IVF v Pronatalu v Praze + azoospermie

verunka_7
31. říj 2016

Ahoj holky,

toulám se na internetu už pár měsíců a pořád hledám různé diskuze na téma IVF a azoospermie. Našla jsem toho spousty, ale né přímo to, co by mě nějako více pomohlo.

Krátce o mě a proč zrovna toto téma. S přítelem se snažíme rok o miminko, které se Nám samo sebou nedaří. Můj gynekolog Nám udělal spermiogram, kde se bohužel ukázalo to nejhorší a to právě zmiňovaná azoospermie. Dostali jsme doporučení do Pronatalu v Praze, kde jsme 27.10.16 byli na první konzultaci.

Chci se Vás tedy zeptat holky, máte některá tu samou zkušenost a máte třeba nějakou úspěšnost? V Prontalu jdeme na jejich první spermiogram až 9.12.16, takže zatím toho moc nevíme a už mě to naprosto ničí.

tehulka1167
31. říj 2016

@verunka_7 Ahoj, my tedy tento problém neměli. Ale jezdili jsme taky do Pronatalu a jsou tam úžasný ,určíte Vám pomůžou. Jedna známa tam též jezdila a meli problém ten co vy a pomohli jim 🙂

verunka_7
autor
31. říj 2016

Ahoj a můžu se zeptat jaký problém jste měli vy? 🙂 Já doufám že Nám budou moct pomoci, co už víme, tak že to nesmí být genitického původu. To by jsme nemohli podstoupit ani tu šíleně drahou operaci. ☹ Genetiku se dozvíme až na konci února. ☹ to čekání je šílený!

tehulka1167
31. říj 2016

@verunka_7 Já nemám vejcovody.

verunka_7
autor
31. říj 2016

@tehulka1167 to máš tedy taky supr :-/ a jak jsi na tom teď a jak probíhala tvá léčba v Pronatalu? 🙂

tehulka1167
31. říj 2016

@verunka_7 Já jinak mám všechno v pořádku. Takže zadna léčba či speciální příprava. TED jsem na tom tak,ze za dva měsíce budu rodit. MELA jsem Teda i nález menší v imunologii. Brala jsem asi půl roku Medrol (kortikoidy ) v Pronatalu Teda všem dávají Prednison; ale to byl horor. BYLO mi po nem strasne zle. nechodís na gyndu k dr.Breskymu, ? 🙂

verunka_7
autor
31. říj 2016

@tehulka1167 Jééé tak to moc Gratuluji!!!!! 🙂 🙂 No tak to jsem zvědavá co čeká mě :D Já na gyndu chodím k Nám do TU k dr. Červíčkovi a v pronatalu jsem byla zatím jen u dr. Melicharové 🙂

tehulka1167
31. říj 2016

@verunka_7 aha..tak tu neznám. Já tam vzdy chytla dr.Oborila, Středu a primáře a jednou nějakou doktorku. ta mi moc nesedla jinak všichni ostatní super 🙂

kaatule
31. říj 2016

máme dobré zkušenosti s Mesa/Tese. Nepodstoupili jsme sice tuto operaci v CARu, ale chodili jsme k soukromému andrologovi (MUDr. Kočí - Praha). Přítel podstoupil nejdříve hormonální léčbu (na základě hormonálního profilu se zjistilo, že má málo testosteronu) a chodil na kontrolní spg, zda-li se něco objeví či ne. Nic se neobjevilo, a tak po 9-ti měsíční léčbě podstoupil M/T. Získalo se několik spermií (v řádu desítek). Těhotenství nám vyšlo celkem na třetí transfer (1. IVF nic, 2. IVF nic, 1. KET vyšel). Celkem nám byly v součtu transferovány 4 embrya a z jednoho z nich se nám v lednu narodí miminko. Přítel to snášel dobře, a to jak po psychické stránce (doma, byť někdy mě chytaly záchvaty deprese, jsem na toto téma vtipkovali), tak po té fyzické - už si to moc nepamatuju, ale myslím si, že tak třetí den už byl v poho. Moc ho to nebolelo. A říká, že v případě nutnosti by tu operaci podstoupil znovu.

