Predčasná ovulacia při ivf. Nese za to klinika nějakou odpovědnost?

jannaa001
3. pro 2021

Ahojte, dnes v den odberu vajicok, aj s celkovou anestezou sa stalo nieco co som necakala. Lekar mi povedal ze folikuly uz boli prasknute a ovulacia bola ovela skor pretoze uz ani inseminacia by mi nepomohla zachranit situaciu. Cely proces bol uplne nestastny. Mesiac pred ivf som brala antikoncepciu, ktora mi vobec nezabrala a dostala som menstruaciu o 2 dni skôr, snazili sa ju najprv zastavit vyssimi davkami antikoncepcie, potom bol zase problem ze som sa len spinila a menstruacia nikde. Po 4 dnoch sa teda na den spustila menstruacia a ja som zacala so stimulaciou. Mala som 2 kontroly ultrazvuku v 8 dni a v 11 dni.. 13 den sme pichli ovitrelle a cakali az do dnesneho rana na odber ktory neprebehol. Neviem co si mam o tom mysliet. Niekde sa stala chyba, neodhadli davky alebo zlyhal ludsky faktor. Lekar bol z toho dost v soku. Ale aj tak sme zaplatili lieky pocas celeho procesu, dokonca aj anesteziu a poplatky za vykon kedze ma uspali tak ci tak a az potom zistili ze zbytocne. Peniaze nam uz nikto nevrati, ale mam zmiesane pocity co ak sa to stane znova a znova neodkontroluju ovulaciu. Sme samoplatci, dochadzame zo zahraničia, vsetko si musime hradit az po samotne ubytovanie na 3 tyzdne a aj tak sa nedostaneme do finale. Nesie za to klinika nejaku zodpovednost? Alebo je to pre nich normalne ze im ujde ovulacia a pridem o sancu sa o to aspon pokusit. Som z toho zmatena a smutna. Ak ma niekto podobnu skusenost budem rada ak mi napisete. Dakujem Naslepsldbe

meyryen
3. pro 2021

@jannaa001 ano stalo se mi to samé při 2. iVF, při stimulaci proběhly asi 3 utz, všechny léky včetně ovitrelle jsem píchala přesně na čas...a stejně se stalo a také se to zjistilo až při samotném odběru...není to asi příliš časté, ale stává se...nepředpokládám, že by za to byl někdo zodpovědný a hradil vám nějakou škodu.....každopádně vím, jak se cítíš, celý ten kolotoč a všechno zbytečně ..

jannaa001
autor
3. pro 2021

@meyryen dakujem za odpoved. Je to tazke, trosku sa bojim ze sa to moze stat znova pri dalsom pokuse. My sme tiez vsetko pichli nacas na minutu. Tak snad nabuduce budem mat viac stastia.

meyryen
3. pro 2021

@jannaa001 absolvovala jsem potom další 3.IVF a všechny už proběhly v pořádku...

petrak15
6. pro 2021

No me se stalo, že jsem měla termin odběru vajíček na pondělí, protože o víkendu nepracovali a v neděli jsem citila, že mám ovulaci. V pondělí z 11 folikulu našli jen 3 nedozrale vajička a jedno jakž takž. Bylo mi strašně, vnitřně i podle kalkulačky měl být odběr v neděli. Nedopadlo to, jedno jediné embryo mi zavedli, ale bez úspěchu.
Na druhou stranu, asi díky přestimulování jsem další měsíc otěhotněla přirozeně.

jannaa001
autor
12. pro 2021

@meyryen mozem sa opytat ake lieky pouzili pri stimulacii? Ja totiz na 2 pokus pojdem s minimalnou stimulaciou (pergoveris a tabletky etruzil (ale to som sa docitala ze au na rakovinu prsníka, zeby to nemali brat zeny ked stale maju menstruaciu) a neviem najst ziadne info v spojeni s ivf a tabletkami. Dakujem za pomoc

jannaa001
autor
12. pro 2021

@petrak15 tak super ze sa to podarilo aj prirodzene. Je to boj a obdivujem kazdu zenu a muza co si tym prechádzajú.

meyryen
12. pro 2021

@jannaa001 Měla jsem vždy gonal a cetrotide

jannaa001
autor
12. pro 2021

@meyryen a slo o klasickú stimulaciu alebo minimalnu? Ja aom mala pri 1 ivf, pergoveris a cetrotide (3 dni) plus ovitrelle.. No vraj nabudúce pôjdem s minimalnou stimulaciou pretoze aom mala len 4 folikuly a mam amh 0.96. Dostala som znova pergoveris plus tabletky etruzil (ktore su ale na rakovinu prsníka a nemali by sa uzivat ak ma zena stale menstruaciu) som z toho vystrašená. Neviem sa nikde docitat ci niekto uz mal stimulaciu s etruzilom.

meyryen
12. pro 2021

@jannaa001 vždy jsem měla klasickou stimulaci a vždy okolo +- 12 vajíček. Etruzil bohužel neznám, ale věřím, že lékaři ví, co dělají. Já si nikdy žádné příbalové letáky nečetla, protože to bude jedna hrůza vedle druhé...

jannaa001
autor
12. pro 2021

@meyryen super 12 vajicok. Tak ja som mala len 4 folikuly preto mi navrhli minimálnu stimulaciu. Tak teda mi ostava len dufat ze to vyjde. Ďakujem