IVF centra v Praze, jakou máte zkušenost?

kukacd
5. led 2016

Jakou máte zkušenost s centry v Praze ? Dostala jsem žádanku od gynekologa po neúspěšném ročním snažení. Jak to vlastní probíhá, co se platí?? Kam se objednat Gennet, Pronatal nebo Iscare? Koukala jsem po diskuzích, ale většinou jsou neaktuální.

san33
5. led 2016

Ahoj, ja chodila do IVF Cube. Vsichni strasne mili, ale jinak nic moc. Ale je to jen muj osobní nazor, zřejmě jsem tu proste jen nemela stesti. Jinak si ho hodne holek a maminek velmi chvali. Oni me hned cpali do IVF s dlouhym protokolem, nenabidli zadne alternativy - nejake jemnejsi metody lecby neplodnosti. Po 1. neuspesnem IVF jsem měla jit do KETu, ale vůbec se neobtezovali mi před nim vzit krev - pry jim staci ta, co mají z prvního IVF (4 mesice stara). Radeji jsem zasla na krev ke svému gynekologovi a ten mi zjistil chlamydie. Takze CAR by mi udelal KET i presto, ze by s největší pravdepodobnosti nedopadl dobře. Testy na imunitu nedelaji, genetiku na embryich také ne. Pry az po několika potratech nebo neúspěšných IVF. Proste uplne opacne nez je bezne jinde. Takze od února prechazim do Gennetu. Z recenzi mi vysel jako nejlepší.

pistalinda35
5. led 2016

Já chodim do Gennetu na Letné a max. spokojenost. 😉

xoriska
5. led 2016

Já chodím do Gestu, je to malé centrum a také jsem moc spokojená, vždy se o všem bavíme a vybereme takovou možnost, která mi nejvíce vyhovovala. Je to takové menší cetrum v rodiném domě, ale i tak si dělají vše sami.

renca1978
5. led 2016

Ja chodila do taky do Gestu mam sice diky nim dceru ale o spokojenosti se mluvit moc neda....jde jim jenom o penize a co se tyce profesionality nic moc...hraji se na hogo fogo ale je tam hromada nedostatku....nechci se moc rozepisovat...Urcite pokud budu jeste nekdy potrebovat CAR tak pujdu jinam...

miluse17
27. led 2016

Já navštěvuji od února 2015 Gest na Praze 5 a jsem se vším spokojená od úplného začátku. Můj lékař je dr.Čekal a vždy mi vše velmi důkladně vysvětlil a nabídl několik možností léčby a léčbu přizpůsobil našim finančním možnostem . Nejdříve se snažil najít příčinu naší neplodnosti, nepřistupoval hned k ivf.
Nikdy se v Gestu nečeká déle než 10min. sestřičky jsou všechny milé. Nenašla jsem na Gestu chybu 🙂

berusinka1
7. únor 2016

Já navstevuji od března 2014 Gennet na Letné a mohu jen doporučit,nejprve proklepnou po zdravotní strance oba partnery a pak teprve nabidnou řešení,co nebývá pravidlem ve vsech centrech.Vsichni jsou sice naprosto profesionalove,ale mili.Diky nim máme již osmimesicni holčičku a letos planujeme,ze nam vyjde i sourozenec.😊

micinkapraha
8. únor 2016

Já zase hlásím spokojenost u IsCare. Chodíme tam již víc jak rok a asi nemám snad žádnou negativní zkušenost, otevřeně jsme řešili i finanční stránku věci,... máme za sebou 2x IVF a do třetice půjdeme určitě zase tam.... 😉

nita1984
19. únor 2016

Také se přidávám o radu.. děsí mě hlavně že všichni řešte finanční stránku... je to finančně tak náročné? Jsme po ročním snažení, manžel spermio bez problémů...

Hoky, byla jste některá na úvoní konzultaci sama ? Bez partnera?

