Endometrioza a IUI

koikaahoj
27. kvě 2019

Ahoj všichni, jdu si sem pro radu nebo se spíš vypovídat....
V prosinci 2018 jsem podstoupila první IUI - to bylo neúspěšné. Nyní v 5/2019 jsem podstoupila druhý pokus IUI, kde mi DR. našla na ultrazvuku malou Endometriózu - vůbec jsem nevěděla co to je, ale řikala že mě bude hlídat a kdyžtak mě pošle na laparoskopii, kde ji odstraní.
Chci se zeptat, myslíte si že druhý pokus IUI vyjde? Když vložila do mě spermíky a koukala po tom hned jak je na tom endomerioza tak mi ukázala i tu ,,tekutinu" spermií jak putují...
Důvodem IUI je, že mám zjištěnou z imunologického vyšetření alergii na sperma.Jinak u manžela i u mě je vše ok. Ale teď mi tak hlavou běhá, jestli to není náhodou zase spíš ta endometrióza než alergie - co myslíte? Budu ráda za všechny názory a typy.

nikinu
27. kvě 2019

@koikaahoj ahojky také mám endometriózu(+nemám jeden vejcovod) a nemohla sem otěhotnět šli jsme rovnou do IVF a druhý pokus vyšel.Drzim palečky ať to tobě vyjde 😉

deniska2
27. kvě 2019

Ja mnela edometriozu po prvom dietati po cisarskom rezu.mnela sem to v jizve a mnela sem operace pod narkozou.A po 4 mesicech sem to mnela znova na tom istom miste.Rikali Dr..ze uz tezko otehotnim.ale vubec to pravda nebyla dnes sem 5mesicu.drzim palce

koikaahoj
autor
28. kvě 2019

Díky za odpověď holky, a myslite si ze se to da podařit i bez odstranění endometriozi nebo nejdříve musím na operaci a pak se mame začít snažit napr další pokus iui nebo ivf.

deniska2
28. kvě 2019

@koikaahoj asi bych to odstranila urcite 😊