První IVF - čím jsme stimulovaly, jak to snášely

lloupacek
24. bře 2015

čauves,

tak mně čeká první stimulka za pár týdnů a předepsáno mám : Gonal, Luveris a Cetrotide ... Už se těším, a doufám, že to budu snášet dobře!

IVF čekatelka

lijurena
25. bře 2015

Ahoj🙂 Stimulku jsem snasela dobre🙂Ja mam take Gonal F.Dnes jsem byla na druhem UZ.Folikulici rostou vice po zvyseni jednotek od minuleho UZ.Dnes mi dr.napsal opet,,péro" jak tomu rika🙂Je to v poradi 4-te.Dnes mi navic sestricka pichla 3ampulky Fostimonu.Tak snad v pondeli uz naplanujeme opu...☹

lloupacek
autor
25. bře 2015

@lijurena tak at ti to vyjde, moc držím palce !!!

soleilll
25. bře 2015

@lloupacek 1. IVF bylo v pohodě. Jde vlastně o testovací cyklus, kdy CAR "zkouší", jak tvoje tělo reaguje na léčbu a na předepsaný dávky hormonů. Většinou se dává co nejméně. Přituhuje až při dalších pokusech, já měla po 2. náhlou příhodu břišní s týdenní hospitalizací a pozorováním a při 3. IVF náběh na OHSS. Ale když se nakonec úspěch dostaví, tohle všechno jde stranou. 😉 Přeju pevné nervy a ať se brzo dočkáte.

lloupacek
autor
25. bře 2015

@soleilll moc děkuju 🙂

lijurena
25. bře 2015

lloupacek: Dekuji moc!Tobe take moc drzim palecky🙂A kam chodis?

lijurena
25. bře 2015

@soleilll tak to te obdivuji🙂 Hlavne,ze se to povedlo🙂 Ja nemam jeste zadne dite,je to moje 1.ivf. Pritel z toho nebyl nadseny,ze to nejde prirozene a hlavne ted?!On ma na vse spoutu casu...ale pak svolil...🙂

evcann
25. bře 2015

@lloupacek já mela Puregon, Gonal a jeste to jedno a to jsem ted zapomnela jak se to jmenuje 🙂. Snasela jsem to dobre. Jen pri druhem IVF 40 vajícek a to jsem mela natekle bricho, ale hyperst. jsem upila a zahnala bilkovinama.

lijurena
25. bře 2015

@evcann krasne...40...To me napocital u minuleho UZ 7ks,ale jenom na levem...pravy se mi uz druhy UZ dkryva 🙂 A nevime kde 😀

soleilll
25. bře 2015

@lijurena Je to o prioritách - když chceš, vydržíš všechno. 🙂 I 20 2-centimertových folikulů v 1 vaječníku.
A ten tvůj frajer by měl být pokornější a ne, že ho musíš přemlouvat. Vždyť se jen vytřepe do kelímku, kdežto tebe čeká fyzicky i psychicky daleko náročnější proces. Drž se a ať se co nejrychleji zadaří.

lijurena
25. bře 2015

@soleilll Moje priorita je momentalne pocit 😉 Vzhledem k memu zdr.stavu:-(

lloupacek
autor
25. bře 2015

@lijurena ja jsem v pronatalu praha. Mam
To blizko. 🙂
Jinak zitra zacinam na noc s dvema prasky norethisteronu. To je jakasi hormonalni kyretaz protoze jsem byla minuly mesic tehu - biochemicke ale nedelali mi revizi delohy. Az doberu ty prasky coz je peknej humus tak se mi cca do 3dni spusti ms a zacnu stimulaci.
Co se tyce chlapu damy, tak musim rict ze muj manzel je uzasnej. Podporuje me. Nikdy ani necekne a to ze uz musel 4x strikat pro iui bral jako samozrejmost a nikdy nerekl pul slova. Uz v tom ma trenink a za 10 min je venku z mistnosti 😉 hahaha. Akorat mu dela problem trefit se do kelimku. Kdy vidi jak si picham
Pregnyl atd tak me vzdycky lituje. A to prosim hlasim ze nam nikdy neprisli na zadny problem a jeho spermio ukazkove. Jen ten vek : 37 oba :-/

lijurena
25. bře 2015

@lloupacek U pritele take vse o.k.Jenom nepocital s tim,ze zacnu stimulku takhle brzo☹ Koupili jsme domecek,tak chtel az do hotoveho☹ Me bude 25 a priteli 26.Ja chdim do Apolinare😉 Tam jsem byla i na laparce,tak uz jsem to nechtela menit 🙂 Ale vsimla jsem si,ze uz taky se jinak chova k detem...Uz to neni pro nej jenom ,,ujecene" dite.._Mam 2,5 letou a 2 mesicni sestrenku tak obcas trenuje🙂

lloupacek
autor
25. bře 2015

@lijurena

Tak hlavne at se nam zadari napoprve. S tim domeckem to mame stejne. Taky mame dum a nedodelany. Ale bydlet se tu da. Jsme tu uz 4rokem a holt se bude dodelavat za pochodu. Vsechno jde kdyz se chce.