evcann
19. únor 2016

@kukacd ja Iscare, mam od nich obe deti, takze jim verim a hlavne p. MUDr. Jaržembovskou doporučuji, ta je super. Bohuzel penez to stoji dost, natoz pak kdyz potrebujete hodne veci okolo, jen to samotne klasika léky, odber, prodlouzena kultivace ICSI stací ☹

evcann
19. únor 2016

@nita1984 já jsem byla sama, není nutno tam partnera vodit a i ne kazdy po tom touží 🙂

micinkapraha
19. únor 2016

@nita1984 My jsme do IsCare šli tak nějak vždy spolu, ale není to nutnost.. Ty peníze; jeden pokus nás prvně vyšel asi "jen" na 16.000 druhý už na 20.000, a to včetně všech doplatků za všechny léky - které v té ceně udělali právě ten rozdíl, jinak za provedené výkony to bylo vlastně vždy to samé... ale je do individuální, uvidíš co vám doporučí za metody, držím palce 😉

nita1984
19. únor 2016

@micinkapraha a to bylo přímo IVF? Myslela jsem, že první pokusy jsou hrazené pojišťovnou

evcann
19. únor 2016

@nita1984 pokusy jsou hrazene pojistovnou, ale za lepsi leky se doplaci a za sluzby navic se doplaci, ale ty sluzby jsou dulezite, jde o to kolik a jake budete potrebovat. Je to opravdu hodne individualni. Zdarma je odber, transfer a ty pobyty a zakladni leky. Me vysel jeden na 20 tisic.

nita1984
19. únor 2016

@evcann já zatím nejsem rozhonutá, že bych šla do IVF.... pořád jsem rozhodnutá max pro IUI.... podle gynekoložky jsem v pořádku... nicméně rok snahy si myslím, že je až dost...

evcann
19. únor 2016

@nita1984 takovych pripadu je taky hodne co jim nic nezjistili a stejne to neslo, ja treba po lekach, laparce, hysteroskopii, pruchodnost jsem taky ok, pritel spermie taky ok a mela jsem asi 9x IUI a nikdy to nepomohlo, vzdy jen IVF

nita1984
19. únor 2016

@evcann jasný... no uviíme... prvně tedy objednám sebe, abych vůbec zjistila co a jak a pak případně i s manželem.

evcann
19. únor 2016

@nita1984 presne takhle jsem to udelala, sla sama, zjistila co a jak a pritel vzdy jen kdyz byl potreba podpis nebo spermio. Kamaradka tam taky sla a stacilo nakonec jen lelka stimulace a mimco se zadarilo 🙂, preji hodne stesti

nita1984
19. únor 2016

@evcann spermio máme hoové tak ho vezmu s sebou... sice jsem chtěla čekat do léta, ale asi se na to vykaślu...

evcann
19. únor 2016

@nita1984 oni stejne asi budou chtit sve casem, tak ono neni moc na co cekat, tam to take neni hned, nez jsou ruzny vysetreni tak mesice bezi, treba na imuno jsme cekali jen na objednani 2 mesice a pak byla 3 mesicni lecba, to byva casty problem, ale jeslti mate imuno tak usetrite dost casu

nita1984
19. únor 2016

@evcann nevím, co je imuno takže to určitě nemáme.

evcann
19. únor 2016

@nita1984 tak to muze byt vas problem, to je bunecna imunita, u nas treba bylo zjisteno, ze ja mam zvysenou bunecnou imunitu na embryo, takze i kdyz jsem treba otehotnela tak moje telo to zahubylo, takze mi lekama srazili tuhle imunutu a povedlo se

micinkapraha
19. únor 2016

@nita1984 ahoj, ano IVF, a ano to je hrazené pojišťovnou, tyto částky jsou to co doplácíš ty, protože jinak bez hrazení pojišťovnou je částka (myslím) nějakých 70.000,-

micinkapraha
19. únor 2016

@nita1984 jestli můžu reagovat - nejdůležitější je to na co se cítíš ty, pokud máš pocit, že už by jsi chtěla něco řešit dalšího, tak na co čekat? někdy to i pak vlastně chvilku trvá, než se v CARu vyběhá vše co ti doporučí za vyšetření atd, takže když se teď zkusíš objednat, neznamená to, že budeš hnedle do měsíce na IVF, šla bych na konzultaci a uvidíš 😉 držím palce

nita1984
19. únor 2016

@micinkapraha tak nějak to cítím.. chci prot "něco" udělat a myslím si, že konzultace je dobrý základ :ú proto zjišťuji informace

