Těhotenství nebo pouze nežádoucí účinky užívání HA?

dydy444
18. lis 2016

Ahoj holky, chci se vás zeptat na jednu věc... Už druhý měsíc opět beru HA (rok jsem jí nebrala, ale po diagnostické laparoskopii mi byla zjištěna edometrioza). Dokor mi navrhl dvě varianty, buď ihned otěhotnět nebo nasadit HA. Jelikož se na mimčo ještě necítím, zvolila jsem druhou variantu. .. Poslední týden mě ale neustále bolí v podbřišku, na prsa si pomalu nemohu ani šáhnout (o dost se zvětšila). Ja osobně si myslim, že to jsou pouze účinky HA, ale něco v hlavě mi šrotuje, zda náhodnou nejsem těhotná (podle MS to nezjistím, jelikož mám těď 3 měsíce v kuse nevynechat antikoncepci a test jsem zatím nedělala). Stalo se vám někdy, že i přes tohle všechno jste některá těhotná byla? Děkuji 🙂

bachovy_esence_poradna
18. lis 2016

@dydy444 odhadovala bych to také na vedlejší účinky HA... těhotenství je ale samozřejmě také možné, protože chvilku trvá než plně naskočí účinek HA a do té doby je dobré kombinovat s jinou antikoncepcí

užívání HA může dočasně potlačovat rozšiřování endometriozy apod., neřeší ale bohužel příčinu jejího vzniku...
může to být později komplikace při otěhotnění...

také záleží na tom kde konkrétně máte endometriozu a v jakém stavu...

terezapetrova
18. lis 2016

@dydy444 nechapu jak dr muze navrhnou okamzite otěhotnět, snad dr vi, ze tyhle věci se často na povel nestavaji nee 😕 jinak tez se přikláním k HA