verunka_7
autor
1. lis 2016

@kaatule strašně moc děkuji za supr zprávy! Konečně jsem se dozvěděla to co potřebuju 🙂 Jinak moc gratuluji k budoucímu miminku!!! Taky se snažíme myslet pozitivně, ale tím že ještě nic nevíme, tak je to takové horší. Strašně doufám, aby se i u Nás něco našlo a mohli by jsme mít své miminko. Ale koukám že je to opravdu na dlouho, než se budeme moct pustit do prvního IVF viď. :-/ Ale jak říká můj přítel, na šampiona se musí čekat 😀 Zeptám se ještě Kačí, bral přítel ještě před operací nějaké vitamíny?

tehulka1167
1. lis 2016

@verunka_7 neboj samotný ivf je rychlovka pokud ti dají krátký protokol 🙂 to bude raz dva a prcek bude u tebe 🙂

verunka_7
autor
1. lis 2016

A ještě bych se tě chtěla zeptat, jak Vás to vyšlo finančně? Nám zatím řekli, že i s operací kdyby nebyla jiná možnost a s mýma lékama na IVF a vším okolo cca 65.000,- a z toho je operace a to vše okolo přítele cca 40.000,-

verunka_7
autor
1. lis 2016

@tehulka1167 to je to pak opravdu tak rychlé'? 🙂 No u Nás asi bude nejhorší to čekání :-/ už teď musíme vydržet do března, než se dozvíme verdikt..což je taky strašný :-/ :D

tehulka1167
1. lis 2016

@verunka_7 do března? Tak to je dlouhý. JOJO pak je to rychle. PŘI kratkym protokolu jsem od druhého dne menses začala se stimulaci /injekce / pak sedmej den kontrola utz jak rostou folikuly pak se přidají další injekce pak asi desátý den jsem mela kontrolu na tyhle kontrole jsem mela všechno ukázkový nakonec se pichat Pregnyl a za dva dny punkce folikulu.

tehulka1167
1. lis 2016

@verunka_7 IVF kolem 27 tis. a Kety staly 6800

verunka_7
autor
1. lis 2016

@tehulka1167 ty jo to sou vážně takový pálky? :-/ to jsem tedy počítala daleko méně :-/ vem si že ještě budeme muset podstoupit i ICSI což je 7.500,- ještě k tomu všemu :-/ achjo..to je tak si půjčit aspoň 250.000,- :-/

tehulka1167
1. lis 2016

@verunka_7 nene to je v ty ceně už co jsem psala. LÉKY má stimulaci pak icsi,prodloužena kultivace a zamrazeni zbylých embryí ..to vse stalo asi 27 tis.

tehulka1167
1. lis 2016

@verunka_7 takže ty v tech 65 tis. už tam budeš Mít taky všechno. To icsi a další. .

verunka_7
autor
1. lis 2016

@tehulka1167 jo tak sice je to strašný, ale za sen dáme cokoliv..I když to bude teda finančně hooodně náročný :-/

verunka_7
autor
1. lis 2016

@tehulka1167 no to sice ano, ale pak musím počítat i s dalšími pokusy atd. takže to ve finále vyjde asi na dost co :-/

tehulka1167
1. lis 2016

@verunka_7 třeba vám to vyjde na první pokus nebo budete mit aspoň v mrazacku něco na další pokusy.

verunka_7
autor
1. lis 2016

@tehulka1167 no ani nevíš jak moc bych si to přála 😀 ale to asi každá z Nás.. 🙂 no klikátý pokud to vyšlo tobě? 🙂

tehulka1167
1. lis 2016

@verunka_7 no z prvního ivf bylo biochemicke tehu. JINAK vyšel celkem pátý transfer.

verunka_7
autor
1. lis 2016

@tehulka1167 takže kdzž to tak počítám, tak Vás to taky vyšlo na pěkný peníz viď :-/

tehulka1167
1. lis 2016

@verunka_7 necelých sto tisíc.