opicka_kiki
19. únor 2016

Ahoj,
IVF#1 Pardubice Sanus - neuspech
IVF#2 Praha Gennet Letna - vkladala som do toho asi prilis velku nadej... Bavila som sa s MUDr o predbeznom termine, s tym, ze sa este definitivne dohodneme pri dalsej navsteve a az ked budem mat vysledky z imunologie. Pri dalsej navsteve mi vsak bolo zdelene, ze ziadost na poistovnu uz odoslali a bola uz schvalena, takze vysledky-nevysledky, ideme na to, bola som postavena pred hotovu vec! Bohuzial sa mi to nehodilo kvoli praci a tak som to chcela o mesiac posunut. MUDr mi vravela, ze to nejde, pretoze ziadost je schvalena a musime to stihnut v priebehu 3 mesiacov. Takze som sa trapila, ako to vyriesim v praci.... Ked som to konecne vyriesila a sla si pre hormony, MUDr mi povedala, ze to musime o mesiac posunut, pretoze si predtym neuvedomila, ze budu vianoce a cez vianoce nerobia transfery!!! Bola som z toho vsetkeho strasne vystresovana... IVF bolo opat neuspesne... do poslednej chvile sme nevedeli, ci bude transfer, pretoze embrya sa nevyvijali. V den transferu mi volala sestra, asi v 8:00, ze transfer nakoniec bude, aj ked embryo nebolo dobrej kvality. Vravela mi, ze do hodiny mam byt na klinike (z Pardubic do Prahy sa to za hodinu stihat neda...). takze sme s manzelom hned vyrazili, boli sme tam asi za 2 hodiny, sestra bola neprijemna a chovala sa drzo. Po tomto neuspesnom IVF sme mali v plane 3. IVF, ale este predtym som bola znovu na kontrole na imunologii, kde som mala uplne katastrofalne vysledky, bolo mi povedane, ze IVF s takymi hodnotami bude opat neuspesne. Ked som s vysledkami prisla do Gennetu, MUDr sa na mna iba usmiala a povedala mi, ze kvoli spatnym vysledkom z imunologie to nemozeme odlozit, pretoze ziadost na 3. IVF uz odoslali na poistovnu a uz bola opat schvalena a uz bezala 3-mesacna doba, v ktorej IVF malo prebehnut!!! MUDr ma presviedcala, ze by bola velka skoda nevyuzit schvalenu ziadost a IVF stornovat... skoda ako pre koho... jedine tak financna skoda pre Gennet. MUDr vobec nezaujimalo, ze som jej hovorila, ako sa po druhom IVF strasne zle citim a ze nie som vo svojej kozi a pripravena na dalsie hormony. Nakoniec som si presadila svoj nazor, 3. IVF som na poistovni stornovala a o dva tyzdne na to mi na endokrinologii povedali, ze mam s pravdepodobnostou 80% rakovinu stitnej zlazy a nasledovala operacia. Takze zhrnutie, za mna Gennet uz ani omylom!

micinkapraha
19. únor 2016

@opicka_kiki Ahoj, teda to je hrozný, to si nedokážu představit, že by se mnou někdo v takovéhle situaci takle jednal 😒 To v IsCare asi za ně můžu dát ruku do ohně, sestřičky, doktoři všichni ohleduplní, i když je na nich občas vidět, že neměli ani pauza na záchod, jelikož nás tam mají v čekárně 20....
Rozhodně ale držím palce, aby se rakovina nepotvrdila, drž se!

opicka_kiki
19. únor 2016

@micinkapraha
Diky, operacia dobre dopadla a nakoniec aj histologia bola negativna (aj ked podla biopsie pred operaciou to vyzeralo velmi zle)... kazdopadne na dalsie IVF sa necitim a tak teraz riesime adopciu.

micinkapraha
19. únor 2016

@opicka_kiki to se není čemu divit, po tomhle všem, čím jsi si musela projít ☹
tak hlavně to zdravíčko, aby bylo....a pak určitě i na vás někde čeká nějaký prcek 😉

gacinka
22. únor 2016

@nita1984 ahoj, na úvodní konzultaci je dobrý jít společně, pak už tam pokaždý nemusíte být oba. Jinak finančně to náročné je , každý pokus vyjde + - 20 tisíc podle vybraných metod IVF , za mě spokojenost v IVF Europe na Smíchově

markutka
24. únor 2016

Ahoj, co Praha Podolí, tam jste některá nebyla? My tam chodíme na imunologii, v 1. těhotenství na cukrovku, na UZ, když synovi objevili problém se srdcem, takže pak ve snaze o 2. mimčo jsme šli zase tam. Máme za sebou 4 pokusy IUI, 2x potraty a doma jednoho syna s vrozenou nemocí, která vznikla jako genetická mutace. Teď nás čeká IVF, doktorka Řezáčová se mi zdá dost strohá a kdyby mi neporadila má gynekoložka, že máme nárok na genetické testy před transferem vzhledem k potratům a synové nemoci, MUDr. Řezáčová to zpočátku popírala. Teď máme za sebou další genetické vyšetření a žádanku o genetiku před transferem, uvidíme, už mi hrabe, nemyslím na nic jiného.