IVF 2022 - nízké AMH. Kolik jste doplácely?

23. čer 2022

Ahojky, holky jdu si pro řadu byly jsme v Pronatalu ČB, kde nám řekli že přirozeně neotěhotním. Naměřili AMH 0,62 a přítel má horší spermiogram,ale prý žádná tragedie. Hned nás ženou do IVF, že nic jiného možného není. Ale každý 10ty den jsem chodila k mě gynekoložce poslední 3cykly, kde pokaždé na ultrazvuku vajíčko viděla a říkala, že ovulace normálně probíhá. Tak mi přijde zvláštní že tam mi řekli , že mám takový problém. Případně můžu se zeptat, kdo do toho šel kolik jste doplácely při IVF. Děkuji

europa00
23. čer 2022

Ahoj amh je opravdu nízké ale už jsem tady viděla ženy které otěhotněly i s takto nízkým amh… to ze tvá doktorka vidí na ultrazvuku folikul neznqmena ze obsahuje vajíčko a už vůbec ne ze zdravé vajíčko. nepises věk který je v tomto ohledu u ženy velmi zásadní. KdBy ti bylo asi 20 tak bych zkoušela treva ještě par let přirozené pokud je ti po 30 a jsi bezdětná s touto anamnezou už bych zvazila odbornou pomoc… já mám třeba ve 39 amh 5.6 tqkze tvořím vajíčka jako snek 😂 avšak díky mému věku jich je už 70 až 80 % vadnych věk neosalis, proto ti to píšu o tom věku. Držím palce

autor
23. čer 2022

@europa00 je mi 33, dítě mám šestileté z předchozího vztahu, který bylo přirozeně.. ale pořád jsem právě na vážkách jestli do toho jít nebo ne.. jestli přece jen by to třeba přirozeně nešlo... Mě spíš zarazila ta věta tam přirozeně to nikdy nepůjde.. musíte na ivf ...ale třeba to tak je ...

kytickaaa
23. čer 2022

Já měla v 26 letech AMH lehce nad 1, dnes mi je 33 a mám dvě děti, které vždy vyšly druhý měsíc. ALE, manžel byl na tom velmi dobře, což si myslím, že hrálo také velkou roli. 1 dítě - 27, druhé 32….

kytickaaa
23. čer 2022

Také mi v těch 26 letech říkali, že přirozeně asi neotěhotním…

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
europa00
23. čer 2022

To je blba věta a myslím ze není opodstatněna pokud nemáš ještě jiny přídavný problém. Třeba imunologii atd, nějaké trombofilni mutace… což zřejmě mít nebudeš 33 nebi taková hrůza a pověst přirozené se muže jen treva pocitej ze si na mimi můžeš pockat i par let tak zakezi na spermiogrsmu. Ovšem pokud by ti z toho mělo hrabnout ze teď budeš každý měsíc hotova z toho ze jsi neotehotnels tak to též neni dobre. Je treva logicky s tvou snamnezou počítat ze muže trvat i rok i více. A hlavně tvá doktorka nikdy neuvidí vajíčko pouze folikul. Ivf jsou zase hormony to je fakt těžko… ale šance na přirozené početí tam určitě je

autor
23. čer 2022

@zet83 děkuji moc za reakci, večer se připomenu ať víme co nás případně čeká 🙂 a držím ti palce ♥️ třeba se tam nakonec ještě potkáme 😊 a máte také hrazeno pojišťovnou plus ty doplatky ?

