Asistovaná reprodukce, co znamená zkratka OPU?

misamisa123456
3. lis 2016

Ahoj holky jsem tu nova,chteli by jsme s manzelem podstoupit ivf,ale zatim se s tim seznamujem,zajimalo by mne co vlaste znamena skratka opu,dekuji za odpovedi.

lucky22
3. lis 2016

@misamisa123456 Ahojky. OPU je punkce kdy ti odeberou v narkoze vytvorena vajicka. Operace trva asi 10 min, je to bezbolestne po probuzeni, akorat muze bolet brisko trochu. Klidne se dal ptej. Jsem po zdarilem IVF. 🙂

lucie7411
3. lis 2016

Ahoj holky, mohla bych se prosím přidat k tématu? Ráda bych se také dozvěděla více...Já jsem nyní po operaci endometriozi, dnes jdu vytahovat stehy a budeme řešit s gynekologem co dál..v nemocnici mi řekli at to do jara zkusíme zda se to nepovede a pak máme řešit ivf, samozřejmě absolutně netuším co to obnáší. Jinak @lucky22 moc moc moc gratuluji 🙂

adusku
3. lis 2016

@lucie7411
Ahojky,
obnáší to spoustu obav, těšení a čekání 🙂 Na to je důležité se připravit.
Vyšetření u toho nejsou nijak jiná než klasická prohlídka u gyndaře, toho se určitě obávat nemusíš 🙂
Abych ti to shrnula, udělají tobě a partnerovi pár vyšetření, podle kterých stanoví, zda pro tebe bude lepší krátký nebo dlouhý protokol (délka stimulace) a pak začneš se stimulací. Až bude ten správný čas, podstoupíš punkci 🙂

lucie7411
3. lis 2016

@adusku moc díky za info, pořád váháme zda máme zase čekat nebo to rvonou začít řešit...uvidím co my dnes řekne na gyndě. Moc díky!

adusku
3. lis 2016

@lucie7411

Znám spoustu případů, kdy po takovém zákroku ženština otěhotněla 🙂
Ale vzhledem k tomu, že já si řekla, že není nač čekat, šli jsme hned do IVF 🙂

lucky22
3. lis 2016

My jsme na IVF sli po 2 a pul letech snazeni. Moje diagnoza jeden uplne nepruchozi vejcovod a jeden z casti, dale nizke mnozstvi vajicek na muj vek. Po dvou nezdarilych IUI, 1 IVF zdarile, nyni v 13.tydnu. Paradox je, ze jsem dlouhou dobu mela nasetreno pres 20tis na zakrok a jak to tak byva prisli necekana investice do domu a museli jsme na tyto penize sahnout, nakonec nam na IVF stacilo 8tis 🙂

adusku
3. lis 2016

@lucky22
A kde jsi IvF podstupovala? A jak ti řešili ty vajíčka? 🙂

lucky22
3. lis 2016

@adusku v Teplicich v Pronatalu. To nijak neresi, jen reknou ze doporucuji zacit s IVF co nejdrive, ze treba po 30 uz bude vetsi problem otehotnet. Hlavne to se lecit bohuzel neda.

adusku
3. lis 2016

@lucky22
Jak jsi s nimi spokojená? Přístup atd?

lucky22
3. lis 2016

@adusku Ja uplne maximalne. Vlastne jsme tam zacli chodit nejak od brezna 2017 a nemela jsem s nicim problem. Sestry, lekari profesionalni pristup, krasne ciste prostredi. Neplati se IUI, spermiogram jako nekde. Opravdu doporucuji kde muzu. Hodne holkam pripadalo zvlastni, ze treba pri kazde navsteve maji jineho lekare, ale vse maji zaznamenane v PC a ja v tom problem nevidim.

lucie7411
3. lis 2016

Tak holky jsem doma, vytáhl mi stehy a listopad chce nechat přirozeně, od prosince mi prý nasadí nějaké léky na stimulaci vajíček a ovulace. Vůbec se v tom neorientuji, za 14 dní jdu na prohlídku, tak se ho musím zeptat blíže. Já si před laparkou dělala ovulační testy, ale nevycházeli mi, připadalo mi že dle testů neovuluji..V březnu už začneme řešit ivf. No jsem zvědavá, všem moc držím pěstičky a věřím že nám to vem vyjde 🙂

pegi27
3. lis 2016

@lucky22 Tak to moc gratuluji, to jste měli pěknou cenu.

Já se taky teprve snažím od září orientovat v těch zkratkách OPU, ET, KET... 😊
25.10 jsme byli poprve v CAR a dnes už mám doma gonal na stimulaci. Začíname už tento měsíc. Během 14 dnů až příjde ms začínáme se stimulací. 🙂