Schválené IVF - do kdy ho absolvovat?

sonka.77
9. říj 2009

Ahoj všem, mám v tuto chvíli schválený druhý pokus IVF, ale nejsem si jistá, jestli jít do dalšího pokusu ještě letos. Mám Bankovní pojišťovnu. Víte někdo, do kdy je limit pro absolvování pokusu u této pojišťovny? Děkuji.

len
9. říj 2009

Sonka, zavolej si do CARu, ono je to opravdu pojišťovna od pojišťovny (třeba VZP má tři měsíce od podání žádosti! ale prý není problém prodloužit) - v CARu by měli vidět přesné datum a poradit ti, dokdy nejpozději začít stimulovat, popř. jestli to jde prodloužit nebo rovnou zažádat znovu 🙂

pikusa
9. říj 2009

A nebo zavolat,nebo napsat meljíka přímo na tu pojištovnu.... 😉

len
9. říj 2009

Pikus, já co mám teď zkušenosti s komunikací na pojišťovně, tak pryč od nich, minimálně u nás v CARu jsou desetkrát ochotnější, jsou tam stále k dispozici a nehledají jedno lejstro dva dny 😀

pikusa
9. říj 2009

Len...aha,netuším,jak to je....
Já v CARU ani na schválení nečekala....začli jsme a teprve se posílala žádost,tak jsem to nějak nesledovala...

len
9. říj 2009

Vidíš, mně (už loni v létě) říkali, že už i tohle pojišťovna zatrhla, ale možná opravdu jen ta VZP 😕
Ne, beru že je to i pobočka od pobočky, jen jsem teď měla s tou naší nějaký jednání a myslela jsem, že vykvetu - nikdo nic neví, přehazují si mě mezi sebou tam a zpět, ta "správná" paní má zrovna dovolenou, vyhlášku si vykládali po svým... Takže chtít od nich něco tak složitýho, jako je spolehlivá informace 😒 Zato v CARu by zrovna tohle (i pro konkrétní pacientku) měli vědět úplně přesně 🙂

pikusa
9. říj 2009

No já loni v létě otěhotněla.........a jsem u VZP a to ještě problém nebyl

len
9. říj 2009

Já šla na IVF v září a to mi říkali, že je to teď nově, ale třeba to opravdu umí někde obejít... No ale to je jedno, zakladatelka má problém opačný 😀
Vlastně stejný jak já, žádost jsem podávala začátkem září, takže mi platí do začátku prosince, ale teď do toho vlezly lázně, tak doufám, že to do konce doby schválení stihnu...

sonka.77
autor
9. říj 2009

Holky dík za odpovědi, zkusím se zeptat přímo v CAR. Někde jem na inetu četla starší info, že by žádost mohla platit až rok, ale nevím.