Zapomenutá pilulka. Mám důvod se obávat?

denisadianka
10. lis 2019

Ahoj všem,

potřebuji se s vámi poradit ohledně zapomenuté antikoncepce.

Používám víc jak rok antikoncepci Collette. Beru jí pravidelně, akorát včera jsem zapomněla užít tabletu a večer měla nechráněný pohl. styk. Tablety beru vždy v 1 hodinu odpoledne. Takže jsem vzala naposledy v pátek v 1 odpoledne a v tu sobotu jsem vynechala, protože jsem si myslela, že jsem jí užila. A v tu sobotu večer jsem měla nechráněný styk. V neděli jsem si chtěla vzít jako vždy tabletu a všimla jsem si, že je tam i sobotní tableta a teď jsem nevěděla co dál. Po přečtení příbalového letáku jsem si vzala tabletu za sobotu i za dnešní neděli, ale i přesto se bojím otěhotnění. Byl to třetí týden. Předem děkuji.

kiki1912
10. lis 2019

@denisadianka v jakem týdnu to bylo? Pokud to bylo ve druhém nebo třetím tak buď v klidu. Pokud bereš prášky pravidelně tak se nemusíš ničeho bát

jancabr
10. lis 2019

jelikož bereš antikoncepci už víc jak rok a velmi pečlivě a pravidelně, nemělo by se nic stát. Bála bych se maximálně pokud by se toto stalo na začátku cyklu. Teď, třetí týden už je stejně hormonálně vajíčko zablokované a vůbec se neuvolní "na cestu".

nanyh
10. lis 2019

Neměj obavy. Je dobře, že sis vzala tu pilulku i za sobotu. Jsi chráněná a minimálně měsíc po vysazení budeš taky 😊

veronikav31
12. lis 2019

Já bych na to až tolik nespolíhala,že se nemůže nic stát. To si moje švagrová myslela taky a zapomenutá pilulka má víc jak rok...

denisadianka
autor
18. lis 2019

děkuji moc všem. Už jsem volala své gynekoložce, takže jsem vzala dvě najednou a říkala, že mám pokračovat hned s dalším blistrem. Tedy vynechat 7 denní pauzu. Děkuju všem 🙂