Domácí barvení vlasů. Tipy přímo od kadeřnice?

miri05
21. dub 2020

Je tu některá kadeřnice? Rada bych se zeptala na tipy ohledně domácího barvení vlasů, aby to nedopadlo katastrofou.

katkatomaskova
21. dub 2020

Kadeřnice nejsem, ale s barvením doma mám nějakou zkušenost - pokud chodíš na barvení pravidelně ke kadeřnici, určitě vynech permanentní barvu, kup si jen šampon, ten se za chvíli vymyje.
Taky bacha na tmavé odstíny, při více aplikacích z toho na hlavě zbyde akorát černá - vlastní zkušenost s tmavě čokoládově hnědou 🙄
Taky jsem si koupila domů tenhle šampon na barvení a večer na něj jdu, mám na hlavě právě hezkou hnědou a do toho lezou odrosty počuraného myšího kožíšku mé přirozené barvy 🙄

miri05
autor
21. dub 2020

@katkatomaskova ok, mám už dost odrostlé sediny a potřebuji je zakrýt. Jinak mám středně hnědou barvu a nechci aby to chytlo na tmavou právě.

katkatomaskova
21. dub 2020

@miri05 Tak zkusit najít podobný odstín 🙂 Ale určitě jen ten šampon, ne permanentní barvu, bude ráda i kadeřnice, až se k ní zase dostaneš 🙂

jipe
21. dub 2020

já taky používám ty barvy, co mají uvedeno na 24 - 28 umytí, asi se na tom nedá nic moc zkazit, pokud by to bylo moc tmavé, tak ten intenzivní odstín se vymyje rychle, nádech a oživení barvy vydrží naopak docela dlouho. Chce to nanášet rovnoměrně a pořádně k hlavě

ivis_b
21. dub 2020

Já si nikdy doma hlavu nebarvila, jsem od přírody blondýna, ale bohužel s věkem mi to hodně tmavne, tak mám melíry (ne barvu). A odrosty už jsou ošklivý. Myslíte, že na to jde použít taky ten šampon, když zbytek hlavy není barvenej, ale jen melírovanej?

barmil
21. dub 2020

@miri05 moje kadernice rekla nesahat a vydrzet. Barvy z drogerie jsou nekvalitni, nejde to pak prebarvit, profi barva na to nechytne jak ma, budes tam mit proste jinak zbarveny pruh, co bude slezat po vlasech, jak to bude odrustat

katkatomaskova
21. dub 2020

@barmil Ne, pokud to nebude X vrstev ;) Jedno barvení katastrofu nezpůsobí, pokud si na to nevezme vyloženě černou barvu

katkatomaskova
21. dub 2020

@barmil X barvení mám na mysli

katkatomaskova
21. dub 2020

@barmil Já například vydržet nemůžu, protože mám hroznou kvalitu vlasů, rychle se mi mastí a barvení mi výrazně pomáhá vydržet s mytím. Navíc se mi - jako většině žen - líbí jiný odstín, než je můj přírodní, a tak je to prostě vidět, u mě docela dost, ty odrosty jsou jak pěst na oko. Je potřeba najít odstín, který nebude tak moc sytý (černá, hodně tmavě hnědá, nebo třeba mahagon) a bude co nejblíž k barvě, která na tu hlavu patří. Jedno barvení tím šamponem fakt nic hrozného neudělá, permanentní barva tak to už je něco jiného, ale o tom už jsem mluvila ;)

barmil
21. dub 2020

@katkatomaskova ja jsem odbarvena na uplne bilou blond, takze uz mam taky od hlavy pekne sve zrzavo hnede odrosty, ale vim, ze doma proste kvalitni odbarveni a nabarveni neudelam, takze drzim. Fakt nechci odrosty ala pochcana slama, nebo spalene konecky..

jelenice_zavodnice
21. dub 2020

@miri05 A co tónovací smývatelné šampóny? Třeba tohle? Mají to určitě v DM. https://www.meindm.at/pflege/shop/Haar/Colorati... Já jsem si to pořídila a super i na šediny. Tedy, záleží jak intenzivní ale mně to zakrylo ty prošedivělé odrosty. Dala jsem jenom navrch hlavy. Do permanentní barvy bych nešla a u těch ostatních smývatelných třeba za těch 24 umytí, tam se mi s tím nechtělo tolik piplat. Tohle nanesu rovnou z tuby, nechám působit a umyju. A budu se těšit, pokud to nebudu muset používat celý další rok ale v klidu navštívím kadeřnici 🙂

amazonkajanik
21. dub 2020

@miri05 hlavně nekupovat drogerkove barvy,mají jiné chemické složení a ty profi se pak hůř chytají. Na odrosty si kup ten krycí sprej,nadělá míň škody a vydržet,dokud se kadeřnictví zas neotevřou

dor
21. dub 2020

No a kadeřnice by ti nepředala tvou barvu v nějaké skleničce? Mě kontaktovala, nabídka možnost dojet si pro barvu, nabarvila jsem si vlasy doma a paráda.

astyna88
22. dub 2020

Ja se barvim skoro svym odstinem hlavne kvuli sedinam, a to penovou barvou. Ta postupne barvi vlas,tak to stihnu,nez si obarvim vsechny sve huste vlasy. Jen jednou jsem mela tekutou klasiku a nez jsem skoncila,pul hlavy melo jiny odstin a z hnede byla cerna. Hruza.

Asi bych taky sla.spis u tebe do smyvatelne, kdyz to mas jen na prechodne obdobi,nez otevre kadernice. Ja kdysi chodivala taky,ale davat dvojku co tri tydny se nedalo.

astyna88
22. dub 2020

@barmil

Ano,zesvetlovat doma radsi ne...

katkatomaskova
22. dub 2020

@barmil Nejhorší je, že kadeřnice teď už objednávají na půlku června a to jsou ještě dva měsíce...