lijurena
25. bře 2015

@lloupacek My jsme porad v podnajmu a platime jeste garaz☹ Ted mame garaz na dve auta,takze malinko min budeme platit a je to nase🙂Zatim dodelavame spodek,aby jsme tam mohli jit co nejdrive bydlet🙂 a ostatni pak take za pochodu...Ted momentalne jsem na neschopence...V praci by mi netolerovali caste propustky a hlavne obvodni mi rekla,ze to tak bude lepsi...Nez se natahovat s 600 kg zokmi☹

apolla
25. bře 2015

@lijurena 25? Ty jsi mladé kuřátko, neboj, v takovém věku to půjde samo, určitě se zadaří 😉
@lloupacek naprosto chápu, mně je teda "jen" 32, ale už teď si připadám nějaká starší (a to mi pan prof.v Unice řekl, že jsem ještě mladice) - nějak se to po té třicítce všechno mění...nikdy mi to nedošlo, že mi tikají nějaké hodiny a najednou tu byly i mateř.pudy a nejde to ☹

lijurena
25. bře 2015

@apolla kez by jsi mela pravdu😉

lloupacek
autor
25. bře 2015

Holky to dame vsechny. Rikam vam
Ze jeste letos budem vsechny pupkaty!! 🙂 je totiz cinsky rok
Kozy. Jupiii

lijurena
25. bře 2015

Ano,verim tomu...Koza?Je symbolem materstvi,harmonie...se mi zda...🙂 No jo,ja mam 152cm,takze se budubkoulet😀

annna79
26. bře 2015

Ahoj mohu se přidat?
Jsem po 3 IUI a dnes si jedu pro léky na IVF .Minulý rok jsem 2x potratila a jednou mimoděložní .Od té doby nejsem schopna otěhotnét a příčina se nenašla( kromě toho, že nemám pravý vejcovod)
Od 2 DC bych měla už brát léky.Kolik si necháváte zavést embryí ? Jedno nebo dvě?Jsem trochu poháněla internet a většinou dávají 2 a uchytí se jedno.Už mám dvě děti a je 36 letos.No dvě by se snad neuchytila.

lloupacek
autor
26. bře 2015

@annna79 ahoj ja jsem taky po mimodeloznim a bez vejcovodu ale bezdetna 🙂
Hele ja si musim povinne nechat zavest 1, pa jsem mela velky myom a operaci na deloze takze mi to rozhodne nedoporucuji. Ty si asi nechzavest dve ale pocitej i s tim ze se mohou uchytit obe. Zda jsi pripravena na 4deti nevim?🙂
Hodne stesti!!

lijurena
26. bře 2015

@annna79 Ahoj🙂Tak to je mi lito☹ Kdy jsi byla na tom poslednim??Ja jsem sla primo na ivf,vzhledem k tomu,ze nemam ani jeden vejcovod☹ Ja jsem zatim rozhodnuta zavest jedno embrijko🙂 A kdyby to nevyslo,tak dve na druhy nebo posledni pokus😉 Taky jsem drive uvazovala o dvou,pak jsem procitala vselijake clanky a ono je to skoro 50 na 50 😉 Kam chdis?

evcann
26. bře 2015

@annna79 já vždycky dve
1.IVF 2x - nezadarilo se ani jedno
IVF Ket 2x - neuchytilo se ani jedno
2.IVF 2x - uchytilo se jedno
3.IVF 2x - taky se uchytilo jedno
Takze za me bych si dala dve, take jsem presmyslela, ale vedela jsem, ze je to muj posledni pokus a to i vzhledem k veku a tak bez zavahani jsem volila dve.

lloupacek
autor
26. bře 2015

@annna79 asi je lepsi zkonzultovat to s lekarem, at ti navrhne vhodnou variantu tobe na tělo. přeci jen v tomhle veku muze byt vícečetná gravidita dost riziková .. každopádně se těším na další info

annna79
26. bře 2015

Děkuji chodím do Pronatalu.Nafasovala jsem gonal a cetrotide

lloupacek
autor
26. bře 2015

@annna79 pronatal kde? 🙂

annna79
26. bře 2015

@lloupacek
Kolín.

lloupacek
autor
27. bře 2015

čau děvečky moje, tak jak je? víkend před námi 🙂
já dnes začínám žrát ten Nortehisteron, tak se jen modlím, at mi nevyžere všechny orgány:D

annna79
29. bře 2015

@evcann
Ahojky,
ty jsi měla nějaký problém, proč to nešlo?
Byla jste někdo po gonalu unavená a ospalá ?Stimuluji podruhé 300 pak 2x 225 a pak zase 300j.
Pil někdo k tomu kontryhelový čaj? slyšela jsem, že hormony snižují sliznici.

evcann
29. bře 2015

@annna79 ahoj, já mela PCO a zvýšenou bunecnou imunitu. Já mela dávky 7 dni 450 a pak okolo 350-400. Mela jsem krátky protokol. Kontryhel jsem nepila, brala jsem Gynex, Nosyfol atd a nic, ale u obou tehotenstvi jsem brala jen injekce a Mamavit a zadarilo se 🙂. Jinak unavena jsem byla a podrazdena taky 🙂.

lijurena
29. bře 2015

@annna79 Ahoj,ted po zvyseni davek se citim unavena...Ale mozna je to jarni unava😉 A dale mam nafoukle bricho☹ Zitra jdu na 3.UZ ...Tak snad to uz bude stacit...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru