Hubnutí s kalorickými tabulkami. Máte zkušenost?

pokecka30
9. led 2020

zkoušel někdo z vás zapisovat jídla do KT a zhubnul? jde zhubnout i s bilym pecivem a normalnim jidlem, jen teda aby se vešel do denního příjmu? ...děkuji za zkušenosti 😉

jajanek
Autor odpověď smazal
Zobraz
caverina
9. led 2020

Me vzdy to zapisovani kalorii silene nervovalo....tak jsem to vzdala....

natysnovec
9. led 2020

@jajanek ja taky jim vsechno akorat mene...ale hybu se....Zadny tabulky...na to nemam nervy presne jak pise @caverina

klea81
9. led 2020

Proč trvas na pecivu?

zuzkasim
9. led 2020

Myslím, že kalorické tabulky ti mohou hezky ukázat, kde by to chtělo ubrat a kde třeba přidat, abys měla stravu a pohyb vyvážené. Ale jestli na tom sama nic nezměníš, těžko zhubneš🙂 Mě to celkem pěkně ukazovalo, kde dělám ve stravování chybu, o které jsem před tím nevěděla. Změnit váha se mi sice úplně nepodařila (já mám opačný problém, potřebuju přibrat), ale když jsem unavená, vím přesně proč, čeho mám opět málo a můžu si to doplnit.

piskoteka
9. led 2020

@pokecka30 Dobrý večer 😊 Bílé pečivo samo o sobě není problém, pokud se konzumuje v rozumné míře. Spíš jde o to, že je to výživově méně hodnotné. Takže když si dáte rohlíky, tak se vám sice přičtou kalorie, ale už se pak těžko dohání ta kvalita. Takže člověk si to musí vychytat tak, aby s tím rohlíkem snědl odpovídající množství sacharidů, tuků a bílkovin. Já kalorické tabulky používám jako pomocníka. Ze začátku je to drbačka, ale pak je to pomocník k nezaplacení. Jen pozor na počáteční nastavení. Je nutné znát svůj bazální metabolismus, protože od něj se pak odvíjí vše ostatní. 😉

anita003
9. led 2020

Já s nima nárazově pracuju spoustu let... Kdykoli chci zhubnout, tak začnu zapisovat a tím i omezím případně uzobávání přes den, neb se mi to buď nechce vážit nebo vím, že bych se tím už nevešla do limitu... V každém případě mi vždycky pomůžou, a to i když jím pořád stejně, tzn. sladké pečivo na snídani, normální obědy...

gracinka7
9. led 2020

Mě pomohly. Hodně mi tedy vadilo to věčné vážení potravin. A další věc je, že jsem měla problém přesně naplnit všechny živiny. Chyběla mi třeba bilkovina, tak jsem si dala maso a přesáhla jsem optimální hodnoty tuků. A o vláknina ani nemluvím. Tě jsem naopak měla strašně málo.

caverina
9. led 2020

@gracinka7 a to je právě to co mi hodně vadilo.... To neustále hlídání si něčeho....

lachtanice86
9. led 2020

Zapisuju jinak mám problém že jim hrozně málo

nnnadja
9. led 2020

Mě zapisovat nepomohlo, protože meto nebavilo. Nicméně manžel zhubl 8kg za, měsíc, ale on jedl jak čuník a zapisováním si strašně moc uvědomil jak prasi😬

madbetka
9. led 2020

Mně to pomohlo hodně 🙂
Díky tomu jsem si začala plánovat jídelníček a chystat jídlo dopředu, prostě jsem si vždycky třeba na dva dny naplánovala, co chci jíst, upravila to s tabulkami, aby mi seděly hodnoty..a pak věděla, co kdy jíst a nepřemýšlela, co bych kde ještě uzobla... 🙂
Chci se k tomu po porodu vrátit.

