Cvičení po císaři - jak se dát zpět do původního stavu?

svatkafojta
14. srp 2015

Ahoj holky,
jdu si pro radu. Jsem cca 23 dní po císaři, 15 kg už mám dole ale ještě mi 15 zbývá...Vím, že je to ještě chvilka od "porodu" ale už aspoň dělám dřepy, cviky na břicho ještě nedělám - na to si ani zatím netroufám. Chci se zeptat, kdy jste Vy po císaři začaly cvičit? Moje postava teď připomíná kuželku,nahoře dobrý a od pasu všechno rozteklé...Je dobré ležet sem tam na břichu? Je hubnutí po císaři jiné než po přirozeném porodu? Nebojte nejsem ta, co by byla přímo "ujetá" ze své postavy ale pohled do zrcadla mi nedělá vůbec radost. Navíc kojím tak se snažím jíst zdravě a pravidelně ale zajímá mě, jak to bylo u Vás, když moje kila se mě zatím drží 🙂 Jestli máte nějaké cviky co Vám zabraly - sem s nima 🙂

lk89
2. zář 2015

@svatkafojta Ahoj, já jsem 4 týdny po sc, taky mám nutkání cvičit, hlavně tedy břicho a šikmé břišní svaly, ale čekám, až co mi řekne na kontrole po šestinedělí. v nemocnici mi rehabilitační řekla, že není dobrý začit cvičit břicho dřív, než po třech měsících. jde o to, že přímý břišní sval se musí stáhnout zpět k sobě, pokud bys začala cvičit dřív, než se stáhne, rozestup by sis zafixovala a i přes veškerou snahu o pekáč buchet by to pořád bylo vidět 🙂 Já na břiše ležím už od 4. dne po porodu, lehám si tak vcelku často a v noci tak i spím. cvičím na jiné části těla, po chvilkách, třeba jen 15min denně, s činkami 1,5 kg a 3 kg, hlavně mezilopatkové svaly, ty dostávají na frak a nechci chodit shrbená jak babka, ruce komplexně, nohy všechny svalové partie a pánevní dno. Pak taky na procházky s kočárem, teď už to snad půjde lépe než v tropických vedrech. Ono to půjde postupně dolů, taky doufám 😀 přibrala jsem v těhotenství 18 kg, zatím jsem se nevážila, plánuji to až po šestinedělí, abych se teď moc neděsila 🙂 pravidelně se měřím, centimetry jsou důležitější, než váha. Přeji úspěšné hubnutí a zdravé mimčo! 🙂