Gonal-f - zkušenosti

sadovka
1. led 2019

Ahoj holky, ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti s Gonalem. Jde mi o to že jsem při prvnim IVF píchala 112 jednotek a nijak jsem nereagovala, takže IVF bylo přerušeno, ale přes to už se to počítá jako 1 pokus na pojišťovnu. Při dalším cyklu budu začínat zase Gonalem a to na 150ti jednotkách a mám strach aby to už zabralo. Máte s tím některá zkušenosti? Děkuji

andrejkabarankova
Autor odpověď smazal
Zobraz
ocetnicek
1. led 2019

Při dávce 112 mi s bídou vyrostl jeden folikul a ten byl tak špatný, že jsme ani neoplodňovali. Ale mám PCO. Pak mi to doktorka chtěla zvednout na 150, naštěstí už nebylo potřeba 🙂

sadovka
autor
1. led 2019

@ocetnicek otěhotněla jsi přirozeně? 😊

ocetnicek
1. led 2019

Jojo 🙂 těsně přes 2.IVF...nebyla jsi náhodou v Brně Reprofit?

sadovka
autor
1. led 2019

@ocetnicek tybrno tak to gratuluji, to je super 🙂 ano chodím do reprofitu, jak to víš? 🙂

ocetnicek
1. led 2019

@sadovka No protoze jsme tam meli stejny prubeh. 112 jednotek, 1 vajicko, odber a nasledne nam rekli, ze bud zaplatime 4000 a vycerpame pokus, nebo 30000 jen za leky a pokus nam nechaji...a prijde mi, ze hodne holek tam zacina na 112 jednotkach.

sadovka
autor
1. led 2019

@ocetnicek aha, tak to jsem netušila že je takových případů jako já hodně. No tak já jen doufám že těch 150 už zabere, páč další pokus vniveč bych už asi nerozdychala :-/

evina2102
8. led 2019

@sadovka ahoj já měla prvních 6 dní 200 a pak snížili na 150. 🤔

andersom
8. led 2019

@evina2102 Ahoj ja som zo slovenska a rada by som vedela bližšie o tie centra tam u vas ake maju skusenosti vieš som dost daleka a chcela by som cestovat v brne lebo moj manžel ma azospermiu nema ziadne spermie sme zufale snažime sa o babetko3 roki a ne dari sa.prosim ta počuli ste už o taki pripad že by pomohli lekari v takej diagnoze ?alebo neake vitamini?prosim ak mate stim nekto neake skusenosti odpofučajte v daka

sadovka
autor
9. led 2019

@evina2102 děkuji za odpověď. Můžu se zeptat kolik ti je? Mě je 26 a doktorka říkala že mi dává dávku jako pro 30ti letou. Tak by mě zajímalo jestli to tak opravdu je...

sadovka
autor
9. led 2019

@andersom ahojky, nejlepší asi bude když navštívíte CAR a oni Vám určitě pomůžou. Já navštěvují Reprofitu v Brně

evina2102
9. led 2019

@sadovka Bylo mi 31. Teď jdu na další IVF a měla bych mít to samé. Navštěvovali jsme Pronatal v Kolíně, teď v Praze. Jinak nevím podle čeho určují kolik jednotek, ale dle mého laickeho názoru je 112 jednotek málo. 😏 Takhle to bylo akorát na cca 10 folikulu a to mi i hned říkali že je to taková dávka.

sadovka
autor
9. led 2019

@evina2102 takže už jednoho prcka máš, to je super. Tak jen tak dále, přeji hodně štěstí

andersom
9. led 2019

@sadovka ahojky a vi aký mate problém? Lebo unas je problem azospermia muž nemá žiadne spermie. 4krát sme opakovali vyšetrenie spermie a rovnaké. Poznáte niekoho takého stouto diagnózou azospermia pomohlo to nešlo? Vdaka za odpis

sadovka
autor
9. led 2019

@andersom já mám PCS vaječníky a nemam ovulaci. Myslím že v dnešní době se dá dikybohu léčit a řešit snad už vše

evina2102
12. led 2019

@sadovka jj ale bylo to opravdu spíš o štěstí ☺ z těch 10 nám po prodloužený kultivaci zbylo jedno jediný a chytlo se.

evina2102
12. led 2019

@sadovka teď mě tak napadlo...nepřemýšlela si nad změnou CAR-u?