verunka_7
autor
1. lis 2016

@tehulka1167 děkuji aspoň za informace, snad se Nám také co nejdříve zadaří 🙂 Ještě se tě zeptám, volala sis po první konzultaci, co ti braly i krev na výsledky? Vůbec si nepamatuju, jestli říkala ať si zavolám nebo ne 🙂

tehulka1167
1. lis 2016

@verunka_7 Já tam nejezdila na konzultace. JÁ tam jezdila ciste na výkony. Kontroly folikulu jsem mela u svyho dr.který spolupracuje s Pronatalem. Takže spoustu cest Tim usetreno do prahy.

kaatule
1. lis 2016

@verunka_7 před operací bral cca 5 měsíců Profertil. Protože je dost drahej, tak měsíce předtím (tj. cca asi ty 4 měsíce) bral různé vitamíny, které se v tom Profertilu objevují (tj. selen, zinek a dál nevím, už si to nepamatuju 🙂). Jinak my tedy podstoupili M/T u toho Kočího, to bylo v 6/15 a hned v 6/15 jsme šli do Pronatalu do Kolína. Tady se vlastně nejdéle čekalo na tu genetiku - výsledky byly až někdy v září. Já teda v 7/15 ještě byla na laparce a hysteroskopii. Pak 10/15 první IVF, pak jsme si dali oraz, druhé IVF bylo v 3/16 a KET pak v 5/16.

Tvůj přítel má pravdu - na šampiona se musí počkat ;) my to řešili od 4/14 a těhotenství se zadařilo v 5/16. Tak vám přeji, ať vám to trvá menší dobu ;)

kaatule
1. lis 2016

Jinak co se týče ceny, tak my tím, že jsme rok chodili k soukromému doktorovi, tak se ta léčba přítele vyšplhala na cca 95 tisíc. Co se týče cen v Pronatalu, tak 1. IVF nás vyšlo na cca 18 tis., 2. IVF na cca 48. tis. a KET na cca 10 tis., v součtu jsme na nějakých cca 170 tisících. to IVF především v tom druhém případě se vyšplhalo na tu částku hlavně kvůli velkému počtu oplodňovaných vajíček - měla jsem jich 26 a každé oplodňovali ICSI, to máš 750, Kč za kus. Pak nám jich taky hodně mrazili, takže tam se platí za tu vitrifikaci (snad to píšu dobře) a za samotné zmražení. Ale alespoň jich teď po tom KETu máme ještě 9 v mrazáku 🙂

jinak při prvním IVF jsem nic krom listovky nebrala a měla jsem jen 9 vajíček a k transferu pak bylo 1 embryo. Před druhým IVF jsem pila Inofolic (obsahuje inositol a ten jde na kvalitu vajíček) a vajíček jsem tedy měla 26 a z toho se oplodnilo 12 embryí.

kaatule
1. lis 2016

Jinak jak jste tu některá psala - za sen dáme cokoliv 🙂 jasně, že mě ta astronomická částka štve, ale zase si říkám, že někdo to dá do dovolený nebo do svatby. My to dali sem. A hlavně ta cena se fakt i odvíjí od toho, kolik máš vajíček, kolik jich oplodní, kolik jich zamrazí atd.

verunka_7
autor
2. lis 2016

@kaatule strašně moc ti děkuji za perfektní vysvětlení! Už mi to je aspoň trochu jasnější a vím tak zhruba na co se "těšit", samozřejmě léčba může být u Nás trochu jiná, ale pořád to bude hodně podobné si myslím 🙂 částky jsou naprosto šíléné, my si na to budeme muset vzít půjčku, ale prostě miminko moc chceme a když není jiná možnost, tak pro to udělám cokoli aby to vyšlo. Třeba se i o něco zlepší spermio a třeba se tam něco najde.. Pořád tak trochu doufám, že by se mohl stát zázrak, ale samozřejmě se zázraky moc nestávají a musí člověk počítat s tím nejhorším, bohužel. Ale ještě jednou MOC děkuji!!! Hodně mi to pomohlo!