ráno snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a druhá večeře a vždy ty rozestupy 2-3 hodiny 🙂 hlavně hodně zeleniny ke každému hlavnímu jídlu...místo omáček si udělat maso na přírodno nebo zapečené, ryby 🙂 myslím, že když budeš chvilku brouzdat na netu, tak určitě nějaký jídelníček najdeš a můžeš se jím inspirovat 🙂 také je důležité hodně pít...pokud běháš kolem dítěte, tak pohyb určitě máš, jen upravit tu stravu 🙂

monikabans
autor
12. dub 2017

@kulistice jo, piti to je problem, s tim jsem bojovala vzdy. Nekdy vypiju klidne i jen 1 sklenicku vody za den. To si vzdy rikam, ze musim hlidat, jsem hrozna, vim 😀 jj, je to pravda, trochu jsem si protirecila 🙂 potrebovala bych upravit. Hrozne me to ale nebavi hledat ty jidelnicky 😀 boze ja jsem silena fakt 😀

monikabans
autor
12. dub 2017

Tim jak jsme se o zdravou stravu z hlediska vahy nikdy starat nemusela, tak me to nebavi a ani to asi neumim 🙂
ale taky tim normalnim jidlem jsem myslela, ze se prave necpu cokoladou, susenkama, lupinkama atd atd

kulistice
12. dub 2017

@monikabans tak nejíst sladké a chipsi je základ, ale špatné stravovací návyky má většina lidí i bez toho, aby jedla právě takovéhle věci...ono jestli např. ráda pečeš, tak to taky není zrovna zdravá strava 🙂 ale tak jíst pravidelně neznamená, že si budeš muset hlídat striktně jídelníček a vážit každé jídlo 🙂 prostě naučit se jíst ovoce, zeleninu, méně smaženého masa, omáček, zahušťovaných jídel a jídlo si během dne rozložit a nemít hlad..mít ten pohyb a hlavně hodně pít, ať se také nezavodňuješ...zařadit celozrnné pečivo a kuskus, bulgur 🙂 měla si štěstí, že si se hlídat nemusela a byla hubená 🙂 také mě nebaví dodržovat jídelníček ,ale snažím se jíst zdravě a hlavně pravidelně 🙂

zuny
12. dub 2017

@monikabans mně po dětech zůstalo asi 12 kg navrch a rozhodla jsem se to teď řešit tím, že jsem si nechala vypracovat jídelníček. Začala jsem teprve od soboty, ale už nemám chuť na sladké (a to jsem těžký závislák), Jím 5x denně malé porce, za 4 dny mám o 0,5 kg míň, snad to vydržím 🙂
Sama vím, že bych to nezvládla, takhle mám nastavené každý den, co mám jíst a už nemusím přemýšlet.

dokument
12. dub 2017

@monikabans tak zkus ty kalorické tabulky a porad hubnete zdravé s Kateřinou cajthamlovou, najdeš to na sítí a maji tam archiv jak audio tak přepisy a články. Jde o to, co jis, omáčkou klidně ano, ale zdravou. Svickovou úplně v klidu, jen tam nedávéj smetanu. Vyjmes koření a zeleninu rozmixujes. Hovězí maso OK, knedle nejlépe bramborový. V tomto duchu můžeš vařit i klasická česká jídla. Potřebuje s získat informace o tom, jak zdravé jist. To najdeš v tom poradu. A nemusí s utrácet za poradce. No a jinak obecně , mas možnost volby. Je na tobě jaký zvolis přístup.

dokument
12. dub 2017

Az už mas hlad, tak si tělo přirozené vola po energii, podvědomě sahnes po tučne a sladkém jídle. Pokud budeš mít na chystané zdravé jídlo, třeba hovězí s bramborám a a zeleninová salát, tak je to OK. Jde o to, ze ty dostaneš tělo do situace, kdy mu něco chybí a pak se neuhlidas, když budeš jist nepravidelně nebo malo. Aspoň to mít doma, to pořádně jídlo, ne se narychlo zaplacnout něčím nevyhovujícím.

dokument
12. dub 2017

@monikabans žádný jídelníčku ani detoxy a podobný blbosti nehledej. Jez co jsi zvykla, zkontroluje si to na tabulkách, napřed bez snahy zhubnout, at vis jak vlastně jist. A pak si to třeba lépe poskladej. Můžeš postupně dlouhodobě zařazovat nové věci, dělat male nenásilné změny. Ani žádné koktejly hubnouci. Normálně se najet. A ze mas domácí vajca aj. Je velká výhoda.

nikolatje
12. dub 2017

Tak ja mam stejny vahovy 'problem' 🙂 akorat, ze takhle to vypadalo se mnou uz pred prvnim porodem, ted cekame druhe. Vahove jsem pri prvnim trochu zhubla a ted, v polovine druheho, mam nahore 0.6 kg. Po porodu chci svou vahu resit, ale uz ted vim, do ceho pujdu:
- pravidelne pit vodu (2l denne by melo byt ok)
- jist pravidelne po mensich davkach (coz se da i s hyperaktivnim ditetem ;) )
- jist sezonni potraviny (snadno k dostani a jistota cerstvosti)
- planovat si jidlo na tyden dopredu
- a to nejvic nejhorsi a vlastne i nejvetsi zmena - zadne pecivo, testoviny
To ze nejim cipsy, sladke a pod beru jako jasnou zpravu 🙂
Cviceni je problem (v me hlave), ale pokud to nepujde 'samo' jen jidlem, tak rozhodne slapnu i do cviceni. Cil je jasny, chci se sama sobe libit 🙂

kulistice
12. dub 2017

Hoky, hlavně se nebojte toho pohybu a cvičení 🙂 ze začátku si na to musí tělo zvyknout, ale jakmile začnete, tak vás to nepustí 🙂

nikolatje
12. dub 2017

@kulistice beru to jako dobre minenou radu 🙂 Muj pokus o beh - pretoceny meniscus; ma koupe inline brusli - na dvakrat zlomena noha; pilates hodiny - temer rozvod (fakt pekny trener 🙂 )....mam to nejak proklete, doma se do niceho nepoustim, protoze se bojim, abych si spatnym navykem neublizila - mam totiz maximalne ochable zadove svalstvo, ktere tahne skoro vsechna cviceni ;)