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
23. čer 2022

@europa00 tak uvidíme, doufám že to nějak dopadne 🙂 vůbec mě nenapadlo, že někdy budu řešit ,že už bych dítě nemohla mít případně... Člověk čeká a pak se diví 🙂

autor
23. čer 2022

@zet83 poslala jsem do zprávy email moc děkuji ♥️

nitii
23. čer 2022

Ahojky, začátkem roku jsme také navštívili Pronatal ČB, jelikož se rok a půl snažíme o druhé dítko.. AMH mi naměřili 0,36 a verdikt stejný jako u tebe, úplně prvně dr. mluvil o darovaném vajíčku, to jsem nechtěla, takže zkusíme stimulovat moje vajíčka.. Než schválila pojišťovna proces a tak, uběhlo pár měsíců, minulý měsíc jsem si tam byla vyzvednou protokol a první dávku injekcí hormonů, že mám začít užívat při následující MS.. Ta měla dorazit před 11dny, druhá čárka na testu byla vidět už 29. den cyklu 🙂 HCG z krve bylo 30. DC u mého dr. 359, o 6 dnů později 3690 🙂 Příští týden mě čeká první utz.. A bez hormonů a bez IVF 🙂 Teda, samozřejmě, ješte se muže asi stovka věcí podelat a nedopadne to, ale otěhotněla jsem přirozeně, což podle Pronatalu nemělo být v podstatě vůbec možné 🙂

autor
23. čer 2022

@nitii děkuji ti za odpověď, trošku mě zahřála u srdce ...dnes nám volali že schválila pojišťovna ivf,ale pořád jsem na vážkách kvůli těm hormonům a všemu... Nechame si ještě víkend na promýšlení a pak se rozhodneme... A přeji ať to dopadne dobře 😊

autor
23. čer 2022

@nitii u nás je asi ještě blbě, že ten spermiogram taky není nic moc ...

nitii
23. čer 2022

Není za co 🙂 Manžel měl teda spermiogram v pořádku no.. U mě je ještě problém, že mám leidena a protrombin a už jsem prodělala třikrát trombozu, z toho tu poslední v minulém těhotenství.. Hematolog byl na mrtvici, když jsem mu řekla, že plánuju IVF 😀 Jinak je mi 32, první dítko jsem měla v 29 a počato bylo přirozeně asi po 5ti měsících..
Děkuji ❤️ Doufám v to, zároveň se moc bojím, aby to bylo všechno v pořádku..

squezy
Autor odpověď smazal
Zobraz
nikaorev
29. čer 2022

@nitii Tak to jsme na tom úplně stejně. Je mi 32, leiden a dneska mi řekl doktor na gynekologii, že mám málo vajíček..takže nás s manželem čeká návštěva Pronatalu. První dítě ve 26 po cca půl roce snažení. Přiznám se, že se mi ale moc do hormonální stimulace nechce..Nevím jaký jsou jiný možnosti 🤷‍♀️

nitii
29. čer 2022

@nikaorev Mně se do ní taky právě moc nechtělo, ale jedinou jinou možností by bylo darované vajíčko, tam je ta stimulace asi nižší, to jsem ale nechtěla.. Tak jsme se rozhodli do toho jít, dostala jsem domů první dávku hormonálních injekcí, nechala za ně v Pronatalu 5000,- a ani jsem je nepotřebovala :D Takže jediná jiná možnost je to ještě zkusit přirozeně, ale záleží, jak dlouho se snažíte a tak.. Já už jsem vzdala, že by to mohlo vyjít přirozeně, dokonce ten měsíc jsme s manželem měli sex jen dvakrát, takže když se objevila ta druhá čárka, byla jsem z toho úplně paf..
A ještě je otázka, podle čeho to tvůj doktor usoudil.. Dělal ti hormonální profil z krve a AMH?

nikaorev
29. čer 2022

@nitii Zatím jen základní profil (FSH, LH, prolaktin a hormony štítné žlázy - to je všechno v pořádku), soudí podle toho, že na utz viděl málo vajíček, ovuluju brzo, takže krátký cykly a moje mamka šla do přechodu ve 42 letech. Můj doktor pracuje v Pronatalu, tak asi soudí i podle zkušeností. Snažíme se rok, před rokem jsem měla biochemický, který mi pak rozhodilo cyklus a musel mi ho jeden cyklus upravit Duphastonem. Pak jsem měla ještě asi dvakrát ducha, ale odešlo to s MS. Já si právě říkám, jestli u mě nebude problém i právě ze stránky hematologie..🤷‍♀️

