Jsem již 11 měsíců po porodu a nemůžu se zbavit břicha

lejla24
30. srp 2016

ahoj holky,

mam problem jak se zbavit po porodniho bricha, jelikoz jim zdrave, cvicim a chodim sportovat, ale nic se nedeje. Chodila jsem i na rehabky kvuli diastazy a bylo mi receno, ze se do pul roku stahne, ale mam spis problem se spodnim brichem, ktere je vypoukle jako ve 4 mesici tehotenstvi. Uz nevim, co mam zkusit a jsem z toho docela smutna, jelikoz pro to delam docela dost a stejne vysledek zadny. Ma tu nekdo radu, jak se toho zbavit a nemyslim operativne, jelikoz to fakt nechci.
dekuji moc 🙂

piwinka
30. srp 2016

Ahojky, já měla stejný problém.S malou jsem přibrala 28kg, 12kg nechala v porodnici a 4kg zázrakem schodila ale stejnak mi tůstalo 12kg navíc a převislé břicho jelikož jsem rodila císařem. Chodila jsem cvičit ale stejnak nic nepomohlo. Ted jsem po druhé těhotná tak jsem na to zvědavá.Nechápu ty mamči jak porodí a vypadají líp než před porodem to jen tiše závidím🙂 Hlavu vzhůru, to pujde, sice to bude déle trvat ale bude líp uvidíš 🙂

sara84
30. srp 2016

Taky tak, s dvema klukama cele leto litam jak tajfun, kolo, chodime hodne, plavem, hory...Jime zdrave, max 1 kopecek zmrzliny 1-2 za tyden a bricho porad jak v 5m. A to jsem 16m po porodu. A diky sekci previsle a pekne hnusne :(

lejla24
autor
30. srp 2016

@piwinka ja uz nevim, co delat, nekdo rika at tolik nesportuju, ze si tim akorat uskodim, nekdo rika, ze je to tim nevyspanim, ale ja uz nevim, co s tim delat. Nechci vypadat jako barbie, ale chci se citit ve svem tele. Ja mela do tehotenstvi max 56 kg a ted mam 65, coz neni takova hruza, ale me hlavne trapi bricho.. zkousim vsechny metody i jsem si na cviceni obalila bricho potravinarskou folii :D ale stejne je to porad stejne,...

lejla24
autor
30. srp 2016

@sara84 No to je ono, ja ho nemam prevysle, ale se strijemi :D kdyz vidim ty mlade koceny tak si rikam, jak jim a=zavidim, jak jsou krasne... No ja jsem mamina, ale neznamena to, ze nechci byt sexi a krasna....Ale co s tim delat

piwinka
30. srp 2016

Holky strie vyblednou a nejsou skoro vidět 🙂 to je to poslední co mě trápí :D

terinda
30. srp 2016

@lejla24 a máš pořád diastázu? To je docela podstatný, pokud jo, mohla by sis ji nevhodným cvičením zvětšit 😕
www.ivafis.cz

Jinak na břicho - strava, posilovat core.

lejla24
autor
30. srp 2016

ma
@terinda uz ji mam minimalne a stale cvicim ty cviky, co me naucila na rehabce.... takze vim, ze nemuzu delat to a to... a to core je nekde na internetu jak to cvicit? Myslim tim video ci foto?

lejla24
autor
30. srp 2016

@piwinka Tak strije vyblednou, ale i jsou videt🙂

piwinka
30. srp 2016

Měla jsem je skoro po celém břiše a bála jsem se jak budou vidět a fakt nejsou skoro vidět 🙂

terinda
30. srp 2016

@lejla24 tak na diastázu určitě nesmíš cvičit klasické posilovací cviky, sedy lehy, prkno, burpees apod.
Na netu to asi nikde nenajdeš, jedna paní se tím zabývá a poskytuje osobní konzultaci v Praze. Já u ní byla, ale je pravda, že cvičení flákám... nicméně výsledky to asi má. Musí se posilovat core, stahovat vnitřní svalstvo, posilovat pánevní dno...

