Použít Postinor?

1. únor 2024

Mám hrozné nervy, poslední 3 měsíce mi úplně blázní cyklus. Kojím a používáme přerušovanou soulož, v době před ovulací užívám před sexem pro jistotu pharmatex. Ale tento cyklus jsem měla mít ještě týden čas, v úterý večer jsme měli sex s přerušením na konci bez pharmatexu a včera proběhla ovulace. Dneska se mi to nějak rozleželo a popadla mě panika. Přemýšlím, jestli si nezajet pro postinor. Nikdy jsem ho ještě neměla, tak nevím, jaké mám očekávat reakce a jak s kojením. 😥

lilian2111
1. únor 2024

Já osobně bych řekla, že je tam šance fakt úplně minimální. Postinor bych nebrala. Ale to zalezi na tobě hlavně no. 🙂

julie290
1. únor 2024

Je to 50/50 na avšak tabletka po v čase ovulácie už veľmi fungovať nebude. Ja by som ju užila ak by som dieťa momentálne nechcela

mysh_me
1. únor 2024

Tak na uterni sex uz ti ted postinor stejne nezabere 🤷🏻‍♀️ to je bezpredmetny. Ja ho taky nikdy nemela, takze nevim jak je to ohledne kojeni, jestli prechazi do mlika, ale urcite to nebude zadna hitparada pro telo, je to silna chemie ze jo. Kazdopadne co vim, tak ucinkuje jen do par hodin po styku, dokud spermie nenasly vajicko, pokud uz bunky splynou tak to nezachrani (neni to potratova pilulka). Takze vzit si ho po vice nez 24h od styku je podle me uplne zbytecny, takhle to nefunguje…

julie290
1. únor 2024

@mysh_me všeobecne tabletky po sa dajú užiť do 72 hodín ale najúčinnejšie sú počas 24 hod. Ale ako som písala vyššie, keď už u nej prebieha ovulácia tak tabletka po jej pravdepodobne účinkovať nebude