Dietolog/obezitolog - jaké jsou vaše zkušenosti?

tlapka77
19. srp 2015

Ahoj, mám obezitu, miluju jídlo a sama to nezvládnu. Proto jsem se rozhodla, že bych využila služeb dietologa nebo obezitologa, ale vůbec nemám představu, jak to probíhá, jestli jít k dietologovi nebo obezitologovi atd. Můžete mi poradit vy, co jste tam již byli?

ev13inka
19. srp 2015

Ahoj, zkus si spíš najít výživovýho poradce třeba v nějakým fitku nebo cvičebním salonu, já sama sem buřt 🙂 , ale od Velikonoc sem už shodilo 22 kg, chodím 3x týdně cvičit a jím všechno, jen v menších dávkách a pravidelně, poradkyně ti řekne kdy co jíst a můžeš všechno, fakt si dám i zákusek, knedlíky, ale je důležitý vedět kdy a kolik,obezitolog nasadí dietu a pokud jí nebudeš dodržovat, tak se ti kila rychle vrátí, taky záleží jestli máš nějaký zdravotní problém a jakou máš váhu

celaskon87
19. srp 2015

Já bych šla k praktickému lékaři, aby ti napsal doporučení k odbornému vyšetření dietologem či endokrinologem. Jako správný lékař by ti měl udělat odběry, např. hormony štítné žlázy, jestli za tou obezitou krom tvých špatných návyků není i něco jiného... To, co píše @ev13inka není určitě zlý nápad, ale není výživový poradce jako výživový poradce (i když na blbého doktora člověk taky může natrefit...) a toto bych nechala až jako druhou linii. Samozřejmě že omezení kalorií a pravidelný správný pohyb povede k dobrému cíli 🙂 Ať se Ti daří!

ducik
19. srp 2015

@tlapka77 za me vyzivovy poradce je vhodny pro lidi, co chteji utratit par penez a maji spis mensi problem s vahou a urcite zadne zdravotni problemy. vyzivoveho poradce dneska bohuzel dela kdekdo 😠
jestli mas zdravotni problemy a trpis obezitou, dojdi k praktikovi, jak pise @celaskon87 a on te posle dal.
Ja to tedy zvladla sama, z obezity 2. stupně na normální BMI (50 kg dolu), ale asi to neni pro kazdého, někdo nad sebou potřebuje "dohled" 😉

ev13inka
19. srp 2015

to je samozřejmý, že není poradce jako poradce, já osobně mám rady v rámci cvičení, takže nic extra neplatím, je to samo taky o doporučení, pracuje tam paní, která díky ní shodila cca 40 kg, ale hlavně je to o tom jestli člověk chce a jakou má představu, já osobně bych ještě ráda tak 20 kg sundala a věřim, že to dokážu.
znám paní, která byla u dietologa, ten jí nasadil celkem přísnou dietu a jak mile lehce vybočí z jídelníčku, tak jdou kila nahoru a to podle mě není ok, nikdo nedokáže striktně dodržovat jídelníček, hlavně s dětma
krevní testy mám taky za sebou a tendle tejden jdu na kontrolní, jestli je vše ok, jestli mi náhodou něco nechybí

ducik
19. srp 2015

@ev13inka tak vzdycky je to o lidech. Jen me osobne proste prijde, ze to, co nekteri vyzivovi poradci s prominutím plácají, je jen halda nesmyslů, v lepším případě zastaralých informací 😉 určitě ale existuje spousta dobrých.
ze musí striktně dodržovat až tímhle způsobem je opravdu divné. pokud je jídelníček (jakýkoliv) správně nastaven, nemůže s váhou lehké vybočení nic provést, tam mají něco hodně špatně.