IUI. Po jaké době ho lékaři doporučí?

isabellacheerful
17. led 2022

Ahoj všem holky,chtěla jsem se zeptat jsme v tom všem nový.
Do CAR nás poslala až moje nová skvělá lékařka.
Zrovna jsem po 4cyklu s clostilbegytem,reaguji na něj dobře .
2x biochemko
1x zdravá dvojčátka ale přišli jsme o ně (těhotenství i děti naprosto zdravé )
1x teď poslední cyklus se nepodařilo vůbec jsem dnes 1DC

Beru léky na podporu ovulace i na menzes protože nemám ani jedno přirozeně .

Momentálně jedeme pro výsledky genetiky a něco z imuno teď v úterý 25.1 .A já jsem nervózní ,přemýšlím jestli by nám už doktorka "povolila" IUI .Snažím se skoro 8let a mimco žádné nemáme.Nebo to bude na dlouho než nám navrhnou aspoň IUI,nechtěla bych čekat a jít přímo zkusit aspoň to.
Když už jsem měla 4x ten clostil....předem moc děkuji za odpověď 🙂

drahotka
17. led 2022

@isabellacheerful my jsme jezdili do Sanusu v HK. Na konci rijna jsme meli vysledek manzelova spermiogramu, který byl spatny, takze jsme vedeli, ze prirozene to bude tezke. Moje gynekolozka mi dala zadanku a rekla, at se objednam do centra. Tam jsem se objednala, myslím, ze me vzali asi za tyden, max. 14 dnu. Ten mesic uz jsme moje dny nestihli, ale objednali me hned na dalsi cyklus, takže zacatek prosince. Behem asi 3 návštěv bylo vse vyreseno a 5.12. probehla IUI. Meli jsme stesti, zadarilo se napoprve a v postylce mi spinka princezna ❤ Takze u nas to slo rychle a dobre 🙏 Preju, at se to takhle hezky povede i vam 🙂

isabellacheerful
autor
17. led 2022

@drahotka kéž by po tolika letech 😍
To teda bylo rychlí ,a moc gratuluju a děkuju za odpověď 🙏🥰

drahotka
18. led 2022

@isabellacheerful chapu, to čekání je strasne... my to meli trochu jinak, ale taky jsem se dost trapila. Dětičky miluju, chtela jsem je co nejdriv, ale chlap nechtěl. Stale se na to necitil, chtel cekat... no a ja ho nechtela obejit, aby mi to potom jednou vycetl. Takze jsem cekala. Musim rict, ze to bylo fakt tezky. Kazdy tehotenstvi a narození ditete v rodine i u kamarek jsem obrecela. Pak uz chtěl dite i manzel a najednou to nešlo. Muj gynekolog to se mnou chtel resit az po 2 letech snazeni,tak jsem se jednou objednala k lekarce, ktera dela ve stejne ordinaci. Nastesti mela jiny pristup a resili jsme to okamzite. A pak uz to slo skvele 🙂🙏 Hlavu vzhuru, vse ma svuj cas. Dcera se narodila v srpnu 2020 a ja v cervenci 2021 zjistila, ze jsem podruhe tehotna! A to nam tenkrat rikali, ze otehotnet prirozene bude tezke 🙈 Zas tak těžké to nebylo... myslela jsem si, ze si i davame pozor a hlidam si sve dny. No, asi spatne 😂 Ale nevadi, jsem rada za to, jak to dopadlo. TP mam 5.3. Takze ver, ze vase miminko proste jen čeká na ten spravny cas a az prijde, bude skvele. Muzu se jen zeptat na tvuj a manzeluv vek? A drzim palce 🍀

isabellacheerful
autor
18. led 2022

@drahotka můžeš mě bude 27 a mému muži je 33.
Ale hlavně mi prosimtě neříkej že jsme mladý.Jsem na to od okolí alergická,tím že já nemám od mala mentruaci ani ovulaci,lékaři nepřišli na to proč vlastně jen rozházeny hodnoty hormonů víc mi vysvětleno nebylo a k tomu mi pár lékařů řeklo že můj spodek je jako po menopauze. ...ale když beru utrogestan a clostil tak otěhotnim.Lekari řekli od 20let že bych měla otehotnit co nejdříve ,u mě není tak čas jako u ostatních .
My se snažíme o miminko 8let ...takže koukat na ostatní kdy mají neplánovaně 1-2-3deti je pro mě těžké...ale vlastně nejtěžší to bylo a je když nám umřeli kluci....konečně po tolika letech .... těhotenství zdraví kluci taky a pro takovou banální chybí lékaře jsme o ně přišli ....klukům by teď byli 3mesice....

