Nízké AMH, vysoké FSH - jaký zvolit postup pro IVF?

jirikova
13. bře 2016

Ahoj holky, rok se snažíme s manželem (já 29, manžel 34) otěhotnět a jak to tak bývá, dostali jsme se do CARu..výsledky HP byly zdrcující, FSH 33, AMH 0,03.
I přes tyto výsledky chce doktor zkusit jedno kolo IVF s vlastními vajíčky, až poté jít případně do darovaných. Samozřejmě jeden pokus ráda vyzkouším, bude to náš první pokus na pojišťovnu, takže vlastně o nic nejde, spíš mi jde ale o to, jestli se postup vysokými dávkami hormonů správný a jaké jsou vaše zkušenosti? Přeci jen nás to vyjde cca na 30 000,- a šance je naprosto minimální, ale budu se pro to snažit udělat maximum. Jiné testy (kromě manželova spermio - v rámci možností, něco použitelného se tam najde) jsme neabsolvovali, mám si dodatečně ještě něco vyžádat, než se do toho pustíme (imuno, genetika)? Jsem teď 3. den po vyvolávačce - po příchodu ms na kontrolu, mám folikulární cystu. Poté od 20. dne stimulace..
Díky holky za vaše názory, mám v tom hroznej binec a naděje minimální..

no_title
13. bře 2016

Ahoj,
tak to mě mrzí ☹
V době, kdy jsme ještě nevěděli hodnoty hormonálního profilu byla mezi možnostmi nepřítomnosti mojí MS i předčasné ovariální selhání a hodně jsme o tom s manželem debatovali. Nevím, jestli to pomůže i Tobě, ale přišli jsme na možnost něco jako náhradního mateřství. Prostě mít vajíčka od rodinného příslušníka. Není to úplně jednoduchý způsob a najít CAR, který to dělá (přístup stejný jako u náhradního mateřství, jen tzv. náhradní matku děláš ty, že dítě odnosíš) není úplně jednoduché (dárcovství je totiž anonymní), ale šance na úspěch je velká, pokud třeba máš sestru, která by byla ochotna tahle pomoct...
Jestli tomu dobře rozmím, tak stimulace s vlastními vajíčky vás vyjde na 30 000,-? Jen se ptám, my zatím k IVF nejdeme (u mě jsou to nakonec Polycystické vaječníky), takže o IVF moc nevím. Ale zkus se zeptat raději ještě nestranného doktora, třeba na stránce ulekare.cz se můžeš gynekologa zeptat, jestli má nějakou šanci na úspěch stimulace u tak nízkého AMH.

mrshka
13. bře 2016

ahojky, popravdě v tuto chvíli bych se já za ty peníze do IVF vůbec nepouštěla a počkala si ještě na další vyšetření (genetika, štítná žláza). nechci ti brát naději, ale beru to ze své zkušenosti! mám za sebou IVF, kdy jsem neměla v pořádku štítnou, předtím jsme naštěstí prošli genetikou, a jakmile se mi spravila štítná, tím pádem se spravilo FSH i TSH a dokonce i AMH! a druhý pokus, resp. KET, se podařil a mám mimi v bříšku 🙂

jirikova
autor
13. bře 2016

@mrshka moc děkuji, doktor mi právě žádné další vyšetření nenabídl..mám právo na to si ho vyžádát? Nemůže mě z nějakého důvodu odmítnout (nemám za sebou ještě jediný výkon v CAR)?

jirikova
autor
13. bře 2016

@no_title tu možnost bohužel nemám, setru nemám.

O darovaném vajíčku samozřejmě přemýšlíme, jeden pokus chceme ale vyzkoušet s mými, kdyby náhodou. Cena IVF s vlastními vajíčky je cca 30 000,-, s darovanými okolo 70 000,-.

verunkaaa
13. bře 2016

@jirikova nam teda genetiku delali automaticky, krev na stitku jsem si nechala odebrat na endokrinologii a prinesla jim uz rovnou vysledky, nechtelo se mi cekat na ne .. Ale treba na imunologii pry nas CAR odesila az po neuspesnem IVF. Vzhledem k tomu, ze uz v te dobe jsem byla alergicka na vsechno mozne, trvala jsem na zadance a jeste ze tak .. Zjistili mi automimunitni onemocneni, i kdybych nejakym zazrakem po IVF otehotnela, potratila bych.

