Přerušení braní HA, změnil se příchod MS, nálady, libido?

jokerka
11. pro 2014

Ahoj, jsem tu nová 🙂 Přestala jsem brát antikoncepci, tak bych se chtěla zeptat jak to probíhalo u vás jestli se něco změnilo například:příchod menstruace, opožděná ms, změny nálad, fyzické změny zlepšení něčeho zhoršení, prostě cokoliv 🙂 vím že je to individuální každá to má jinak. Já ji přestala brát protože se mi snížilo libido (hodně) radila jsem se s gynekologem řekl že v podstatě jsou všechny antikoncepce stejné takže by to s jinou nemuselo být lepší takže je na mě jestli ji budu brát nebo ne, a dělá to problemy v milostném životě. A ještě kdy jste pak otěhotněly? 🙂 Děkuji za odpovědi 🙂

vendulka
11. pro 2014

@jokerka Ahojky, já vysadila ze stejného důvodu jako ty a zlepšilo se to o 100%, neberu ji už několik let a ani to nemám v plánu.Jinak otěhotněla jsem cca po půl roce,ale nechávali jsme tomu volný průběh, než jsem se začali snažit, tak jsem ji tak půl roku nebrala...

tarra27
11. pro 2014

Já sama antikoncepci neberu cca 6let a jsem ráda. určitě mě to prospělo. Navíc já jsem proti antikoncepci, pokud máte dlouhodobě přítele či manžela....neříkám v období cca 18 až 25let, dejme tomu...ale napadlo nekdy nekoho, proč nemůže otehotnet nebo naopak proč je tolik vícečetných tehotenství??? a ted nemyslím z nepřirozeného početí...

Jsou to pořád hormony, ktere s vaším tělem zamavají...ano jsou lepší tabletky než když začinaly....ale proč je narůst karcinomu prsu??? vždyt tělo oblbujeme ženskýma hormonama...a je jedno že už ne v takovým množství jako dříve, ano jsou slabší, ale jsou to pořád hormony....ktere at si přiznáme nebo ne, zasahuje do našich těl hodně...

to je to samé jako když chlapovi přidáte dávku testosteronu....pro jeho telo je jeho telem vytvořená dávka ideální....a když mu přidáte, i když podle vás trochu nebo málo (otázkou se nabízí co je málo) co to s ním udělá? zcela jiste mu to neprospeje...bude agresivnejší, zvýrazní se ochlupení....v chování se změní....

Navíc spousta nádoru je hormonálně podmíněná.....

Já bych byla s užíváním antikoncepce hodně opatrná ( hormonální) ...a platí to pro tablety i hormonální injekce a i pozor na některá nitroděložní tělíska.....ty taky pokud v sobě mají hormony, je uvolnují...

Zastavme se a popřemýšlejme, co to děláme se svým tělem???

PS a ohledne tělísek, mechanicky dráždí, další potencionální riziko, že se tam bunky zvrhnou v maligní....

Takže za mě - prezervativ, plodné dny...a taky si jooo vybrat s kým mám sex. .-)

nicole_1
12. pro 2014

Já brala HA 4 roky, pak jsem měla 4 roky pauzu kvůli těhotenstvím a kojení a ted ji beru opět 3 roky, chtěla jsem ted přestat brát HA, ale měla jsem menstruaci po 21dnech, mívala jsem to takhle v pubertě a velmi silnou, proto jsem HA zase začala brát, nechci tak často menstruovat, co se týče, milostného životu na mě to vliv nemá, mám stejnou chut s ní i bez ní, a naopak s HA si můžu oddálit měsíčky a tím pádem je větší frekvence....mám kamarádky co v životě nebraly HA a mají problémy s početím, takže ne vždycky za všechno může jen ona, co se týká nádorů jsou i další faktory, který to ovlivnuji, ale je určitě lepší ji nebrat, kdybych nemusela tak ji neberu, ale pro mě je život s HA pohodlnější

lenerka1
12. pro 2014

Tak u mě vysazení HA cca po 10 letech mělo pozitivní účinek...libido neskutečně narostlo a víc si to užívám, cyklus naběhl normálně, ale pak byl půl roku rozházený a dlouhý, až díky bylinkám se mi to podařilo upravit na délku, kterou jsem měla běžně před HA. Jen MS teď trvá déle a je silnější. Nepřibrala jsem, pleť mám stále stejnou, přibylo pár korun do rozpočtu a nemusím furt lítat pro recept. No a miminko uvidíme, teď tomu necháváme od konce září volný průběh, tak snad se nám do roka a do dne (jak se říká) zadaří.