My máme naprosto vše připravené a jsme zaopatřeny,jako jedny z mála našich známých ...tak nechápu proč u nás ten správný čas nepřišel za 8let....

Jsme normální ,pracovitý,vše jsme si vydřeli ...
Každopádně psycholožka kterou jsme po porodu dostali nám řekla že máme úžasný vztah který neviděla a že když k tomu všemu máme vše tak že by bylo až moc dokonalý mít dítě ..a dokonalost přece není...
To mě srazilo na kolena a paní jsme už neviděli ....
Jako za to že my se celý život dřeli tak nemůžeme mít děti ?

Každopádně jen jsem chtěla vědět jak to chodí než přistoupí k tomu IUI tak děkuji 🙂 za odpověď

P.s.s ještě dodám že nám taky říkají že jsme mladý všichni z okolí a že to přijde...jenže jsme si prošli myslím za těch 8let hodně věcmi...a ztráta našich dětí byla tou nejhorší tečkou.tqkze bych řekla že bojujeme stále a neúnavně,a vybojuje si to.A nezáleží na tom jestli je mi 20 nebo 40 bolest ze ztráty je pořád stejná . 🖤

levandule_k
18. led 2022

@isabellacheerful Ta psycholožka je p***, jak si může dovolit říct takovou hovadinu. Jako, když neví, co říct, tak by měla mlčet.

drahotka
18. led 2022

Nee, to ja bych nenapsala, pac vim z vlastni zkusenosti, ze touha po dětech muze byt obrovská i v 18. Ja jsem s chlapem od svych 16, jemu bylo 18. Malou jsem porodila kdyz mi bylo 28,5. Takze jsem taky fakt cekala... jako ano, nejdřív jsem chodila do skoly, takze jsem na to koukala rozumně i ja, pak ale to bylo horsi a fakt jsem po nocích brecela. Jsem zdravotní sestra, prosla jsem i praxi v porodnici a tam mi to teda dalo zabrat. Hlavně jeden pribeh... Dali na pokoj tenkrat maminku, co byla uz asi po 7 potratu, ale uz dyl, vždy nosila ditko treba do 5. mesice... a vedle ulozili pani, co porodila ponekolikate a svoje dite opustila. Te mamince po potratu bylo strasne... uz tenkrát jsem si rikala, jak strašně je svet nespravedlivy.
Nicméně, neco na tvém prispevku pravdiveho je. Mit zazemi a vydelane penize je opravdu skvely. My to tak nastesti take meli. To byl ten rozumný duvod meho chlapa, proc cekat. Samozřejmě, chtel si jeste uzit "svobody", ale zvladli jsme usetrit penize a postavit dum. Tak prosim alespoň na tohle koukej pozitivne 🙂
Vasi ztraty je mi hrozne lito. Sama nevim, jak bych to zvladala... jinak na to koukají lidi, co otehotni z kazdeho sexu a jinak my, co mame vymodlene deti. Vim, oproti tobe mam uz stesti, ale neboj, i na vas ceka stesti. A ze ti lidi říkají, ze jsi mlada a mas cas...? Ber to s rezeevou. Treba ti chtějí nejak pomoct a nevedi jak. Nekdy je tezke vymyslet co správného rict... chapu, že tobe se to uz zda klise, ale oni to určitě nemysli zle. 🍀
A jeste k te IUI - u vas uz ji navrhl gynekolog?

isabellacheerful
autor
18. led 2022

@drahotka děkuji .
Já změnila hned lékařku po ztrátě a ted po potratu v říjnu už hned poslala do CAR tam nás vzali hned a do teď jsme čekali na výsledky genetiky a imuno,ale paní doktorka v CAR říkala že vše vypadá dobře ,že kdyby tam bylo něco zásadního neotěhotním ani s léky.
Tak jsem se jen chtěla zeptat jak to měli ostatní jak dlouho čekali než jim navrhly IUI nic víc jsem vědět nechtěla.
Odpověď jsem dostala a už nechci tu rozepisovat všechno .ikdyz většinu jsme už napsala....

Děkuji moc za tvůj čas moc si toho vážím 🍀🙏

isabellacheerful
autor
18. led 2022

@levandule_k jsi moc hodná děkuju za podporu .Máš pravdu ....my jsme se setkali s více věcmi ....sousedka nám řekla že je dobře že umřeli že bych je nevynesla sama k nám do patra i s nákupem...a více takových věcí bohužel....

levandule_k
18. led 2022

@isabellacheerful Tak to je taky mazec.

isabellacheerful
autor
18. led 2022

@levandule_k jak jsem se přesvědčila lidé jsou různí .Proto jsem se naučila vnímat jen mě a mého muže a náš život .🖤🍀🙃