Umělé oplodnění jako svobodná. Máte zkušenost?

27. led 2024

Dobry den, nemá některá z vas zkušenosti s umělým
oplodnenim jako svobodná? Najíst vhodného otce, se mi bohužel nedaří. Jsem stoho vycerpana ale moc bych chtěla maminko. Mam za to ze v ČR to bohuzel neni možné,? Ale nejsem si jistá, kde jinde by toto možné bylo a pro me reálné? Děkuji moc za vase odpovědi

lti
27. led 2024

I v CR se to da, kamaradka takto ma syna.

j.a.n.i
27. led 2024

@lti No, akorát v tom musel byt drobny podvod a musela nekoho presvedcit, aby hral otce.

autor
27. led 2024

@lti mohla bych vás poprosit jak přesně to tedy probíhá? Aby to bylo možné a kde v ČR je to reálné?

autor
27. led 2024

@j.a.n.i otcem myslíte i v rodném liště?

reeeza
27. led 2024

Bude muset jako samoplátce vše zaplatit, ne přes pojišťovnu.
A asi to s někým sehrát. Na coparenting jsou i čistě sperm donoři kteří by třeba i přijeli ze zahraničí. V ČR výběr nic moc 😅

j.a.n.i
27. led 2024

Minimálně v CAR, nemyslím, že by pak někdo kontroloval, že je opravdu i v RL, ale je otázka, kdo do toho půjde, když riskuje, že se ona ocitne v blbé finanční situaci, nechá ho soudně zapsat a on bude platit alimenty.

autor
27. led 2024

@j.a.n.i no právě asi tak 😏

lti
27. led 2024

@j.a.n.i mela sperma od darce

j.a.n.i
27. led 2024

@lti coz nic nemeni na tom, ze se tam nejaky muz musel coby otec podepsat.

zekrt
27. led 2024

Tak jak to obchází lesby, podepíše to kamarád, sperma dárcovské, do RL otec neuveden.

zekrt
27. led 2024

Mně teda ale ten tvůj nápad přijde hloupý, dítě není něco co si koupíš v sámošce... 🤷🏼‍♀️🙈

rozitta
28. led 2024

Ahojky, napiš mi.

j.a.n.i
28. led 2024

@zekrt No a pak se lesby rozejdou, ofiko matka bude bez peněz a sup soudně zapsat kamarada, at plati alicky...

zekrt
28. led 2024

@j.a.n.i Taky si vždy říkám, který kámoš to riziko je ochotný podstoupit. 🤷🏼‍♀️

eviicka
28. led 2024

@zekrt tak pokud kámoš nedodá materiál (ten jde od dárce), tak tam riziko pro kamaráda není, ne?
@j.a.n.i

zekrt
28. led 2024

@eviicka Já myslím, že je. Testy ho neodhalí, ale podpis tam je, tváří se že je tvuj partner co s tebou podstupuje ivf... proto dřív směli na ivf jen sezdaní, to se ale časem uvolnilo, protože lidi se neberou.

tereziezavily
29. led 2024

@j.a.n.i Prosím tě, neměl kraviny. Znám spoustu lesbických párů s dětmi, některé z nich se rozešly, a ani v jednom případě nikdo nic nechtěl od otce dítěte. Muset dítě posílat k cizímu člověku, se kterým ho nechceš vychovávat a který o to dítě nestojí, to skutečně není něco, co by rozumné ženské stálo za pár drobných. A proč taky, když soudy v tomto případě reagují flexibilněji než zákon a k povinnosti se o to dítě starat i po rozchodu tlačí partnerku biologické matky (protože jak jde o peníze, které může ušetřit, to i teplé rodiny jsou najednou pro stát rodiny). Samozřejmě, že riziko tam je, bylo by mnohem jednodušší pro všechny, kdyby se tohle nemuselo dít v šedé zóně. Prakticky a reálně fakt plošně lesby o otcovství dárce svých dětí nežalují; na handrkování se o otcovství, alimenty a styky s otci jsou tady ostatně tradiční hetero páry, že jo.

tereziezavily
29. led 2024

@eviicka Je. Podpisem se zavazuje, že je otcem. Na základě toho podpisu bude v případě, kdy dojde na lámání chleba, určen za otce dítěte a nikdo ho z toho nevyváže.

eviicka
29. led 2024

@tereziezavily díky za doplňující info

j.a.n.i
29. led 2024

@tereziezavily Takze jake melu kraviny? Stat se to může, takze ano riskuje, ze bude musel platit alimenty.

boure888
31. led 2024

Některé kliniky v čr to dělají ale odkážou vás za hranice...hledejte na netu...

opovazlivec
Odpověď byla odstraněná
Zobraz