Sactosalpinx, odebrání vejcovodu, IVF

sadovka
28. zář 2018

Ahoj holky, vcera jsem byla v CARu na kontrole, doktorka mi zjistila sactosalpinx a doporucila odebrani vejcovodu. Jsem z toho dost spatna, v ordinaci jsem bulila jak mala,takze jsem se na nic ani nezeptala. V pondeli mi ma emailem poslat žádanku do nemocnice. Chtela jsem se zeptat jak zdlouhava je cesta od diagnozi sectosalpinxu, pres operaci az k prvnimu pokusu IVF? A jak vlastne samotna operace probíhá,jak dlouho budu muset lezet v nemocnici a jestli se pak i marodi nebo muzu chodit do prace? Děkuji

ovecka14
28. zář 2018

@sadovka Ahoj, odstraněni vejcovodu se dělá laparoskopicky, většinou se pouští z nemocnice 3-5 dní po operaci, záleží zda máš dren nebo ne. Já byla na odstranění levého vejcovodu pro mimodelozni těhotenství a na IVF jsem mohla za 3 měsíce po operaci. V půlce října mě operovali, na konci ledna první konzultace v CAR, v březnu injekce, v dubnu oplodnění. Nyní jsem 27tt. Přeji hodně štěstí! 🙂

ovecka14
28. zář 2018

@sadovka Jo a po operaci samozřejmě marodis.. Záleží také co děláš, někdo třeba po týdnu do práce jde, já rozhodně nešla, mám těžkou práci.

sadovka
autor
28. zář 2018

@ovecka14 tak to je skvele ze se u tebe hned zadarilo. Budu tedy doufat ze budu mit podobny průběh 😊 vcera jsem to dost obrecela ale podle toho co pises tak to zas tak zdlouhava cesta neni jak jsem si myslela.

klerik19
26. říj 2018

@sadovka Ahoj, já jsem sactosalpinx měla. Po odstranění mi v nemocnici řekli, že za 4 týdny můžu začít stimulovat na ivf. Takže ten další cyklus jsem ještě nestihla, ale ten další už jo. Už žádný vejcovod nemám, takže jedině ivfko. Jo a z nemocnice mě pustili už za 2 dny dokonce, ale standardně pouští po 3.

klerik19
26. říj 2018

@sadovka Ale koukám, že už jsi to sem psala před měsícem, tak to už máš asi operaci za sebou, že? 🙂

sadovka
autor
27. říj 2018

@klerik19 ahojky, děkuji za informaci. No nakonec se doktoři rozmysleli a diagnózu změnili na funkční hyctosalpinx,tzn že někdy tam tekutina je a někdy ne, takže ted čekám na menzes a jdeme do ivf, když to nevyjde tak až pak se budou odstraňovat, tak uvidíme no 😌

klerik19
27. říj 2018

@sadovka tak držím palce, ať ti zůstane ;)

rootham
7. dub 2021

@sadovka ahoj. Ako ti to dopadlo?

sadovka
autor
8. dub 2021

@rootham ahoj, odebrali mi levy vejcovod a hned měsíc na to jsme šli na IVF, příští měsíc slaví syn 1 rok a já čekám na menzes a budu začínat přípravu na KET😊

rootham
8. dub 2021

@sadovka ahoj. Jej, tak super. No, ja som v šoku... Dr, ktorá ma videla hovorila, že termíny na operáciu sú máj, jún... Dnes mi volala, že budúci týždeň sa im uvoľnil termín... Tak šup šup na to... 😲😲😲. Ešte sa otriasam. Chcela som to skontrolovať počas cyklu, či to nezmizne... 😕Takto nebudem mať šancu... Viem, že to zvykne zmiznúť.

sadovka
autor
9. dub 2021

@rootham tak bych se s ní asi takhle domluvila a operaci posunula i když já bych do toho šla hned

rootham
9. dub 2021

@sadovka No, dnes som jej to potvrdila... Idem do toho... Budúci týždeň 😕. Ešte to spracúvam... Snáď bude dobre ... Teda BUDE! MUSÍ BYŤ!!! 😉

sadovka
autor
10. dub 2021

@rootham určitě bude!!! ❤️ Musíme těm doktorům věřit🙏🙏 já věřila a vyplatilo se ❤️ držím Ti palečky🙏

rootham
11. dub 2021

@sadovka vďaka. Aj ja tebe držím palce 🍀🍀🍀

saraca
20. črc 2022

@sadovka ahoj, taky urcena tato diagnoza, mozna to byl hystosalpinix nebo sactosalpinix. Jeden doktor to videl, druhy zas ne. Pruchodnost vejcovodu byla jednou ok, pak mi zas jinde rekli ze nejsou pruchodne a ze se to muze zmenit kdykoli. At tak ci tak, 4 roky to neslo, tak jsem podstoupila laparku, odstranili vejcovody, endiometriozu a 3 mesice po operaci jsem tehotna.