kekulice
30. srp 2016

Taky jsem 11 mesicu po porodu, mám za sebou 2x císaře. Celé těhotenství jsem ležela. Břicho mě taky trápí, ted začínám pomalu cvičit, chodím 1x mesíčně k trenerovi a pak cvičim doma. Koupila jsem si tu jeho pomůcku core flyte a doufám, že se to upraví.... alespoň trochu... holt jsme maminy a máme něco za sebou

hejsa
31. srp 2016

@kekulice Tak s tím jsem se nesmířila,,že holt máme něco za sebou,..taky jsem po císaři,kromě cvičení jsem se musela naučit pracovat se svaly na břiše v běžném dni - prostě naučit se zatahovat svaly při vaření,chůzi,úklidu atd.Neměla jsem odvahu se obalovat folií=přidávat teplo na břicho/ani mně to gyndař nedoporučil/.Po 5 měsících bylo dobře,stažené břicho.Gyndař mi řekl,že problémy s vypouklým břichem jsou proto,že svaly byly přeřízlé a teď se musí naučit pracovat.Měl pravdu.Na operaci-kosmetickou nepůjdu,jizva prostě je,časem vybledne,i když...uvidím,proč s tím chodit zbytek života? 😵

kekulice
31. srp 2016

@hejsa folii jsem taky nezkoušela, nějak mi to přijde divný. Mě břicho uplně nezmizi, budu muset na plastiku, mám rozestouplé svaly a pak teprve to cvičení bude mít nejlepší efekt. Máme to v rodině, jen mi ještě přijde brzo na další operaci. S tou pomůckou od trenera zlepšení vidět je, tak to alespon nejsou vyhozene peníze....

hejsa
31. srp 2016

@kekulicepřesně souhlasím,jseš super! 😵

kekulice
31. srp 2016

@hejsa člověk se musí nějak udržet ve formě. Po prvnim cisaři to bylo ještě docela v pohodě, teď je znát, že jsem starší a měla jsem i horší těhotenství, tak to jde všechno pomaleji....

hejsa
31. srp 2016

@kekulice Naprosto rozumím,taky se musím někdy nutit,ale pak se podívám do zrcadla a jde se dál...hodně štěstí Kekulko! 😵

tadulinek
31. srp 2016

Týjo je krásný číst jak se tady maminky podporují,fakt jinde to funguje spíš naopak,zlatý Koník a to doslova,jen tak dále 🙂 🙂

silvapokorna
31. srp 2016
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Přesně, to bříško se prostě pořád kulatí. Chce to opravdu intenzivně cvičit na břicho. Já si nechala udělat seznam cviků v posilce od holčiny, přímo na tuto partii po porodu. Taky už má děti, tak věděla jak na to a zabralo. Po druhém dítko se to zase vrátilo, ale zatím jsem byla líná si za ní dojím, seznam cviků už bohužel nemám. Zkoušela jsem tak co si pamatuji , ale flákám to a není to ono. Tak za mě, zajít do fitka a poradit se a pořádně se do toho opřít. Vždy tak dva měsíce trvá, než je vidět první výsledky. Ale pak už to jede, jen vydržet ten začátek. 😀

ada22
31. srp 2016

Zkus cvičit pánevní dno. Jestli máš vypouklé břicho i přes pravidelné cvičení, tak možná některé cviky děláš špatně. Jinak jak tu někdo radil zpevnit se i při běžných činnostech. Kolikrát , když držíme dítko ,tak vyválíme břicho.

ada22
31. srp 2016

Jukni na Pilates .😀

kekulice
31. srp 2016

@silvapokorna mě se opravdu osvědčil core flyte, je tam i plakat se cvikama a je to znat. Cvičim doma když malý spí cca 30min. Je to na střed těla fakt dobrý.

blatokacka
25. zář 2016

Core flyte

mcellinka
25. zář 2016

@lejla24 holky píšete cvičit, cvičit a snad nikdo nenapsal strava. Cvičení břicha nepomůže ke spalování tuků na břiše.břicho je o jídle 🙂 Takže nejlepší bude začít jíst zdravě a správné porce a s cvičením k tomu jako bonus to půjde dolu 🙂
Také mám kamarádky které s tím měli problémy a dali bříško dolu jen stravou 🙂 😵

cherrynka89
21. únor 2021

@piwinka Ja ho mam proste divne vypoukle,fakt jak v 8 mesici. Pritom mam hodne neprirozene stihly pas, takze to s tim pupkem vypada divne :D ja kila shodila vsechny, ani 1kgnavic, vse zpevnene,pevne,jen to bricho :(( nemam ani jednu strii. Ja prave o sebe dost pecuju a to bricho me stve

cherrynka89
21. únor 2021

@mcellinka ja jidelnicek mam profi sestaveny uz cca 8 mesicu 🙂 je chutny,bavi me, ale efekt zadny :(( je to asi kuze nebo nevim. Asi by to slo jen chirurgicky

cherrynka89
21. únor 2021

@ada22 to nevim. Beham s kocarkem, v tom 20kg dite a ani to nezabira 😂 mam i tezitka na kotniky , kazde 0 ,5 kg a stejne nam smulu