Lázně v rámci podpory IVF - jaké máte zkušenosti?

micinkapraha
3. únor 2016

Ahoj, určitě se již probíralo, ale ráda bych sehnala aktuální zkušenosti.
Máte někdo zkušenosti s lázněmi v rámci podpory IVF? V jakých jste byli lázních a co vám to dalo?
Předem děkuji za reakce 😉

lenusaak
3. únor 2016

@micinkapraha ahojky🙂ááj v ramci IVF nebyla, ale byla jsem po velké operaci ve Františkovych láznich - celkově na podporu plodnosti 🙂 lázně užasný a holčiny, se kterýma jsem tam byla, tak uspešne IVF měly 🙂 ja tam byla teda před 4 roky ale určite se nic nezmenilo🙂 ted na podzim jsem mela po dalši operaci jet znovu a zaroven před IVF, ale nakonec sme to nechali byt a vrhli se rovnou na prvni pokus🙂 moje doktorka říka, že lázne nejsou jen tak a maji hoodne co do sebe 🙂 a určite bych volila ty Františkovy, už take kvuli tomu prostředí, jsou to nádherné lázně 🙂

micinkapraha
autor
4. únor 2016

@lenusaak ahoj, moc děkuji za reakci 😉 my za sebou máme 2x IVF a i když je to vlastně problém spíš hormonální, než fyzický, tak doufám, že mně ty lázně nakopnou, jsem ze všeho toho snažení hrozně unavená a to se pak nezadaří, i kdyby se člověk rozkrájel... Tak hledám informace, jaké s tím kdo má zkušenosti, zda se pak "něco" projevilo😉...
Takže první pokus máte ještě před sebou, nebo už je zaděláno na úspěch? 😉

lenusaak
4. únor 2016

@micinkapraha ja myslím , že je to určite i dobrý balzam na dušičku ty lázně 🙂 vážne člověk přijede odpočaty s novými silami 🙂 mne ten mesic tak utekl , že se mi nechtělo ani zpět 🙂)) je tam i spousta společenkého vyžití 🙂 no a tenkrat jsem se rozhodla přijet i jako nová - ostřihala jsem tam dlouoe vlasy na mikádo 🙂 připadala jsem si jak znovuzreny človek plny nové síly 🙂))) no a pokud ti to nabízejí, tak bych neváhala 🙂
Já jsem před týdnem podstoupila odber oocytu a čerstvy transfer mi nedoporučili, takže mam ted mesic čekání ,, na prázdno " 🙂 z pěti odebranych mám zamraženy dva bojovníčky - sourozenecká dvojka 🙂 pokud by to bylo neuspěšny, tak se vydám též do lázní 🙂 moje gyndařka by byla určite pro !
a ty dve IVF tedy byli neuspešné ? neoradím, zda po hormonální sránce lázne pomužou, ale po psychický rozhodně !!! 🙂

micinkapraha
autor
4. únor 2016

@lenusaak tak to slyším prvně, že po odběru nechali pauzu 😨 já se na to totiž ptala, protože po obou odběrech jsem měla celé břicho tak rozbolavěné, že když došlo na transfér, jsem ani nevěřila, že by se embryjko chytlo, cítila jsem, že na to nejsem dostatečně "fit"...ale po tom druhém pokusu mi řekli, že se "pauzy" nedělají - to se na to asi zeptám, protože to by mi pomohlo, aby se ten celý vnitřek srovnal - tak za tohle děkuju!!! to mně hned nakoplo do jiných nadějí 😀
při prvním IVF jsem měla mírný stimulák, z 27folikolů jen 2 vajíčka a je jedno schopné oplodnění - které se neudrželo.. změnili mi léčbu a další pokus byl sice lepší ale se stejným výsledkem: jen jedno ebryjko, které se neudrželo....
tak teď se chci jet uklidnit, odpočinout do lázní a doufat, že mi tam pomůžou i trochu "podpořit" celé to bříško k lepším výsledkům 🙂
Budu držet palce, ať se vaší sourozenecké dvojce daří! 😉

lenusaak
4. únor 2016

@micinkapraha u nás na klince ( Brno - Sanatorium Helios) naopak doporučuji transfer až další mesic , jelikož v těle koluje ješte plno hormonu a je to moc brzo zasah do těla a je prý vyšší uspšenost . Ja ale chtela jit na čerstvy ET, ale musím čekat až novy cyklus, protože jsem mela zánetlivou tekutinu v deloze, tak se musí odplavit. Píšu si s holkama a maji za sebou čerstvy ET a zatím všechny neuspešně☹ takže nakonec si říkam, že jsem ráda, že se to za mě takhle rozhodlo a počkám si ten mesic a bobík pujde do dpočatyho, pročištenyho těla 🙂)) a měli ste prodlouženou kultivaci? nebo jak stare embryjko ti davali?
jinak z 27 folikulu jenom dve? ☹ to by človek čekal více že? ja měla z peti dve..když mi sdelili to číslo, hned jsem se rozbrečela, protože jsem nevěřila, že se nejake udrží po celou dobu prodlouženy kultivace, nakonec zázrak a mám dva 🙂

