Zákroky a vyšetření před IVF. Setkaly jste se s tím?

reeeza
9. dub 2024

Ahoj prosim setkal jste se nekdo s temito pojmy?
Nabizeli vam to pred samotnym IVF??
Pripadne prochazeli jste podobnymi vysetrenimi pred IVF??

Ptam se abych vedela nakolik to jsou nezbytne zakroky a vysetreni nebo jestli je mohu vynechat. Jsou totiz celkem drahy..

Vejcovody mam v poradku hormonalni profil take, trochu vice folikulu, deloha na UTZ v poradku...

- Aquascan: je ze naplni delohu tekutinou a sleduji pod utz (mela jsem pouze HyCoSy na vajecniky uplne pruchozi)
- Delozni mikrobioticky test: odeberou biopsii vzorek a testuji na vse mozne
- "Mock embryotransfer": je v anglictine, v cj jsem nikde nenasla. Co jsem vycetla tak pripravuji delozni cipek a delohu na otehotneni a ET nasledujici mesic. Nic konkretniho si pod tim ovsem neumim predstavit...

Moc dekuji!

katule1990
9. dub 2024

@reeeza Nezbytne zakroky to nejsou, kor pokud nejsou zjistene rizikove faktory. Mne nenabizeli ani jednu z moznosti a na zadne z nich jsem nebyla. Dite z IVF mame.

reeeza
autor
9. dub 2024

Dobre dekuju moc. Mam za sebou jeden zamlkly potrat v 9-11 tt (nevim kdy se zastavilo srdiccko) ale v nemocnici mi bylo receno ze je to celkem caste a nic z toho vyvozovat nebudou, az pokud by bylo potratu vic.
Na IVF klinice mi nabizeli tahle vysetreni, ale myslim, ze nejdriv proste zkusim IVF a az kdyz to nedopadne, tak si udelam extra vysetreni..

nektarinka123
10. dub 2024

@reeeza resila jsem ivf na dvou ruznych klinikach a ani na jedne to nezadali ani mi nenabizeli tak to asi neni uplne zapotrebi. Mozno pak jestli by ivf nebylo uspesne.