Vynechání antikoncepce. Je velké riziko otěhotnění?

michalka7676
23. lis 2021

Ahojky potřebovala bych radu.
19.11 mi končila 7denni pauza, ve které jsem skoro každý den měla nechráněný pohlavní styk, vím že přes 7 denní pauzu jsem chráněná, 20.11 jsem vzala prášek, 21 a 22 jsem prášek vzít zapomela a uvědomila si to až dnes, 21 proběhl taky nechráněný pohlavní styk.. v příbalovém letáčku stojí že když vynechám jeden tak si mám vzít 2 když na to přijdu ale když jsem vynechala 2 tak nevím nenašla jsem tam o tom nic. Chtěla bych se zeptat zdali je veliké riziko otěhotnění.
Děkuji moc za odpovědi!

nikjean
23. lis 2021

@michalka7676 Tak samozřejmě, že to riziko tam je. Selhání HA je ve většině případů právě tahle "zapomnětlivost" v užívání. Nicméně riziko je vždy, 100% jistotu, že neotěhotníš máš jen ve chvíli, kdy abstinuješ.

michalka7676
autor
23. lis 2021

@nikjean děkuji moc za odpověď

michalka7676
autor
23. lis 2021

@nikjean kamarádka mi právě říkala že vynechala 3 a nic se nestalo, ale každá žena je jiná tak jsem se chtěla radši zeptat na další názory a rady

nikjean
23. lis 2021

@michalka7676 To, že kamarádka řádně neužívá HA a nejsou z toho žádné následky je sice super, ale být tebou - neřídila bych se dle toho. Jak si sama zmínila, každý může mít tu reakci jinou. Někdo může bez ochrany spát celé roky a stejně neotěhotní a někdo může mít sex poprvé v životě, použít kondom a přesto otěhotnět.