Rozdíly mezi IVF klinikami v ČR

fonamor
18. zář 2016

Ahoj holky, můj první pokus IVF metoda ICSI Praha listopad 2016- stimulace, odběr vajíček, oplodnění vajíček- třetí den ET.. ( neúspěšně).. Jelikož jsem měla měsíc před malou cystu, musela se stimulace posunout, dokud cysta nepraskne. Praha Gennet
Nyní jsme přešli do Heliosu do Brna- stimuluju, bude následovat zasse to samé kolečko s tím rozdílem, že ET bude až 5-6 den po oplodnění. Cysta prý nevadí, pokud by byla, tak ji prasknou prostě..
Může mi někdo vysvětlit, proč na jedné klinice jsou metody takové a na jiné onaké? Jasně, každá klinika má své ověřené metody, ale i tak když porovnávám, dělá se to všude jinak... 🙂)
,

salenas
18. zář 2016

Ahoj, pokud vajíčka v misce moc neprospívají, dělají transfery i třetí den a nebo sis nezaplatila prodlouženou kultivaci. Pokud je oplodněné vajíčko v pořádku, nejlepší transfer je pátý den, kdy je to hečující blastocysta.

fonamor
autor
18. zář 2016

@salenas jj, díky, ale nám v gennetu ani nenabídli nějakou prodlouženou kultivaci, prostě člověk dostal stimulační protokol a jelo se podle lékařů...

salenas
18. zář 2016

@fonamor tak jsou víš co, v dnešní době se to už bez prodloužené kultivace ani nedělá... je prokázané, že opravdu do dělohy patří až to petidenní ( mluvíme o dobře se rozvíjejících se embryí)) a pokud je nějaký problém, třeba se sliznicí atd, tak se vkládá i dřív ..

fonamor
autor
18. zář 2016

@salenas tohleto nám řekli i v gennetu, že tří denní embrya jsou zastaralé způsoby, které už nikdo nedělá... proto jsme i přešli sem a jezdíme z Prahy do Brna...

salenas
18. zář 2016

@fonamor tak tomu nerozumím, udělali vám transfer třidenního a přitom sami řekli,že je to zastaralý postup ? eh, tak proč ?

fonamor
autor
18. zář 2016

špatně jsem napsala úvodní příspěvek... chodili jsme minulý rok do gennetu v
Pze, sami rozhodli, že to bbude tak, tak to bylo tak... měla jsem dobré jen jedno vajíčko s šestibuněčným embryem... to, že je to zastaralý postup mi pak napsaly jiné kliniky, které jsem posléze oslovila... Proto teď jezdíme přes půl republiky... je mi líto toho pokusu, ale to už je jedno..

soleilll
18. zář 2016

@fonamor Třídenní kultivace je standardní postup, který proplácí pojišťovna. COkoli delšího je považováno za prodlouženou kultivaci a připlácí se jako nadstandardní úkon. Možná, že ji v Heliosu dělají běžně, ale zcela jistě si ji nechají zaplatit. Na tom samozřejmě není nic špatného, ale měli byste o tom vědět. Dle mého PK zvyšuje pravděpodobnost, že se celý proces zadaří, protože je možné vývoj embryí déle sledovat a transferovat ty nejlepší. Ale jiní mají názor, že v těle ženy se embryo vyvíjí lépe, než in vitro, takže jsou zastánci klasické kultivace.

fonamor
autor
18. zář 2016

@soleilll děkuji, svým selským rozumem jsem došla taky k tomuto závěru... ale jak říkám, odpověď byla, že toto je u nich ověřená metoda a určijí si ji sami... takže děkuji, ale podruhé už nikdy... 🙂

soleilll
18. zář 2016

@fonamor Já bych zase nikdy nešla do Heliosu, ale nejdůležitější je, abyste byli spokojení ty s partnerem. 🙂 Tak držím palce, ať se brzo zadaří.

fonamor
autor
18. zář 2016

@soleilll je to spíše psychického rázu, navíc se nám líbí dost líbí komunikace, v Praze konzultace max deset minut, zde se nám primář věnuje i hodinu... samozřejmě, co se týče výsledku, je jedno, na které klinice se to dělá, je to o štěstí...
A díky moc, však ono to jednou klapne)))...

lenusaak
18. zář 2016

@fonamor ja do Heliosu chodím a jsem naprosto spokojená. Jsou velmi pečliví, nenabízi nic co není nutné, hlidaji si pacientku při stimulaci pečlivě tj, kontroly krve s ultrazvukama, což bohužel některa centra jenom ultrazvuky. Prodloužená kultivace je u nich samozřejmost, kratší nedělají a je to dobře. Právě po tretim dni se u spousta embryjek zastavuje vývoj, to že některa centra transferují 3denni embryo, které nemá v děloze co dělat a čekajiho jeste kritické dny, mi přijde nesmysl. Vidím v tom jen to, že ze zoufalych neštastných lidí tahají peníze.Pacientka pak tak plati jen samé transfery a neví jak kvalitni vůbec je. Díky PK se to více protřibí . Dám přiklad. 3den kultivace ma pacientka treba pet embryjek, ty klinika zamrazi a pote transferuje. Když pacientka bude mit takové,, štesti", že bude dobré jenom jedno a jeste bude transferované jako poslední ze všech, zaplati tak nekolik zbytecnych transferu. Kdyby nechali udelat prodlouzenou na konci by zbylo to jedno a ona tak ušetřila za x transferů a hlavně by neutrpěla takovou psychickou ujmu z neuspěchů. Samotrejmě PK není záruks, vývoj se může zastavit dny poté, ale alespon se ten počet trochu zredukuje. Ale je to co klinika to názor, co člověk to názor...