Sterilizace po 2. císařském řezu - máte zkušenost?

frndafrrr
1. srp 2016

Ahoj holky, vážně uvažuji jako o nejspolehlivější antikoncepční metodě úplnou sterilizaci- za pár měsíců mně čeká 2.císařský řez, do roka od toho prvního, takže zvažuji zda si zažádat a vzít to "při jednom". Našla jsem pár starších témat a vím, že dříve se běžně sterilizace nabízela hrazena pojišťovnou po 2 sekcích, ale vzhledem k tomu, že i pohled doktorů na počet sekcí se během posledních let mění, mně zajímá zda má vůbec smysl žádat pojišťovnu o proplacení, nebo mám rovnou počítat, že si sterilizaci budu muset sama uhradit.
Děkuji za zkušenosti a tipy z poslední doby.
Pěkný večer

jahudka.1
1. srp 2016

Ja teda nevim jak je to po dvou sekcich, ale vzhledem k tvemu veku s tim bude myslim problem... Pokud vim tak je tam hranice 35let...

bublisa
1. srp 2016

Já nemám zkušenost. Rodila jsem přirozeně.
Jen jsem to řešila s mojí gynekoložkou i neuroložkou a obě mi taktně naznačily abych to nedělala. Co když se stane něco s dětmi a já bych chtěla třeba ještě vlastní. Nevím jak by se to pak řešilo. Nevím kolik Ti je, já to řešila v 34letech.

frndafrrr
autor
1. srp 2016

@jahudka.1 Děkuju, hodila jsem dotaz i vedle na e-mimi a vypadá to, že po dvou sekcích zase věk není tak důležitý.

@bublisa Děkuju, těhotenství je pak možné pouze cestou hrazeného (jako samopláce) umělého oplodnění. Bude mi při porodu 25, ale mám za sebou přirozený porod i těhotenství kdy jsem málem vykrvácela(akutní sc), miminko po pár dnech zemřelo, tohle těhotenství je pro mně nutné zlo, na miminko se těším a je to jediná cesta, ale kvůli fyz. i psychickému zdraví už vícekrát ne, věřím, že to dopadne pokorně poděkuju a už nebudu pokoušet osud. Navíc jsem vždy otěhotněla na 1. pokus a proto nechci riskovat, že otěhotním nehodou.

lenbela
1. srp 2016

Lékař ( gynekolog) mi ji doporučil, navíc mám trombofilii, byla tedy provedena při druhé sekci, v mých 35 letech, hrazena pojišťovnou. Další dítě jsme neplanovali. Bylo to rozumné, ale nevím, zda správné.

bublisa
1. srp 2016

@frndafrrr tak to jo. nevěděla jsem, že je to tak. V tom případě to prober s dr. a napíše doporučení a zacálujete to pojišťovna.

barbecue
1. srp 2016

@frndafrrr hranice 35 let byla zrušena, já byla na sterilizaci na vlastní žádost letos v necelých 33. Navíc s tvojí anamnézou myslím že uspěješ i s úhradou od pojišťovny 😉

frndafrrr
autor
1. srp 2016

@bublisa
@barbecue Děkuju, naběhnu s tím ke gyndaři, popravdě mi bylo trapné se ho ptát, zda to zatáhne pojištovna, ale zas nebudu blbá, kde kdo bere kdejaké příspěvky, na porodné nikdo nedosáhne, tak proč né takhle🙂

frufrunka
1. srp 2016

Po dvou sekcích jde o zdravotní indikaci a tudíž je to zdarma. Ale i kdyby ti neuznali zdravotní důvody, tak sterilizace provedená na vlastní žádost při císařském řezu stojí v ČB 1400,-, což je 10x méně, než samostatná laparoskopie a hlavně bez narkózy (pokud budeš mít císař ve spinálu, jako jsem měla já). Důležité je, že se musí souhlas se sterilizací sepsat nejméně 14 dní před samotnou sekcí, jinak jí bohužel nemůžou provést. Můžeš o to zažádat klidně už teď, ale souhlas se pak musí každý měsíc obnovovat (to pro případ, že bys musela porodit dříve, tak aby souhlas byl už podepsaný). Mám tu proceduru už za sebou, nejdřív jsem měla trošku psychický problém srovnat se s tím, že jsem vlastně už neplodná, ale teď už si jen užívám benefity... 🙂

bamishop
2. srp 2016

@frndafrrr ono zalezi misto od mista, me by to v apolinari udelali zdarma jen vramci treti sekce, coz sem si nenechala, ted uz mi to pojistovna neproplati. Je mi 32, mam trombomutace a z tretiho tehu krecove zily, takze pokud bych otehotnela, musim redit krev od zacatku tehu a chodit na ruzna vysetreni, presto nemam narok zdarma. Odhodlana k tomu teda zatim stejne nejsem

hejsa
2. srp 2016

Bohužel jsem musela po 2 ,císařích, tohle podstoupit ze zdr.důvodů´hradila pojišťovna.Je to pro mě doteď stresující o tom vůbec psát ,nikdy jsem o tom nemluvila s nikým- jsem ze 4 dětí a sama jsem chtěla mít dětí hodně..smutek a jizva v duši do konce života. 😢

hejsa
2. srp 2016

@frndafrrr Nedej se, vyběhej si pojišťovnu ,i kdybys ji měla změnit!

frndafrrr
autor
2. srp 2016

@hejsa je mi líto, že to u tebe nebylo úplně o svobodném rozhodnutí, chápu, že tě to trápí. Každopádně vyřídím si to.

frufrunka
2. srp 2016

@hejsa Tak tak, taky bych bývala ráda ještě aspoň jedno dítě, moje důvody byly stejné. Ale zase si říkám, že jsem šťastná za to, co mám, co by někdo dal aspoň za jedno dítě! A lepší být zdravá matka dvou dětí, než za cenu dalšího sourozence udělat z těch dvou sirotky... Taky mi trvalo nějakou chvíli, než jsem to překousala a smířila se, ale čas to spravil... 🙂