misha83
13. bře 2016

@jirikova kam chodite do CAR? Zeny s nizkym AMH maji casto uspech naopak pri tzv. minimalkach. Lekari casto pred prvnim IVF nedelaji dodatecna vysetreni. Je to drahe pro pojistovny a pro ne to znamena proste prvni pokus a uvidi se. Jinak cena s DV je na pojistovnu cca 40 tis. Urcite ne 70 tis., resp. neni to standardni castka. Ano, bez pojistovny to je necelych 100 tis. Klidne se ptej i do sz. Hodne stesti.

mrshka
13. bře 2016

@jirikova to netuším.. nám to dali automaticky, takže vážně nevím. spíš se zkusit zeptat a nejít jen jako ovečky 🙂 má rada

jirikova
autor
13. bře 2016

@misha83 moc děkuji za všechny informace! Ty částky nám řekl doktor, chodíme do Sanusu v Hradci Králové. Tak nevím co si teď o tom myslet.. 😕
Přestože se dodatečná vyšetření před prvním pokusem nedělají, mohu si je nějakým způsobem vyžádat? Vím, že pro ně je to jen pokus, ale pro nás je to 30 000,- a to opravdu není málo..
Na výběr jsme jiné možnosti nedostali, rovnou stimaluce nejvyššími dávkami hormonů..požádala jsem o názor i Dr.Machače z Olomouce, který se na nízké AMH specializuje, tak jsem také zvědavá..doktor ale asi nebude rád, až mu řeknu, co jsem se dočetla na netu a co si myslí jiní doktoři 😅

misha83
13. bře 2016

@jirikova Machac je nejlepsi a dokud byl v Brne v Reprofitu jezdilo za nim spousta zen z cele republiky prave kvuli nizkemu AMH. Ja mam AMH jako ty, takze vim o cem mluvim. Samozrejme si muzete vysetreni vyzadat, na to mate narok. Bohuzel vetsina paru ty informace nema, kdyz do toho jde poprve. A kliniky se casto na tento fakt spolehaji ☹. 30 tis. date nyni a to predevsim za leky. Muzes zareagovat a muze z toho byt miminko, bohuzel se to nezjisti jinak, nez ze se to zkusi. Penize jsou to nemale. I kdyz mne prijde 30 tis. uplne nic, kdyz si spocitam, kolik nas to uz stalo ☹.

jirikova
autor
13. bře 2016

@misha83 a kam chodíš ty a co vše jsi již absolvovala (s jakým výsledkem)? Pokud samozřejmě nechceš odpovídat, nic se neděje, nic mi do toho není 😉
Chápu, že ty peníze budeme muset nějak dát dokupy a že to zdaleka není to poslední, co zaplatíme, jen bych předtím, než to do toho dám, byla co nejlépe připravená. Mám si tedy vyžádat imunologii a genetiku (případně něco dalšího)? Štítnou žlázu bych si mohla nechat udělat u obvoďáka, bude to rychleji..

misha83
13. bře 2016

@jirikova ja mam za sebou 10 pokusu, vic ti pisnu do sz 😉.

zuzapra
13. bře 2016

@jirikova
@misha83 Souhlasim s nazorem, ze Machac je fakt extra trida 😉 . Mame "od nej" dve mimi. Hodne stesti!!!

mrshka
13. bře 2016

@jirikova na štítnou si stačí zajít ke svému gyn. nebo k obvoďačce kvůli žádance, to AMH asi bude složitější..

jirikova
autor
13. bře 2016

@mrshka AMH mám čerstvé výsledky, to už testovat nepotřebuju. Jde mi o testy, které bych si měla vyžádat před prvním IVF 😉 A jaké IVF vůbec zvolit, jestli minimálku a nebo vysoké dávky hormonů..

jirikova
autor
13. bře 2016

@zuzapra děkuji 🙂 jaké si měla problémy a co jste s ním absolvovali?

panceta
14. kvě 2018

@jirikova Krásný večer, snad Vám nebude vadit můj dotaz. Tak jestli se mohu zeptat, jak jste dopadli? Šli jste na IVF s vlastním pokusem? Děkuji moc a přeji hodně zdravíčka. :-*

jirikova
autor
11. dub 2019

@panceta omlouvám se za pozdní odpověď..šli jsme rovnou na IVF s darovaným vajíčkem, vlastní pokus prý neměl smysl..povedlo se na první pokus a ještě nám zbylo 7 sněhuláků v mrazáku. 😎