zdravuska1989
9. led 2020

Ahoj, já je používán už asi 7let, teda jedla jsem vše ale min 4 jídla denně, přidat zeleninu atd ale hlavně jsem měla díky nim pod kontrolou příjem a výdej, zhubla jsem za rok a půl cca 18kg

petulejan
10. led 2020

A jaké kalorické tabulky prosím máte? Mám Apple,něco v čem se dá dobře orientovat.

nat
10. led 2020

@pokecka30 já zkušenost mám za rok se mi s nimi podařilo shodit 33 kg,teď už jedu sama od sebe už to mám nějak naučené okoukane KT doporučuji 🙂

pokecka30
autor
10. led 2020

Děkuji za odpovědi. Me slo o to, zda- li ma nekdo zkusenost,ze jde opravdu o rozdil prijmu a vydaje...ze kdyz zrovna nebudu mit zdrave navareno, doma jen chleba nebo bile rohliky, tak zda to jde i s tim.snazim se i zdrave,ale ne vzdy to vyjde...nechce se mi pro zbytek rodiny varit nejak a sobe jinak...No jo, jen vydrzet se zapisovanim...jinak hodnoty mam vypocitane ze stranek od MJ Toth,takze by to melo byt cajk...

pokecka30
autor
10. led 2020

@nat parada, to bych taky potrebovala,tolik dat dolu...a jedla jsi jen zdrave?? Pac to nevim, jestli bych dala, ale kdyz si dam i nezdrave,zapisi,prizpusobim tomu den, tak jestli i tak hubnu??

pokecka30
autor
10. led 2020

@lachtanice86 ja prave zase hodne jim...😆

pokecka30
autor
10. led 2020

@petulejan stahla jsem na google play

pokecka30
autor
10. led 2020

@klea81 trvam na pecivu,pac bez nej bych to vzdala...a to nema smysl...

nat
10. led 2020

@pokecka30 prvniho pu roku jsem jedla opravdu strikte zrdave 🙂 Prvni 3 mesice jsem vubec ani necvicila a shodila jsem 12 kg,pak sjem zacla cvicit doma behala,beh je strasne super 🙂 A po tom pul roce jsem treba 1x za 10-14 dni si dala treba dortik nebo neco takoveho 🙂

piskoteka
10. led 2020

@pokecka30 příjem a výdej je hlavní podstata, ale s tou kvalitou pozor. Ze zkušenosti se vyplatí dodržovat tzv pravidlo 80:20. Takže z 80% si to fakt hlídat a jen těch 20% ulítnout. Jak jsem psala výše- rohlíky jsou ok, ale samotné tu vyváženou stravu neudělají. A tělo potřebuje vše 😊 Držím pěsti

katkatimkova
17. led 2020

@pokecka30 Kalorické tabulky stoprocentně doporučuji. Já se i díky nim dostala z PPP (Záchvatovité přejídání) a z původně morbidní obezity až k normální hmotnosti (ze 158 kg na 76 kg) . Trvalo to více než tři roky (duben 2016 - srpen 2019). Největší plus je, že jsem se naučila jíst správné potraviny a celkově začala žít zdravě. A ta úplně největší odměna je vytoužené miminko (zatím v "pečící" fázi, 7. měsíc těhotenství), o kterém jsem si v době své morbidní obezity netroufala ani snít :( . A k vašemu dotazu - ono se do tabulek dá "nacpat" téměř vše a hubnout pokud se i s tím "vším" dodrží kalorický deficit, ale špatně se pak balancují jednotlivé živiny. Pokud si dáte ten bílý rohlík, tak kaloricky je to téměř stejné jako by byl žitný či celozrnný, ale ochudíte se o vlákninu (ta napomáhá pocitu sytosti a má samozřejmě i další benefity). Když si dáte 100 g hermelínu, tak sice splníte nějaké bílkoviny, ale zároveň hodně naplníte i tuky a uberete si velkou porci kalorií ze svého příjmu. Lepší volba jsou pak třeba tvarůžky téměř bez tuku a k nim si dát kousek žitného pečiva slabě máznutý máslem či žervé apod., k tomu zeleninu - kaloricky to bude podobné jako ten samotný hermelín, objemově toho bude víc, zasytí vás to a navíc máte v jídle bílkovinu, tuk, sacharidy i vlákninu. Ono je toho víc, tohle je jen tak nástin, pokud vás tabulky budou bavit a budete si zjišťovat i další info o výživě (doporučuji knihy od Michala Josefa Totha a Pavla Samka - mrkněte na google), v nich se dozvíte hodně o výživě. Případně facebooková skupina Fitness Motivation CZ, kterou oni dva spravují. Kdyby někoho zajímal můj příspěvek pro blog kalorických tabulek (i v něm je info), tak dávám odkaz: https://blog.kaloricketabulky.cz/2019/04/temer-... .. držím palce ať se daří 👍

