Nehormonalní tělísko - krvácení po zavedení. Prodloužilo vám?

janule1940
7. bře 2024

Dobrý den. Mám jít na zavedení nehormonálního tělíska. Zavedení proběhne během menstruace. Menstruaci mám dostat v úterý 12.3. , mám ji na den přesnou, a běžně mi trvá tak 4 dny. Takže normálně bych v pondělí 18.3. byla už po menstruaci. Prodloužilo Vám zavedení tělíska menstruační krvácení? V úterý 19.3. mě kamarádka zve na pobyt, kde mám chodit na bazén, do sauny atd…Tak zvažují, zda odložit zavedení tělíska a nebo jet i s čerstvě zavedeným tělískem. Díky

dashyyy
7. bře 2024

Mám čerstvě zavedené (teda hormonální) a počítala bych s lehkým špiněním cca 1-3dny. Já jsem teda měla trošku strach i do vany, abych si na podrážděný čípek něco nezanesla.. raději bych se sauně a bazénu po dobu špinění vyhnula než si to dole sedne

ivkasolavova
7. bře 2024

@dashyyy A jak to probíhalo to zavedení ? Bolelo to? Mám na to jít také tento měsíc

konidana
7. bře 2024

Jo po prvnim zavedeni jsem mela ms tak o pulku delsi a trochu silnejsi (5 dni misto 3 se daly prezit😁) Do pul roku se to vratilo zpatky na puvodni stav.

lenickakl
7. bře 2024

Spinila/krvacela jsem pres dva tydny po zavedeni.

1pomnenka
7. bře 2024

Na wellness bych to neviděla

lencaa11
7. bře 2024

@janule1940 welness atd ..po zavedení bych neriskovala skrze infekci cca 14 dní tak buď odložit tělísko nebo welness

almara2
7. bře 2024

Minimálně týden po zavedení žádný bazén.

dashyyy
8. bře 2024

@ivkasolavova já jsem měla druhou výměnu kus za kus a nebolí.. nejmíň příjemná je desinfekce a před zavedením mi dr. aplikoval nějaký tlumící gel.. samotné zavedení je na pár vteřin, zastřihnout vlákno a do minutky hotovo 😉

ladyhacek
8. bře 2024

po tak krátké době bych do bazénu nešla. I se to nedoporučuje. Já lehce špinila asi 2 týdny

ivkasolavova
8. bře 2024

@dashyyy tak to je rychlovka teda mě říkal že to je tak na půl hodiny

lencaa11
8. bře 2024

@ivkasolavova hodně záleží na šikovnosti lékaře a i na tom jak čípek bude přístupný tak že někdo to má za 15 min ,někdo za 30-45 min hotovo

dashyyy
8. bře 2024

@ivkasolavova nejvíc mu trvala příprava nástrojů, ale jinak si nedovedu představit co by trvalo 45 minut.. je fakt, že říkal, že mám čípek v pohodě, že to šlo jak po másle, tak to určitě taky hraje roli

ivkasolavova
8. bře 2024

@dashyyy Mohu se ještě zeptat to se zavádí při MŠ nebo bez?

lenickakl
8. bře 2024

@ivkasolavova ke konci menstruace

lenickakl
8. bře 2024

U me teda to zavadeni trvalo tak 15, 20 minut. Ale ja jsem specifickej pripad xD

dashyyy
8. bře 2024

@ivkasolavova tak záleží na situaci.. ideálně během MS, to je jasné.. můj dr ordinuje dva dny v týdnu, tak se tref s tělískem u kterýho je MS nepředvídatelná, já teda mám i s tělískem, ale nikdy nevím, jak dlouhá či silná bude.. jsou holky, které vůbec MS nemají, tak se pak mění, jak to vyjde no

lencaa11
8. bře 2024

@ivkasolavova většinou ke konci klidně když žena ještě špiní právě skrze čípek