Omad. Máte zkušenost s jedním jídlem denně?

lilianapul30
17. únor 2021

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat jestli máte někdo zkušenost s OMAD nebo li jedno jídlo denně. Potřebuji dát dolů nějaká ta kila, cítím se strašně nafoukla. 5x denně se mi fakt jist nechce, je to na mně moc. Byla bych ráda za zkušenosti a nějaký tipy. Děkuji.

lilianapul30
autor
17. únor 2021

@lilianapul30 popř jestli by to semnou nechtěla nějaká taky zkusit. Bylo by to top!

jjasmina
17. únor 2021

S jedním jídlem denně to bych asi umřela teda, jinak co se týče mě nejim blbosti a malé porce a pocitově. K porodu jsem šla s 98kg a teď mám 65, takže to u mě asi funguje. Jinak jedno jídlo denně bych měla zbytek dne šílený hlad a o super náladě a jojo efektu nemluvě. Ale tak říká se, že zkusit se má všechno, ale já bych do tohodle zrovna nešla :(

lilianapul30
autor
17. únor 2021

@jjasmina já k porodu šla s 99kg a teď mám 95kg. Je to opravdu hodně, proto chci zkusit tohle. Zkoušela jsem jíst 5x denně ale mému tělu to vůbec nevyhovovalo.

lilianapul30
autor
17. únor 2021

@lilianapul30 jejda, teď mám 85kg. Překlikla jsem se.

hezz17
17. únor 2021

@lilianapul30 zkusit najet na blog pharmdr.margit slimakove. Pise o systemu 2-3 jidla denne, vydatne porce, zadne uzdibovani mezi. Alespo 14h pauza mezu večeři a snidani. Telo má cas na snizeni hladiny inzulinu mezi jidly a na spalovani tuku.

lilianapul30
autor
17. únor 2021

@hezz17 určitě se kouknu, děkuji

odula
17. únor 2021

@lilianapul30 hele s tímhle zkušenosti nemám ale já dělám přerušovaný půst, 14/10. (Někdy 16/8)Nejím sladký a omezila (jenom omezila, jim to furt) jsem přílohy. Mám 12 kg dole a drží se. Myslím že je to asi trochu lepší než jedno jídlo denně, páč si nedovedu představit jak dostaneš všechny živiny co potřebuješ do těla s tím jedním jídlem... Při ty přerušovaný jíš tak 3x (víc toho nestihneš ;) ) ale můžeš jíst vlastně cokoliv (jenom neprasit). Tak nevím, zkus něco vygooglit když budeš chtít, pro mě je tohle skvělá alternativa, tak třeba ti to bude k něčemu 🙂

areh
17. únor 2021

@lilianapul30 nemusíte jíst 5x denně, každému opravdu vyhovuje něco jiného. Nevím, jak jíte teď,ale zkuste jíst treba 3x denně a dbát na skladbu jídel a dostatečnou energetickou hodnotu. Moc si nedovedu představit, že bych měla během jednoho jídla sníst celou energetickou nálož včetně všech živin.

odula
17. únor 2021

@hezz17 slimakova jo? To jsem nevěděla! Já to dělám dost podobně a opravdu mi to velice vyhovuje. 👍

lilianapul30
autor
17. únor 2021

@odula děkuji za radu

lilianapul30
autor
17. únor 2021

@areh momentálne jím 3x denně, zdravě, pohybu mám dost. Jenomže váha nechce jít dolů. Asi dělám něco špatně

hezz17
17. únor 2021

@odula jo, mrkni na to. Ja na ten system najela tak nejak instinktivne uz driv, protože 5 jidel denne fakt nestihnu. (Rano v pul 8.do skolky, snidam po prichodu cca v 9h., rano nemam absolutne chut a kdybych mela v 9 snídat, v pul 11.svacit a ve 12 obedvat, to nejak nevim jak 😀 ). No a pak jsem to videla u ni na IG a i s jejim vysvetlenim mi to davalo fakt smysl. Treba diabetikum uz se taky nedoporicuje jist 5-6 porci, ale jen 2, aby jim mel inzulin vubec kdy samci klesnout.

zelenaesmolda
17. únor 2021

@lilianapul30
S jednum jidlem denne tezko zhubnes protoze kdyz telo hladovi tak si naopak dela zasoby.Bych se zblila od hladu jist jednou denne.

kmarie81
17. únor 2021

@lilianapul30 zkus si pár dnů zapisovat do kalorickych tabulek co si snědla a fyzicky delala. Vypočítává ti to celkový příjem tuku bilkovin a sacharidů a kolik bys toho mela vážně do sebe dostat. Pro mě bylo velkým překvapením jak málo jim bílkovin a naopak kolik do sebe natlacim sacharidů a tuku (a to sladký prakticky nejím a tlustý maso vůbec - veprovy sním tak max 1x za 2 mesice) možná taky poznáš kde je zakopaný pes.

te_reza
17. únor 2021

Jedno jídlo denně je málo, tam nenarves všechno co tělo potřebuje. Obecně míň cukru, víc bílkovin a pohyb. Já když mám křeč a vysadim cukr a nejím od 17 hod dám dolů za 14 dní tři kila, naneštěstí pak zase začnu žrát 😂

alla007
17. únor 2021

Držím měsíc přerušovaný půst. Ne OMAD ale začala jsem 16/8 a občas si do toho dám na pár dní 20/4. Za mě super 👍! Kila nevím, nemáme váhu ale upravilo mi to zažívání, se kterým jsem od těhotenství zápasila a pásek dopínám o 3 dírky míň! Snažím se i cvičit ale v téhle době, s dětma a prací se to dá blbě skloubit. Alespoň ráno vstanu dřív, dám si jógu, pak jdu po práci svižně se psem a pro děti. Snídám nejdříve v 9 a když mám hlad, tak nejpozději v 17 večeřím. Hodně piju, jím zeleninu a stačí mi 2 až 3 jídla denně.