alishkaaa
17. led 2020

Ano, mám zkušenost, zhubla jsem asi tři kila, víc jsem nevydržela poctivě zapisovat 😉 Ale Kalorické tabulky mi velmi pomohly, protože jsem tam krásně viděla, kolik jsem toho zkonzumovala a hlavně kolik sacharidů, bílkovin a tuků jsem snědla, popřípadě kolik těch živin mi chybí, což si myslím, že je zásadní. Taky jsem díky zapisování omezila takové to "nevinné" uždibování 🙂 A zhubla jsem, aniž bych nějak zásadně omezovala bílé pečivo, i čaj jsem si občas osladila a tu a tam i kousek něčeho sladkého se mi do tabulek vešlo 😉

brontosauruss
26. čer 2020

S kalorickyma tabulkama sem se naucila jist. Ani jsem netusila jak blbe, i kdyz podle me zdanlive dobre se stravuju kdyz radoby ,,drzim dietu". Tabulky mi pomohli pochopit a motivovali me. Graf sem zacala zapisovat od 110kg, startovala sem na 116kg. Rok a pul od prvniho porodu. Ted mam 68. Ten kopec narustu uprostred je lonske tehotenstvi kdy sem otehotnela se 71kg a rodila s 84. Ted 10mesicu od porodu jsem jeste 3kg pod puvodni vahou a pokracuju. Tabulky jsou fajn, jen je potreba v nich vypnout zaznam aktivit ktery zbytecne odecita hodnoty a skresluje celkovy prijem.

xxx3d
26. čer 2020

@pokecka30 ahoj, já jsem zářný příklad toho, že když se sníží příjem a zvýší výdej, zhubne se. Osobně jsem vážila v době porodu 97kilo, dneska jsou to přesně tři roky a mám 65kilo. Hubnout jsem začala zhruba před rokem a půl, to když jsem nastoupila na zkrácený úvazek a prostě jsem vynechala svoji "druhou" večeři, která u nás do té doby byla velmi populární. Nanosit si jídlo k televizi a jíst, tak kolem desátý večer. No... to jsem odbourala, ne proto, že bych chtěla, ale proto, že jsem neměla na jídlo chuť, byla jsem unavená a veškerý jídlo z druhé večeře pokrylo pití kávy, vody, čaje, později, až jsem si zvykla na nový styl, to byla zelenina, nebo ovoce.
Kalorický tabulky nejsou špatný, ale pro mě zcela zbytečný, nějaký zápisky otravný, stačí že vím, kolik by zhruba měla být kalorická hodnota za den, a u vařených jídel... je to podle mě strašný bičování, když uvážím, že vařím ne jen pro sebe, ale pro všechny doma, stejný jídlo. Pečivo máme rádi, já osobně miluju rohlíky, takže... Za mě rozhodně zvýšit výdej a kila půjdou dolů.

martiina_k
27. čer 2020

@brontosauruss parádní změna... jen poznámka - ty aktivity sice snižují příjem, ale to je v pořádku ne? Máš mnohem vyšší výdej, tak klidně můžeš mít i vyšší příjem a pořád budeš v pohodě ne?

kmlzv
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
everme
Odpověď byla odstraněná
Zobraz