Folikuly při IVF, dorostou ještě po 7. dni stimulace?

sysia
22. říj 2014

Ahoj holky, dnes jsem byla na uz kontrole sedmý den stimulace - Menopur a Decapeptyl. Bohužel na tento protokol reaguji špatně, jeden vaječník má jen dva folikuly, a to jen 7 mm. Za tři dny si podávám HCG. Je šance, že dorostou ?? Máte zkušenost ?

kvakuska
22. říj 2014

@sysia Bohužel, je mi líto, ale šance že dorostou není. Folikuly rostou každý den 2mm a k tomu, aby v nich bylo zralé vajíčko, by měly mít v době píchnutí HCG alespoň 18mm (ale jistější je když mají 20mm). Tvoje folikuly do této velikosti během tří dnů nestihnou dorůst. Nezvednul ti doktor teď na ty tři dny dávku hormonů? ... a budeš mít ještě kontrolní ultrazvuk? ... nebo co ti doktor naplánoval dál? punkci asi ne, takže to bere jako ukončení stimulace a hotovo? 😠

sysia
autor
22. říj 2014

@kvakuska Ahojky, bohužel, již beru maximální dávky hormonů v krátkém protokolu s Decapeptylem, Menopur 225 j. denně. Mám na tuto sobotu naplánován ultrazvuk, ale asi...asi to tedy nedopadne. Bohužel reaguju na tento protokol špatně ☹ . Děkuju Ti moc za vysvětlení...nevěděla jsem, že je to takto...ale je lepší to vědět...

kvakuska
22. říj 2014

@sysia no jsem zvědavá, jak moc ti za ty tři dny poporostou ... každopádně druhý den po píchnutí HCG se s chlapem doma snažte ... co kdyby ... jak se říká, čert nikdy nespí ... a zázraky se dějí ... ale zase nechci ti dávat plané naděje 😠

sysia
autor
22. říj 2014

@kvakuska Ahojky, no, my máme darované spermie. Manžel mít dítě nemůže. Bere léky, které je deformují ☹ Takže...no...snad možná jiný pokus ivf...

sysia
autor
23. říj 2014

@kvakuska Ahojky, máš dobré znalosti - nejsi sestřička z centra ? 🙂 Teď bych mooc potřebovala poradit. Dnes ráno jsem si měla podávat Menopur. Bohužel byla v injekci velká bublina a nešla odstranit. Při pokusu o jejím odstraňování mi zbylo méně jak polovina dávky. Musela jsem namíchat injekci novou. Tímto mi bohužel chybí do soboty dvě ampulky. Denně si mám podávat tři. Na zítra ampulky ještě mám, na sobotu však místo tří zůstává jedna.. ☹ .. Hned mě napadlo je v centru dokoupit, ale ta cena !!!!!!! Tak nevím, mám podat v sobotu jen jednu dávku...či je rozdělit se zítřkem na dvě...nebo dokoupit.../ale za dvě ampulky to je 14OO 😠

kvakuska
24. říj 2014

@sysia jej, škoda že jsem tvůj příspěvek nenašla dřív, no určitě už jsi to nějak vyřešila ... já bych ti doporučila (pokud teda nechceš dokoupit) dvě ampule dnes a dvě zítra (v sobotu) ... přece jen pokles ze tří ampulí na jednu je příliš velký skok ... tak držím palce, ať ti folíky pěkně narostou 🙂 ... jinak teda nejsem sestřička z centra, ale jsem z oboru 😎
No a k tomu Menopuru, škoda že tě nenapadlo vstříknout celou dávku ze stříkačky zpět do ampulky, počkat až bubliny zmiznou a potom natáhnout znovu ☹

sysia
autor
25. říj 2014

@kvakuska Ahojky, děkuji moc, že jsi mi odepsala , tipla jsem Tě hned na odborníka 😉 . Jsem také ráda za radu, ikdyž jsem jí přečetla pozdě, jak naložit s bublinou ve stříkačce...třeba se pro příště bude hodit...někdy je to s těmi injekcemi opravdu těžký 🙂 Dnes jsem byla na uz.. a snad o něco lepší zprávy, vajíčka tedy opravdu nedorostla, ale v druhém vaječníku je jedno připravené k odběru, ten je tedy tak už naplánován.. Bohužel ale neroste sliznice, jak má, na podporu jsem dnes dostala Estrofem 3 x denně. Trochu mě vyděsil příbalový leták....ale když to nejde jinak...nedá se nic dělat 🙂. Kéž by celý ten proces měl smysl ....

sysia
autor
25. říj 2014

@kvakuska Ahojky ještě jednou...napadla mne otázka taková obyčejná, ale dovolím se Tě zeptat 🙂,... podle čeho se vlastně poznají kvalitní vajíčka ? Jde to vůbec ? Či se dá rozpoznat jen jejich zralost ? Lze odhadnout potenciál embryjka podle jeho vývoje první tři dny po oplození ? Asi ne, že 😒 . Také mne napadá - snižuje kvalitu spermií jejich mražení ? Je to pro mě zvláštní představa, že vlastně ´´'hybernují´´ a pak ožívají, ale jsem laik 🙂 ..mohu to tak říci, že 🙂 🙂 . Moc zdravím 🙂