1miska
4. únor 2016

nebyt františka tak neverim ze mam svoje dve dcerky 🙂 a ty 4 tydny byli jedny z nejkrasnejsich co jsem kdy zazila, plne doporučuju 🙂

micinkapraha
autor
4. únor 2016

@lenusaak jojo ☹ mno 27 a z toho dvě, to bylo breku, to byl hroznej pocit ☹ ☹ .. měli jsme 5denní kultivaci, ten druhý pokus byl lepší, bylo 11vajíček, 5 se oplodnilo, ale vydrželo jenom jedno - my chodíme do IsCare, jsou tam skvělí, ale tu pauzu mi zamítli, ale teď si po tom půjdu, protože to co píšeš byly přesně moje pocity, že to "mimi" nejde to správnýho prostředí, celý spodek rozbolavěný, přehormonovaný (minule při ET jsem měla na ultrazvuku dalších asi nových 7 folikulů:-/, to tělo prostě jede nadopovaný, úplně v jiným řádu než je zvyklé)
takže za mně, myslím, že je dobře, že ti dali pauzu, tělo bude bez zbytečných hormonů - prostě, tak jak by vlastně bylo u přirozenýho procesu 😉

micinkapraha
autor
4. únor 2016

@1miska děkuju za krásný příspěvek, snad si František nechal i něco pro mně 🙂 a můžu se zeptat co procedury? vyhovovalo ti vše, nebo jsi něco musela měnit...? 😉

hahebu
4. únor 2016

Ahoj holky! Já vyrážím do lázní 29.2. 🙂 Moc se těším! Pak podám info, jaké to bylo 🙂

micinkapraha
autor
5. únor 2016

@hahebu Ahoj, a kam jedeš do frantovek? 😉

diablack
5. únor 2016

Lazne Jeseniky. 🙂

lenusaak
5. únor 2016

@hahebu a jaky hotel? tak si to tam pořádne užij a navštiv Gruzii - takovy tanenčí podnik 🙂))) jee jak ja bych jela znovu 🙂))

lenusaak
5. únor 2016

@micinkapraha joj máš pravdu a určite si za tím jdi !! myslím si, že kdyby si mela třeba dve vajíčka a mohla jit na KET, ktery by byl vlastne v čistym přirozeným cyklu, že to mohlo dopadnout jinak 🙂
Jinak potom v těch lázních to jsou procedury, že jsem říkala, že kromě neděle jsme tam furt jen roztahovala nohy- některý až jako nepřijemny jako na stud , jeslit mi rozuíš😀 fyzicky tam nebylo nepřijemnyho nic 🙂)) ješte jsem řekla, že mě bolí trochu zada při vstupni prohlídce u doktora a napsal mi masaže 😀 takže doporučuju popřípade tuhle malou lež .. 😀

hahebu
5. únor 2016

Jedu do Františkových, teď si na název hotelu nevzpomenu ☹ Záda mě bolí, mám s nimi problém, takže já nebudu muset ani lhát 🙂
Takže tanečky doporučuješ?! Určitě zajdu!

micinkapraha
autor
5. únor 2016

@lenusaak hmmm lhát se nemá, ale kvůli masáži je na čas začít 😀 😀 já dávala žádost na pojišťovnu před týdnem, tak snad to brzo schválí, už bych potřebovala vědět, kdy budu moc vypadnout, těším se na ten odpočinek;)

micinkapraha
autor
5. únor 2016

@hahebu a můžu se zeptat, s jakou diagnozou jedeš? :-/ budu ráda, když dáš pak vědět, jaké to bylo 😉 ať se ti tam líbí 😉

hahebu
5. únor 2016

@micinkapraha diagnóza - ženská neplodnost

micinkapraha
autor
8. únor 2016

@hahebu hmm tak to jsme na tom stejně, tak přeju, at se v lázních líbí, budu ráda, když se pak ozveš se zážitky 😉

micinkapraha
autor
10. únor 2016

@hahebu hmm ani jsem se neotočila a už mi volali, že musím 6.3. nastoupit - do Frantovek 😉 tak se tam asi budeme někde potkávat 😀

karolinkak
10. únor 2016

@micinkapraha Ahoj, já byla v lázních na podzim, před svým 4. IVF. Můžu jen a jen doporučit! FL jsou úžasné, procedury mi vyhovovaly všechny, ale hlavně - strašně jsem si tam psychicky odpočinula! Pro mě to bylo lepší než dovolená, potkala jsem tam báječné lidi, pořád bylo co dělat, nenudila jsem se a zapomněla na všední starosti a všechny bolístky. Pak jsem šla hned do dalšího IVF a teď poprvé v životě držím v ruce pozitivní těhotenský test. Takže se holky nebojte a jeďte, pro mě to bylo to nejlepší a nejrozumnější rozhodnutí, které jsem po těch letech marné snahy udělala 🙂

micinkapraha
autor
10. únor 2016

@karolinkak jeeee, to je kráásný! Gratuluju!! mno to se krásně čte! 🙂 to se hnedle začínám těšit 🙂 😎

hahebu
10. únor 2016

@micinkapraha Jé, tak to je fajn, dáme sraz v lázních?

micinkapraha
autor
11. únor 2016

@hahebu jasan 😀 budu v hotelu Pawlik, kde ty? 😉

hahebu
11. únor 2016

@micinkapraha lázeňský dům Kijev

micinkapraha
autor
11. únor 2016

@hahebu ouki, ozvu se 6.3., po nástupu 😉

karolinkak
12. únor 2016

@micinkapraha Děkuju 🙂
Tak si to tam holky moc užijte, uvidíte, že se vám tam bude líbit, já skoro brečela, když jsem odjížděla domů 😀