Nezralá vajíčka po OPU, jak se to stane?

martik29
15. dub 2017

Ahoj holky, jsem den po OPU a volali z laboratoře, že většina vajíček je nezralých. Tzv ze 17 vajíček je zralých jen 11 a z toho se pouze 7 oplodnilo metodou ICSI. Jaká je šance, že přežijou do 3 nebo 5 dne? Mám strach v prvním IVF nedošlo vůbec k ET, ale kvalita vajíček byla prý dobrá. Hormonální stimulace byla ani ne10 dní od 4.4 do 11.4 12.4 byl již pregnyl a 14.4 odběr.

eva118
15. dub 2017

Já měla taky 17 vajíček, z toho zralých 12, takže myslím, že je to normální, nestihnou dozrát všechny, i když si pícháš takové dávky hormonů, některé prostě začala uzrávat později a nestihla to, hlavně, že máš 11 ok. Hodně štěstí, ať ti to vyjde!

majajaa
15. dub 2017

7 se oplodnilo,to je uplne super. Ja mela vzdycky tak 2-3 oplozenych. Jaka je sance,to ti asi nikdo nerekne. To je tezky. I super kvalita vajicek nemusi znamenat,ze vydrzi. Nebo naopak,muzou to byt drzaci. Ted uz nezbyva nic nez cekat. Po 24 hodinach budes vedet vic.

jaroslavasv
16. dub 2017

Ja si take myslim, ze 7 je super. A ja mela s ICSI mnohem vetsi uspesnost. Uz si to presne nepamatuji, uz je to par let. Myslim ze z 6 byli 4 dobre. Jedno uz mi tu druhy rok pobiha a tri zbyli v mrazaku. Drzim pesti, preju stesti.

martik29
autor
16. dub 2017

@jaroslavasv A kolikadenní se mrazí? Chceme prodlouženou kultivaci a pokud to půjde nechat zamrazit třeba aspon 1.

eva118
16. dub 2017

@martik29 mrazí se po transferu. Já šla na transfer třetí den po opu a ostatní hned mrazili.

martik29
autor
16. dub 2017

Třetí den mám zítra, ale modlím se aby to vydrželo na pátý den

lenusaak
16. dub 2017

@martik29 ja myslim ze to máš krasne čislo, jak pišou holky nestihnou uzrat všechny. Zaklad je kvalitni stimulace a pak uz je to na vajuchach.
Jinak určite si nech udelat prodlouzenou kultivaci - vytribi se tim opravdu ti zdatni.
Mrazi se 5 ale i 6 den kultivace. Pokud se dobre vyviji tak paty a pokud jsou nektera pomalejsi, dava se jim šance do šesteho dne. Držim palce 😊

martik29
autor
16. dub 2017

@lenusaak máme domluvenou PK, ale mám strach, že nevydrží a že k zavedení nebude žádné. To, už jsme zažili v říjnu a nechtěla bych to podstupovat znovu.

lenusaak
16. dub 2017

@martik29 musis jim verit😊 Nam se take zadarilo az na druhe IVF, poprve to s vajickama byla bída 😓
A nejake metody oplodneni jste davali??

martik29
autor
16. dub 2017

@lenusaak Poprvé jsme nechali aby se to oplodnilo samo bohužel z 20 vajíček jen asi 3 oplodněné což nevydrželo ani 2 dny po OPU a nyní metodou ICSI a prodloužená kultivace jinak nic víc. Partner má 3 dětí a mě je 28 let tak nám ani nic jiného nedoporučovali.

jaroslavasv
16. dub 2017

@martik29 U me to bylo take z druheho IVF, a ty 4 embria byly po prodlouzene kultivaci.

absintka19
16. dub 2017

@martik29 ja ma 26 foliku, 24 vajicek, z toho 21 zralych a po 6 dnech prodl.zustalo 7-take všechny icsi. Jedno kope v brise, 6 v mrazaku. Ma jsem dlouhy protokol.
Drzim vam palce.

martik29
autor
17. dub 2017

@absintka19 Já mám nyní 4 pomalejší a 3 jsou nadějné 8 buněčné po 3 dnu na ET jdu ve středu to bude 5 den věřím, že aspon jedno z těch 3 zůstane. Dlouhý protokol je asi lepší já stimulovala jen 7 dnů a je to asi tím, že bylo tolik nezralých.

absintka19
17. dub 2017

@martik29 drzime palecky, vim jake to je.