Stimulační léky na IVF - dá se využít ochranný limit?

eviknufik
7. lis 2016

Zdravím, potřebovala bych poradit, zda někdo neví jak je to s ochraným limitem u Cetrotide 0.25, Menopur 1200 a Ovitrelle. Nyní budu podstupovat IVF jako samoplátce a proto by mne zajímalo, zda se ochranný limit vztahuje i na výše uvedené léky. Našla jsem sice na SUKLu nějakou XLS. tabulku, ale nevím z toho hlavu ani patu ☹
Díky za odpovědi

alicie_k
7. lis 2016

Ahoj, zkus trošku přiblížit jak to myslíš..? Kolik se může vypíchat jednotek nebo finance nebo...?

eviknufik
autor
7. lis 2016

no ja poradne sama ani nevim o co jde, zde nějaký text http://www.olecich.cz/encyklopedie/co-je-to-zap...

Mám zatím předepsáno Cetrotide 0,25 6 ks 1050Kč/ks, Menopur 1200 2 ks 7000Kč/ks a Ovitrille 2 ks 486 Kč/ks. tzn že jako samoplatce bych měla platit cca 21300. Pokud by byl ochranný limit tech 5000, vrátí mi pojištovna přeplatek? Nikde jsem právě nenašla, zda se to týká i těchto léků.

alicie_k
7. lis 2016

Myslím, že bych dala dotaz přímo na pojišťovnu, ale obávám se, že se to na tohle nevztahuje ☹

eviknufik
autor
7. lis 2016

no já si taky myslím, ale v seznamu podpůrných nebo doplňkových léků jsem to taky nenašla. Kdyby to ale bylo tak, bylo by to super🙂 Dotaz určitě dám, jen jsem chtěla vědět, jestli někdo o tom neví.

j.a.n.i
7. lis 2016

@eviknufik No, já mám hlavně pocit, že i kdyby tam byly, tak by se to na tebe nevztahovalo tím, že jdeš jako samoplátce.

j.a.n.i
7. lis 2016

@eviknufik A koukala jsem do DB SUKL a tam mi to hlásí započitatelný doplatek pouze u OVITRELLE ale tam zas mají uvedenou prodejní cenu dvojnásobnou oproti tomu co píšeš ty.