Vysazení HA. Čím podpočit cyklus?

tfeh
15. srp 2024

Hezký den 😊 ,

je to už měsíc , co jsem po dlouhé době vysadila HA. Posledního půlroku se mi rozjely veliké úzkosti , změny nálad a šílená plačtivost . K tomu časté krvacení i přes tabletky. Po gyn.stránce vše v pořádku , takže jediné řešení bylo vysadit jednou provždy . Navíc , bych ráda znovu otěhotněla, ale to by byl opravdu jen bonus navíc 😊❤️ Teď je priorita obnovit cyklus. Menstruace mi momentálně týden mešká .
Vím , že to může trvat i několik měsíců, než se tělo vzpamatuje z těch dávek umělých hormonů , ale chtěla bych se zeptat , čím ten cyklus podpořím? Máte nějaké tipy na bylinky , doplňky stravy atd?
Piju kontryhel, nasadila jsem hořčík a vitamín C .

gbp
15. srp 2024

@tfeh ten kontryhel mi pomohl za 3 měsíce. na ovulaci je dobré něco s inositolem. někomu pomáhá gynex, ale se mnou třeba neudělal nic. co nějaký detox? chlorella? ostropestřec? na otěhotnění mi pomohla i hormonální jóga. je super na tyhle "ženské věci". ale všechno chvíli trvá než zabere. jen bych toho namíchal moc naráz. já sem po vysazení neměla menstruaci 3/4 roku🙈

tfeh
autor
15. srp 2024

@gbp K tomu detoxu mi říkala gyndařka , že je právě zbytečné něco brát, že si ten metabolismus poradí sám , jen navýšit hořčík a ten vitamín C . 🤷🏻‍♀️
Na gynex kapky kouknu děkuji 😊
Řešila si to i s gynekologem a injekcí na rozjetí , nebo si jen počkala?

gbp
15. srp 2024

@tfeh v té době jsem od jednoho odcházela a přecházela k jinému, protože sem se stěhovala. ten první mi řekl, že to tak někdy bývá a že by počkal. ten druhý nový mi chtěl hned nasadit HA 🙄🤦‍♀️ že se to samo nespraví. injekci mi nenabídl.

tfeh
autor
15. srp 2024

@gbp Jo to znám , můj gynekolog mi tvrdil, že pokud vysadím HA , určitě dostanu rakovinu vaječníků . Takže jsem přešla jinam .
A po jakém čase si informovala doktora? Jestli po delší době než měsíc ? 😊

gbp
15. srp 2024

@tfeh myslím tak 2-3 vynechání a pak jsem šla za tím prvním. pak asi za další 2-3 měsíce k tomu novému a to už sem pila ten kontryhel a to se mi vysmál, že to si klidně pít můžu, ale je to k ničemu 🙈