evina2102
12. led 2019

@andersom Ahoj z vlastní zkušenosti tenhle problém neznám. U nás mám problém já. Ale pokud vím můžou se nasadit nějaké léky, pak opětovně testy, popřípadě odběr spermatu z nadvarlat a pokud nic bohužel bude muset být dárce. 😞 Co se týče center v Brně nemám tušení, jsem od Kolína. Ale určitě ti tady holky něco doporučí, nebo zkus kouknout na net. 😊

sadovka
autor
12. led 2019

@evina2102 no ono se to nepovedlo jenom jednou, tak uvidíme co teď bude při pokusu číslo 2 a podle toho se pak budeme rozhodovat o případné změně. Ale já pevně doufám že už nebude potřeba

evina2102
12. led 2019

@sadovka tak tfuj, tfuj, tfuj. Držím palce aby opravdu nebylo potřeba a vše klaplo 😉

sadovka
autor
12. led 2019

@evina2102 děkuji moc 😊

andersom
13. led 2019

@evina2102 dakujem ty za rady ja som zo slovenska do brna nemozem cestovať je to premna dost ďaleko chystame sa ísť do bratislavi za urologa sme objednani uvidime čo nám odporúča ale myslim že nám operaciu dopruči lebo vitamini na azospermiu si mislim že ne pomáhajú ne poznám take ktoré by pomohli. Ale ak niekto pozná neake lieki na azospermiu ktore by pomohli prosím odpiste. Ďakujem

vavrovamichaela
6. únor 2019

@andersom
Tak u nás manžel také tento problém.Pri smermiogramech vždy tak 2-3 spermie,ale nepoužitelné.Takze po několika andrologickych vysetrenich operace MESE/TESE a máme zamračeno par kousku pro ISCI a uvidíme.

andersom
6. únor 2019

@vavrovamichaela tak vám našli spermie pri operacii?tak to je super .a kedy pojdete na umelko?

vavrovamichaela
7. únor 2019

@andersom operace byla 3/1 a včera jsem nafasovala pera na stimulaci a začínám.Pak budeme mít ISCI.Ted už to prý bude rychlovka.

andersom
7. únor 2019

Tak držím palce nech vám to vijde

vavrovamichaela
9. únor 2019

@andersom léky na to nejsou.Vitaminy zobal víc než nějaký důchodce.Je to v dnešní době proste tak.A bude prý hůř,říkal pan doktor.Jako u chlapů.V Praze bylo fakt dost ,,kluků”.Odhad 25-35 let...Ale něco pozitivního,v některých případech se to dal trochu vylepšit hormonální léčbou.

miriam1234567
10. kvě 2019

@sadovka,
Taky nemám úplně dobrou zkušenost s Gonalem a obecně s Reptofitem v Brně. Mě je 33, hormony úplně v pořádku. Měla jsem gonal 250 UI+ orgalutran a nakonec ovitrell. Kontrola pouze přes ultrazvuky. odběr 7 folikulů a z toho 3 cysty. Oplodnili se 4 ale všechny se zastavili ve vývoji. ET byl poslední den zrušen.
Prý důvodem kombinace špatného SPG a kvality vajíček.
My měníme kliniku. Hormony mi odebrali někdy v listopadu a stimulace až o 4 měsíce později bez žádného odběru krve a žádné kontroly...přijde mi to divné...

Modlím se aby to příště vylo v jiném centru lepší...nebo nevím co budeme dělat.

sadovka
autor
10. kvě 2019

@miriam1234567 ahojky, no já mám nakonec 6 mrazáku,ale koncem měsíce mě čeká laparoskopie kvůli levému vejcovodů, tvoří se tam nějaká tekutina. Zjistili to před ET,takže se nakonec ani nekonal. Tak já ještě budu doufám a věřit Reprofitu. Snad těch 6 mrazáčků nepřijde na zmar🙄 Jinak Tobě přeji hodně štěstí, to potřebujeme všechny✊

lenatko91
10. kvě 2019

Já jsem mívala 150, mám PCO a bylo vždycky aspoň 8 odebraných vajíček. Folikulů samozřejmě víc. Každopádně nevím jakou máš pojišťovnu, ale pokud je cyklus zrušený před transferem, tak se to nutně nemusí počítat jako pokus na pojišťovnu.