Bandáž žaludku, máte zkušenost?

prdecek
5. čer 2016

ahoj, mám velkou nadváhu bmi přes 40, teď se mi stala taková věc, že jsem měla jít na operaci s kýlou a ve finále zjistili, že jsem jen tak tlustá, že mám povolené břišní svaly a velkou nadváhu. Dr. se mi zmínila o této možnosti jako je bandáž žaludku. Máte s tím některá zkušenosti? Děkuji

terez225
5. čer 2016

Stručně řečeno, o riziku operace raději nemluvit. Krásně se zhubne - téměř bez práce ale už je to trvale do konce života odříkání,porce jídla v určitém množství. Pokud nebudeš dodržovat režim a opatření po operaci je jistota, že se ti žaludek opět roztáhne a budeš znovu přibírat. Zvazila bych to hodně dobře, zda jsi připravená dodržovat režim. Popř. Bych první zkusila výživového poradce, trenéra. Je to neinvazivní. 🙂 hodně štěstí při rozhodování

ciocca
5. čer 2016

Já bych do toho určite nesla. Nemam sice vlastni zkušenost, ale byla na tom před lety kamarádka. Po operaci mela nejake komplikace, často ji bývalo spatne i po sebemenších porcích jídla. Něco zhubla, ale ne nijak moc, každopádně brzy byla zpět na sve původní váze a tak je tomu dodnes. Našla bych si nutricniho terapeuta (idealne vystudovaneho, ne absolventa kurzu nabizejiciho potravinove doplňky na hubnutí) a naučila se spravne stravovat.

prostejina
5. čer 2016

Já mela na bariatricke klinice brigádu jako sestricka. Je to urcite super v tom, ze te to nutí jist méně. Ano, budeš muset jist porce v menším množství, jenže to je účel, jinak by to nemělo žádný efekt a ludi by zas nabrali to, co "ztratili". Byt tebou do toho jdu. Obezita ma fakt velký rizika různých pridruzenych chorob a když zhubnes, bude to i pro tebe lepší - budeš se cítit a vypadat lip. Ta klinika, kde jsem dělala a která byla fakt skvělá (jezdí tam z celého světa klienti), je v Praze - Krejcárek. Urcite si o tom zjistí víc 🙂

andreaandrejka
5. čer 2016

Já bych do toho nešla. Kamarádka na tom byla a je to pro ní horor. 100x lepší je změnit životní styl. Ne držet diety. Začni se zajímat o zdravé stravování, o zdravé vaření, začni sportovat, najdi si na tom něco pozitivního, motivuj se. Najdi si nějakého odborníka, který ti s tím pomůže. Neber to jako úkol na chvíli, pojmi to celoživotně. 🙂 To je totiž jediná cesta jak zhubnout a hlavně jak být zdravá. Nechat do sebe řezat můžeš kdykoli. Osobně bych to brala až jako poslední možnost.

luj89
5. čer 2016

Zkusila bych to nejprve bez bandáže. Člověk s podvázaným žaludkem musí dodržovat dietu, aby 1) znovu nepřibral a 2) aby mu nechyběly žádné živiny (což při minimálních porcích je docela problém). Navíc je to prostě operace se spustou rizik. Zkus třeba kurzy od Stob.

betelgeuzz
6. čer 2016

A šlo by přímo o bandáž? těch operací žaludku je víc, každá má své výhody a nevýhody. Mamka byla na podzim na plikaci. Bandáž má nevýhodu v tom, že se dá "přežrat". Mamka si operaci nemůže vynachválit, já to teda vidím trochu jinak. Po operaci byla několik týdnů na tekuté stravě, postupně zaváděla stravu pevnou, dávky si musí hlídat, pokud sní víc, je jí špatně. Podle mě, pokud by jedla stejné dávky jídla, jako po operaci, zhubla by taky. Ale to měla vždycky spoustu výmluv, proč jí zhubnout nejde.

lv
6. čer 2016

co obezitolog, chodíš?

venny83
30. čer 2016

bandaz zaludku je ta posledni varianta
dokazu si ji predstavit u nekoho, kdo ma hormonalni problemy a nemuze standardni cestou zhubnout. U 99% lidi ale staci zmenit stravu a jit se ven projit

prdecek
autor
30. čer 2016

teď jsem dostala na tři měsíce od dr. dietu, mám hyperfunkci štítné žlázy, tak to není jen tak, snažím se a uvidíme. Momentálně jsem zavřená s dětma doma, starší má neštovice, tak to je naprd, ale snažím se vyvíjet pohyb i doma.

patrusa
30. čer 2016

@prdecek muj kamarad si to nechal udelat, ze zacatku opravdu hodne zhubl mozna i 20kg. Po case na to zacal kaslat a zaludek nad tim si roztahl tak, ze ted je mozna jeste tlustsi nez pred tim. Osobne si myslim, ze je potreba to vyresit v hlave a zhubnout klasickou cestou

terez225
30. čer 2016

@prdecek tak pozor to je velký omyl, pokud je hyperfunkce tak se naopak na váze ubývá. Při hypofunkci se pribira.

rory_g
30. čer 2016

Tady najdeš hafo informací a hlavně osobních zkušeností s rpznými druhy operací. Je to fórum, takže se klidně můžeš na cokoli vyptat 🙂 Hodně štěstí! http://www.forum.bandingklub.cz/

prdecek
autor
30. čer 2016

@terez225 aha, tak hypofunkci, beru euthyrox na to, přesně ani nevím teda 🙂 prostě mi ta štítná žláza funguje špatně, snažím se dodržovat to co mi dr. řekl, je to náročné, ale od soboty se držím zatím a snažím se i hodně pít, zatím mám necelá 2kg dole za těch pár dní

prdecek
autor
30. čer 2016

@rory_g děkuji, mrknu na to, zatím zkusím ty tři měsíce vydržet a třeba to půjde i dál potom

terez225
30. čer 2016

@prdecek ono to půjde a opravdu nebudeš litovat 🙂 naopak můžeš být pak na sebe hrdá že jsi to zvládla i bez operace atd. Mooc držím palce 🙂

prdecek
autor
30. čer 2016

@terez225 děkuji, moc bych chtěla zhubnout, protože se chci cítit líp než teď a jít příkladem i dětem. V srpnu nastupuji do práce už, tak bude pohybu ještě víc

eloise02
30. čer 2016

Já hubla 24 kg, ono to opravdu jde, pouhou změnou jídelníčku. Já třeba vůbec necvičím, jen chodím dost venku s kočárkem. Prožrala jsem se až k 98 kg, kdy mi zjistili cukrovku. To mě přinutilo se nad sebou konečně zamyslet a fakt to začít dodržovat. Dneska už vím, že jídlo opravdu jde připravit na 1 kávové lžičce tuku, že stačí 50g pečiva k snídani, nebo 40g těstovin k obědu. Tělo si zvykne na malé porce. Mám přesně napsaný jídelníček a jde to. 🙂 Než do sebe nechat řezat...