nitii
30. čer 2022

@nikaorev Ještě by to teda chtělo to AMH, to běžně gynekologové nedělají, i když, jestli pracuje v Pronatalu, tak by ho mohl rovnou udělat.. Já mám třeba "jen" nízké AMH, FSH i ostatní v normě, dle ultrazvuku mi taky řekli, že stav vaječníků tomu nízkýmu AMH odpovídá.. A nakonec se stejně zadařilo a myslím si, že dvakrát za sebou, protože minulý cyklus jsem taky měla zpoždění a ducha na testu, ale nakonec zeslábl a MS po týdnu zpoždění dorazila, takže zřejmě biochemické.. A další měsíc už ty dvě čárky a je z toho 6+3, modlím se, ať se hlavně udrží.. Každopádně být tebou, zkuste ten Pronatal, minimálně ať udělají znovu hormony, včetně toho AMH a spermiogram partnerovi.. To je hrazené pojišťovnou a pak uvidíte, co dál.. Nebo je možné si AMH nechat udělat i někde v laboratoři jako samoplatce, já si to takhle ověřovala v nemocnici.. A pak řešit s hematologem.. Záleží taky, jakou máš mutaci (heterozygot, homozygot, jenom leiden nebo i něco jiného), jestli jsi měla někdy už trombozu a tak.. Mně hematolog IVF rozmlouval, že je to u mě extrémní riziko, ale nenechala jsem si to vymluvit a chtěla do toho jít.. Myslím, že jemu se ulevilo nejvíc, když se nám to podařilo přirozeně 😀 Ale už od pozitivního testu si píchám Clexane 0.8..

nikaorev
30. čer 2022

@nitii U sebe v ordinaci mi ty odběry na AMH nemůže prý udělat, že by mu to pojišťovna neproplatila, proto mě posílá k sobě do Pronatalu. Trombózu jsem naštěstí ještě neměla, jsem heterozygot, ale mám k tomu ještě i MTHFR mutaci. A ten Clexane si pícháš od silného pozitivního testu s několikadenním zpožděním, nebo od kdy? Mně teď právě taky řekl, že pokud zjistím, že jsem těhotná, mám si zavolat o injekce. Během prvního těhotenství jsem si naštěstí nic píchat nemusela, každý měsíc jsem měla hodnoty d-dimerů v pořádku, byla jsem hlidana na hematologii, jen teda po porodu celý šestinedělí jsem si pichala preventivně Fraxiparine.

nitii
30. čer 2022

@nikaorev Aha, tak to je zajímavý.. A to je taky Pronatal v ČB nebo jinde? Tak tam k němu zajdi, ať to AMH udělá 🙂 Nebo nějaká ta laboratoř, já za to platila 400,- nebo 500,-, teď si nejsem jistá.. Já hematologovi volala hned při pozitivním testu, když jsem měla jeden den zpoždění s tím, že další den jsem šla ke svému gyn na odběr HCG a hned ten den jsem začala pichat Clexane (HCG bylo tou dobou jen 359, což se mému gyn zdálo málo a nebyl si jistý, jestli to bude v pořádku nebo ne, hematolog i tak řekl, že začít prostě radši pichat Clexane).. Ale já trombózu už měla, z toho tu poslední v prvním trimestru těhotenství v roce 2019, takže riziko je u mě vysoké no..

nikaorev
30. čer 2022

@nitii Pronatal v Teplicích 🙂 Uvidím co bude tenhle měsíc, pokud videl včera prasklý folikul, tak mám potvrzený, že jsme se snažili ve vhodný dny o víkendu 😁 a budu doufat, že to půjde takhle přirozeně bez nějakého běhání do Pronatalu 🙂

koudelka82
25. říj 2023

Ahoj holky, nezbyl Vám prosím některé Menopur?