PGT-A. Máte někdo zkušenost?

junykessy
18. bře 2023

Ahojky, tak uz doslo i na me a poprve podstupuju ivf. Pristi tyden bych mela stimulovat Gonal. Doktor mi doporucil genetiku embryii. Vzhledem k tomu, ze jsem 2x potratila,8tt a 17tt.A navic v rodine mame spatna srdicka. Chci se tedy zeptat, kdo ma zkušenosti s PGT-A a kdy doslo k transferu, tedy jak dlouho budu po OPU cekat na transfer. Děkuji moc

terulle05
18. bře 2023

@junykessy ahoj já tedy neměla embrya na genetice. Ale známá genetiku měla kvůli nějakým nemocem v rodině. A transfer byl až další cyklus a myslím že na výsledky čekala 3-4 týdny. Snad jsem aspoň trochu poradila .
Jinak nevím jak je to s pojišťovnou s proplacením genetiky .

junykessy
autor
18. bře 2023

@terulle05 doplacim 7000 kc za genetiku. Dekuji moc, takze chapu dobře ze ted budu stimulovat. Budu chodit na ultrazvuk a pak me ceka odber vajicek, ktere poslou na genetiku a mezi tim, budu cekat na dalsi cyklus a probehne ket. A to si budu muset znovu pichat stimulanty? Omlouvam se, za hordu otazek ale je pravda, ze doktor mi k te genetice zatim nic nerekl vic

terulle05
19. bře 2023

@junykessy ano budte stimulovat + chodit na utz . Bude opu to se vajička oplodní smermii . Čeká se 5 dní aby došla do blastocysty a nebo hachtujici blastocysty . I toho vezmounbuňku a pošlou jí do laboratoře . A embrya zamrazí a po vysledcích budete vědět které je v pořádku .
Ket je buď s tabletama a nebo uplně přirozeně jen s ovitrelle kvůli ovulaci . Ale co vím tak ta genetika je na ty 3 týdny .

junykessy
autor
19. bře 2023

@terulle05 dekuji, co jsem si psala s kamaradkou tak za ket nic neplatila. Ale ja doplacim 5000 po PGD, takze je to asi kvůli te genetice ze?

terulle05
19. bře 2023

@junykessy ja za ket platila 10.000 . Ale každé centrum to má jinak . A pak třeba léky a amelgen se platí .

denisa_333
21. bře 2023

Ahojky, my jsme v Gennetu platili za genetiku 5000 tisíc - poplatek za odebrání vzorku, jinak ta genetika šla na pojišťovnu. OPU jsme měli první týden v lednu a transfer (KET) první týden v březnu. Čeká se par týdnu na výsledky. Jinak pokud nebyl ET, tak se KET neplatí, ale platí se ty léky. Přeju hodně štěstí. 🍀

terulle05
21. bře 2023

@denisa_333 zdravím 🙂 jen zareaguju ze zkušenosti ohledně ceny léků 🙂 u ket za estrofem jsem nic nedopacela jen amelgen tuším 900,-.

junykessy
autor
22. bře 2023

@denisa_333 ET nebyl, proto je mi divne ze za prvni KET doplacim 5000... Psala jsem si se trema kamarádkama a ani jedna za nej neplatila i kdyz maji genetiku. Chapu, ze za genetiku doplacim 7000 jen mi nejde do hlavy ten KET. Psala jsem mail mudr a zatim neodepsal

denisa_333
28. bře 2023

@junykessy To je fakt zvláštní…nemela si třeba embryoglue? To jsme doplaceli my v den odběru.

junykessy
autor
29. bře 2023

@denisa_333 ahojky nene nemam. Moje koordinatorka mi vysvetlila, ze zadny KET neni zdarma. Plati se za vykon, zbytek doplaci pojistovna. Bohužel dnes neni nic zadarmo, natoz Ivf a veci kolem nej. Coz nechapu, porad stat place, ze je mala porodnost ale ze by proto vic udělali to nee

milixx
29. bře 2023

@junykessy
Dobrý den, mám teď čerstvou zkušenost v Gennetu Letná. OPU bylo 13.3. (celkem 27 vajíček), do stádia 5denní blastocysty se jich dostalo 8, to mi volali v sobotu 18.3. A dnes, tedy 16 dní po OPU, volali výsledky PGT 🙂 Ale ofiko lhůtu na to mají měsíc.

junykessy
autor
29. bře 2023

@milixx tyv brdo, tak to je rychlost. Ja uz aplikuji Gonal, ted v patek me ceka prvni ultrazvuk. Tak jsem zvedava, jak dopadnu

denisa_333
30. bře 2023

@junykessy To je fakt divny, protože jsem to četla někde i v zákoně, ze jakmile nebyl ET, tak 1.KET je zdarma a takhle jsme to měli my v Gennetu.